Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Šveices tiesa ļauj Semenjai atgriezties viņas kroņa disciplīnā 4

Citi sporta veidi
14. jūnijā 23:11 2019. gada 14. jūnijā 23:11
Jauns.lv / LETA
Dienvidāfrikas Republikas (DĀR) vidējo distanču skrējēja Kastera Semenja svētdien Dimanta līgas posmā Rabātā atkal skries savu kroņa disciplīnu - 800 metru distanci.

Jau ziņots, ka Šveices federālā tiesa likusi Starptautiskajai Vieglatlētikas federāciju asociācijai (IAAF) nekavējoties apturēt ieviestos paaugstināta testosterona līmeņa noteikumus.

Tādējādi Semenja un pārējās vieglatlētes, uz kurām attiecas šie noteikumi, var startēt sacensībās līdz Šveices federālā tiesa izskatīs iesniegto apelāciju.

Semenja ir divkārtēja olimpiskā un trīskārtēja pasaules čempione 800 metru skrējienā, kā arī olimpiskās bronzas godalgas ieguvēja 1500 metru skrējienā. (Foto: REUTERS/SCANPIX)

Pirms mēneša Spora arbitrāžas tiesa (CAS) noraidīja Semenjas prasību pret IAAF jaunajiem noteikumiem saistībā ar paaugstinātu testosterona līmeņa noteikšanu. Tā kā viņas organismā ir paaugstināts testosterona līmenis, skrējēja vairs nedrīkst startēt distancēs no 400 metriem līdz jūdzei.

Semenja CAS lēmumu pārsūdzēja Šveices federālajā tiesā, kas lietas izskatīšanās laikā likusi atcelt IAAF jaunos noteikumus.

Skrējējām, kuras neatbilst šiem noteikumiem, būs jāstartē citās disciplīnās vai jāsacenšas ar vīriešiem, ja viņas atteiktos lietot medikamentus, kas pazemina testosterona līmeni.

Šveices federālajai tiesai būs jārod atbilde, vai prasības par medikamentu lietošanu nepārkāpj diskriminācijas aizliegumu, tiesības uz fizisko veselību, tiesības uz ekonomisko brīvību un cilvēka cieņas neaizskaramību.

Semenja ir divkārtēja olimpiskā un trīskārtēja pasaules čempione 800 metru skrējienā, kā arī olimpiskās bronzas godalgas ieguvēja 1500 metru skrējienā.

Saistītās ziņas

Semenja Šveices federālajā tiesā pārsūdz CAS lēmumu 1
Semenja: "Pie velna nē, es nelietošu nekādus medikamentus" 5
Titulētā Dienvidāfrikas skrējēja Semenja labo 20 gadus vecu pasaules rekordu 600 metru distancē 2

IAAF un Pasaules antidopinga aģentūra (WADA) atzinušas, ka sievietēm ar augstāku testosterona līmeni ir ievērojamas priekšrocības. To apstiprinājuši rezultāti 2011. un 2013.gada pasaules čempionātos.

Citi šobrīd lasa

"Mis Anglija" sagrauj stereotipu par skaistām sievietēm un kļūst par veiksmīgu ārsti 8
VIDEO: krievu hokeja skaistule dižojas ar savu māku kauties spēles laikā
"Varbūt vajadzēja nākt ar aploksnīti?!" - sašutumu raisa slimnīcas mediķu attieksme pret nu jau mirušu pacientu
Skatīt visus komentārus

Шокирующая история: садистка 4 года пытала маленького приемного сына

«Вот, что со мной делает болезнь»: Ким Кардашьян показала честное фото без макияжа