foto: LETA
Aiziešanu no VTB Vienotās līgas "VEF Rīga" pamato ar finansējuma trūkumu
Basketbola kluba "VEF Rīga" galvenais treneris Jānis Gailītis.
Basketbols
2019. gada 14. jūlijs, 17:35

Aiziešanu no VTB Vienotās līgas "VEF Rīga" pamato ar finansējuma trūkumu

Jauns.lv / LETA

Latvijas čempione basketbolā "VEF Rīga" aiziešanu no VTB Vienotās līgas turnīra pamatojusi ar finansējuma trūkumu.

Jau ziņots, ka "VEF Rīga" nākamsezon nestartēs VTB Vienotajā līgā, tomēr nolēmusi atgriezties Eirokausos, sacenšoties FIBA Čempionu līgā. Tāpat klubs nolēmis turpināt sadarbību ar galveno treneri Jāni Gailīti.

"2009.gadā - tikai divus gadus pēc kluba atjaunošanas - "VEF Rīga" debitēja Eiropas Izaicinājuma kausā, bet kopš tā brīža dalība prestižos starptautiskos turnīros ir bijusi viena no kluba prioritātēm. Baltijas Basketbola līgas finālā esam cīnījušies par zeltu pret leģendāro Kauņas "Žalgiris", trīs reizes esam spēlējuši ULEB Eirolīgas kvalifikācijā, Eiropas kausā esam iekļuvuši "TOP16", bet VTB Vienotajā līgā trīs reizes iekļūts "TOP8". Diemžēl šobrīd esam saskārušies ar nodokļu reformas politikas postošo ietekmi uz ziedojumiem sportam un, lemjot par dalību starptautiskajos turnīros, kluba valde devusi priekšroku Čempionu līgas turnīram," paziņojumā skaidroja "VEF Rīga" valdes priekšsēdētājs Edgars Jaunups.

"Kluba vārdā vēlos paust vislielāko pateicību VTB Vienotās līgas vadībai par līdzšinējo sadarbību. Esam gandarīti, ka bijām vieni no līgas veidotājiem, kopīgiem spēkiem ir izdevies radīt konkurētspējīgu, basketbola sabiedrībā augstu vērtētu turnīru. Novēlam turpināt darbu pie līgas zīmola nostiprināšanas un jaunu basketbola virsotņu iekarošanas. Tāpat vēlamies pateikties visiem klubiem, kas ir bijuši mūsu pretinieki Vienotās līgas laukumos - katrs no jums mūs ir darījuši stiprākus," teica Jaunups.

Aicinājumu piedalīties FIBA Čempionu līgā "VEF Rīga" saņēmusi kā 2018./19.gada sezonas Latvijas čempionvienība. Kluba vērtējumā dalība starptautiskā turnīrā ir priekšnoteikums attīstībai, tomēr vienlaikus būtiski ir ne tikai piedalīties, bet būt konkurētspējīgiem dalībniekiem.

"Čempionu līga, manuprāt, ir turnīrs ar daudz labām, līdzīgām komandām. Jā, tur nespēlē Eiropas augstākā līmeņa klubi, taču vienlaikus tur piedalās daudzu valstu čempionvienības, kas nozīmē daudz līdzīgu un interesantu spēļu, un katru gadu pieaug arī turnīra organizatoriskais līmenis. Tur spēlētie basketbola stili ir pilnīgi atšķirīgi, pārstāvētas dažādas basketbola skolas. Manuprāt, turnīra vidējais līmenis ir augsts, vieglas spēles nav gaidāmas, bet tajā pašā laikā neuzvaramu komandu arī nav, tas katru maču padara interesantu. Čempionu līga ir līmenis, kur, manuprāt, spēlētāji var augt, īpaši tie, kurus plānojam nākamās sezonas "VEF Rīga" sastāvā. Turnīrs būs interesants skatītājiem," uzskata Gailītis.

Seškārtējās Latvijas čempionvienības basketbolā "VEF Rīga" budžets 2018./19.gada sezonā bija 1,2 miljoni eiro, no kuriem 2% no tā veidoja publiskais finansējums.