Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Ieskatāmies, kā boksa mačiem gatavojas vieni no Latvijas spēcīgākajiem cīkstoņiem. (Foto: Paula Čurkste/LETA)

Kambala, Zutis, Zaurs un Jemeļjanovs – Rīgā briest pamatīgs kautiņš 21

Citi sporta veidi
2019. gada 1. maijā 07:00 2019. gada 1. maijā 07:00
  Jauns.lv
Olimpiskajā Skonto hallē 3. maijā notiks pirmais “101 Fighting championship”, kura ietvaros spēkiem mērosies vietējie bokseri, kikbokseri un MMA (jaukto cīņu mākslas) cīkstoņi. Jauns.lv viesojās boksa zālē, lai tuvumā apskatītu, kā cīņām gatavojas vieni no labākajiem.

Cīņas sporta pasākuma ietvaros ringā kāps tādi sportisti kā bijušais basketbolists Kaspars Kambala, kurš profesionālā boksa ringā atgriezās ar pārliecinošu uzvaru, 23. martā nokautējot baltkrievu bokseri Aleksandru Nahajčuku, bokseris Kristaps Zutis, kurš pēdējā no līdzšinējām astoņām cīņām nokautēja pretinieku, kikbokseris Zaurs Džavadovs, kurš nesen izcīnīja WKN Eiropas čempiona jostu un viens no labākajiem smagsvariem Oļegs Jemeļjanovs, kurš 3. maijā cīnīsies par Baltijas titula jostu.

“Zutis no Sabiles” domā pievērsties boksam daudz nopietnāk

Plašākai sabiedrībai ārpus boksa cienītāju loka bokseris Kristaps Zutis, iespējams, kļuva pazīstams vien pēc tam, kad pretrunīgi vērtētā “Facebook” video bija redzams, kā viņš kāpj ringā un pārmāca par “viltus ziņu tēvu” iesaukto reperi Niku Endziņu.

Taču Kristapa Zuša statistika ringā neliek šaubīties par to, ka bokss viņam padodas labi. Viņš kopumā ir aizvadījis septiņas cīņas, no kurām četras ir uzvarētas, viena zaudēta un divas beigušās neizšķirti.

Vērts pieminēt arī boksa maču ar bokseri Ņikitu Smirnovu, kurā Zutis visu skatītāju acu priekšā uzvarēja, sagādājot Smirnovam pirmo zaudējumu profesionālajā karjerā. Taču pēcāk, saistībā ar abu bokseru vienošanos, mačs tika pārkvalificēts kā sparinga mačs, jeb – “uz papīra nenoticis” un neoficiāls...

“Profesionālajā boksā man pēdējās pāris cīņas diezgan ātri beidzās, tāpēc es uzreiz piekrītu nākamajai, lai beidzot varētu uzboksēties. Braucu uz nometnēm, savedu sevi fiziskā kārtībā. Ja cīņa ir sestdien, tad pirmdien es sāku ieiet sevī, veltīt laiku sev, cīņas dienas rītā, pavadu laiku ar saviem suņiem, izstaigājos pa mežu, saelpojos svaigu gaisu, uzlādējos. Tad braucu uz savu sporta zāli, satiekos ar komandu un dodos uz cīņu,” sarunā ar Jauns.lv savus pirms cīņas rituālus atklāj Zutis.

Kāpēc Kambala atgriezās boksā?

Otro reizi savā mūžā boksam nopietni pievērsies arī bijušais latviešu basketbolists Kaspars Kambala.

Ringā sportists atkārtoti iekāpa ar pārliecību. 23. marta cīņā Kambala savu pretinieku no Baltkrievijas – Aļaksandru Nahajčuku – nokautēja. Šobrīd Kambala “A.R. Sporta studijā” gatavojas 3. maija cīņu šovam.

“Boksā meklēju respektu pret sevi. Tādēļ atgriezos un tādēļ te esmu. Iekāpt ringā, nostāties kādam pretī, gatavoties, sadarboties ar cilvēkiem, kuri palīdz – viss šis process ir mani piesaistījis jau otro reizi. Šoreiz pieeju tam ļoti nopietni,” stāsta Kambala.

No nesenās cīņas Kaspars Kambala esot iemācījies to, ka jāmācās vēl gana daudz un jālabo kļūdas, kuras tika pieļautas, neskatoties uz to, ka iepriekšējā cīņa beidzās ar nokautu par labu viņam.

Kaspara Kambalas kontā šobrīd ir četras uzvaras, neviena zaudējuma un viena neizšķirta cīņa.

Latvijas MMA talants – Oļegs Jemeļjanovs

3. maijā ringā Olimpiskajā Skonto hallē kāps arī talantīgais MMA cīkstonis, bijušais Latvijas smagā svara MMA čempions Oļegs Jemeļjanovs, kurš sevi vairākkārt pārliecinoši pierādījis arī cīņās ārpus Latvijas robežām.

“Nodarbojos ar šo sportu jau astoņus gadus. Šobrīd trenējos pie Manvela Isadžanjana klubā “Sev Arch”. Iepriekš nodarbojos ar boksu, karatē un cīņas sportu. Šim visam mani pievērsa tēvs – manī tas tika ieaudzināts jau bērnībā, un man tas patīk. Cīņa man ir devusi ticību pašam sev, ticību, ka vajadzīgajā mirklī spēšu aizsargāt savus tuviniekus un sevi,” skaidro Oļegs.

Viņš gandrīz visu savu laiku velta treniņiem. Dienā tie ir divi vai trīs – MMA, bokss, cīņas sports, krosfits. “Uztraukties par gaidāmo cīņu principā nav laika,” smej cīkstonis.

Oļega kontā šobrīd ir astoņas uzvaras un divi zaudējumi.

Draudīgs kikbokseris ar labu sirdi – Zaurs Džavadovs

Viens no iespaidīgākajiem cīkstoņiem 3. maija šovā būs azerbaidžāņu izcelsmes latviešu kikbokseris Zaurs Džavadovs.

Viņš ir pašreizējais pusvidējā svara Eiropas un Pasaules čempiobs kikboksā. Viņa kontā ir 36 uzvaras, 10 zaudējumi un viena neizšķirta cīņa.

Kāpšanu ringā Zaurs nodēvē par grūti aprakstāmu, taču labu sajūtu un piebilst, ka slikts cilvēks nekad nevarēs kļūt par labu cīkstoni.

Zaura pirms cīņas rituāli sākas jau divas nedēļas iepriekš – cīkstonis smejoties saka, ka ap to laiku parasti beidz skūties.

“Pirms cīņas lūdzu Dievam, lai dod man spēku, un, lai nedz man, nedz manam pretiniekam nebūtu nekādu nopietnu traumu. Jā, šis ir bīstams sports, bet mēs visi esam cilvēki, mums visiem ir radinieki un ģimene. Pēc cīņas ir svarīgi palikt veselam un atgriezties mājās,” sarunā ar Jauns.lv pauž titulētais kikbokseris.

Citi šobrīd lasa

Vācijā dzīvojošs krievs: "Pirmo reizi sajutu, kas ir valsts" - kā valdība tur krīzē palīdz cilvēkiem 35
Latvijas noslēpumi: neuzbūvētais Rīgas metro 6
Rjazaņas apgabalā vīrietis nošauj piecus cilvēkus, kuri skaļi sarunājušies pie viņa loga 72
Skatīt visus komentārus

"Нет входов никому": на новом забавном видео дочь Максима Галкина запретила отцу снимать ее

"Ты же вообще латышка, кто тебе будет тут помогать?": Муцениеце рассказала о словах Прилучного после решения о разводе