Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Starptautiskās Vieglatlētikas savienība pieļauj olimpisko spēļu pārcelšanu
Starptautiskās Vieglatlētikas savienības vadītājs Sebastians Ko. (Foto: imago images / Mandoga Media/Scanpix)

Starptautiskās Vieglatlētikas savienība pieļauj olimpisko spēļu pārcelšanu

Citi sporta veidi
2020. gada 19. martā 14:53 2020. gada 19. martā 14:53
  Jauns.lv / LETA
Starptautiskās Vieglatlētikas savienības ("World Athletics") vadītājs Sebastians Ko ceturtdien atklāja, ka 24.jūlijā gaidāmā Olimpiāde varētu tikt pārcelta dažus mēnešus uz priekšu, tomēr par šādu lēmumu šobrīd spriest esot pāragri.

Jau ziņots, ka Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) saņēmusi kritiku no olimpiskās čempiones kārtlēkšanā Katerīnas Stefanidi, kā arī no vēl citiem sportiem, kuri pauž, ka organizācija pakļaujot riskam atlētu dzīvības, jo tie turpina trenēties Olimpiādei.

Sportistes kritika sekoja pēc tam, kad Tokijas olimpisko spēļu rīkotāji jau vairākus mēnešus pieturējās pie iepriekš teiktā, proti, Olimpiāde notikšot tai paredzētajā laikā.

Par četrgades lielākā notikuma pārcelšanu liecina arī vairākas citas darbības. Piemēram, uz nākamo gadu pārcelts šajā vasarā plānotais Eiropas čempionāts futbolā. Tāpat drīzumā, visticamāk, tiks atcelts pasaules čempionāts hokejā, bet kvalifikācijas turnīri dažādos sporta veidos jau tiek atcelti kopš janvāra.

Trešdien par sezonas pārtraukšanu līdz 7.jūnijam paziņoja arī vadošās tenisa organizācijas ATP un WTA.

Tikmēr Ko, kurš ir arī Tokijas olimpisko spēļu koordinatoru komisijā, sarunā ar raidsabiedrību BBC neizslēdza iespēju, ka Olimpiāde varētu tikt pārcelta. Ko ir pirmā augsta ranga sporta amatpersona, kura atļāvusies par šādu risinājumu runāt publiski.

"Tas ir iespējams, viss patreiz ir iespējams," intervijā pauda Ko, kuram tika vaicāts vai olimpiskās spēles varētu notikt septembrī vai oktobrī. "Tomēr uzsvēršu, ka par šādu risinājumu vēl neesam sprieduši SOK sanāksmēs. Nedomāju, ka tik nozīmīgs lēmums būtu jāpieņem pāragri."

Savukārt Olimpiādes pārcelšana uz 2021.gadu būtu vēl lielākas galvas sāpes.

"Šis būtu vieglākais risinājums, taču jāsaprot, ka vairāki pasaules čempionāta rīkotāji savus turnīrus rīkos tieši ne olimpiskajos gados," piebilda Ko.

Skaidrāka vīzija bija četrkārtējam olimpiskajam čempionam airēšanā Metjū Pinsentam.

"Vērtējot globāli, mums pašlaik ir svarīgāka lietas par olimpiskajām spēlēm, tāpēc uzskatu, ka tās būtu jāpārceļ vai jāatceļ pavisam," intervijā BBC teica bijušais airētājs. "Nedomāju, ka šajā situācijā ir daudz citu iespēju."

Saistītās ziņas

SOK prezidents Bahs lepojas par olimpiskās kustības saliedētību pasaulē
Sporta zvaigznes kritizē SOK par vēlmi aizvadīt Tokijas olimpiskās spēles
Vrubļevskis: "Mūsu prioritāte ir nemainīga - atlētu veselība, sagatavošana un viņu dalība Tokijas olimpiskajās spēlēs"

Olimpiskā kvalifikācija noslēgsies šā gada 30.jūnijā. Šobrīd Olimpiskajām spēlēm ir kvalificējušies 57% no sportistiem. Valstis var būt drošas par savām izcīnītajām kvotām, jo tās mainītas netiks. SOK gan pieļauj iespēju, ka, nenotiekot kvalifikācijas sacensībām, pārējās ceļazīmes var noteikt pēc federāciju rangiem vai pēc vietām jau aizvadītos kvalifikācijas turnīros.

Kopumā pasaulē ar Covid-19 vīrusu inficējušies jau vairāk nekā 200 000 cilvēku, no kuriem dzīvību zaudējuši aptuveni 7500.

Citi šobrīd lasa

VIDEO: laimes krekliņā dzimis pilots izdzīvo pēc baisas lidmašīnas avārijas 1
Pēdējā laikā smagi cietusī MMA cīkstone fotosesijā parāda ļoti daudz 1
1000 eiro mēnesī un Covid-19: prestižā pansionātā klaja bezdarbība noved pie klientes nāves 4
Pievienot komentāru

«Содержимое нас всех сразило»: вдова Задорнова о неожиданной находке в вещах сатирика

«Уверенная девушка стала подавленной женщиной»: Муцениеце о браке с Прилучным