2016. gada 26. maijs, 08:41

Sanhosē "Sharks" pirmo reizi vēsturē iekļūst Stenlija kausa finālā

Sanhosē "Sharks" hokejisti trešdien pirmo reizi kluba 25 gadu vēsturē iekļuva Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa izcīņas finālā.

"Sharks" komanda trešdien savās mājās ar 5:2 (1:0, 1:0, 3:2) uzvarēja Sentluisas "Blues", bet Rietumu konferences finālsērijā līdz četrām uzvarām svinēja panākumu ar 4-2.

Par sērijas sestās spēles pirmo zvaigzni tika atzīts Sanhosē kluba uzbrucējs Džoels Vords, kurš guva divus vārtus, trešā perioda sākumā panākot 3:0 mājinieku labā. Uzvarētājiem ar precīziem metieniem izcēlās arī Džo Pavelskis, Jonass Donskojs un Logans Kutūrs. Savukārt vārtsargs Martins Džonss atvairīja 24 no 26 pretinieku metieniem.

Pavelskis ar 13 precīziem metieniem ir šīs sezonas Stenlija kausa izcīņas labākais snaiperis.

Spēles 49.minūtē "Sharks" bija vadībā ar 4:0, taču tad divus vārtus iemeta "Blues" labākais snaiperis Vladimirs Tarasenko, trīs ar pusi minūtes pirms pamatlaika beigām starpību samazinot līdz divām ripām. Sentluisas komanda pēc tam noņēma vārtsargu, taču drīz vien ielaida piekto ripu.

"Sharks" NHL pievienojās 1991.gadā, bet tagad pirmo reizi kļuva par Rietumu konferences čempioniem.

Sanhosē komandā savulaik karjeru sāka Latvijas hokeja zvaigznes Artūrs Irbe un Sandis Ozoliņš, kuri palīdzēja komandai 1994.gadā pirmo reizi iekļūt Stenlija kausa izcīņā.

Stenlija kausa izcīņas finālā "Sharks" tiksies ar Austrumu konferences labāko komandu, kura noskaidrosies ceturtdien Tampabejas "Lightning" un Pitsburgas "Penguins" duelī. Šajā sērijā ir nepieciešama izšķirošā septītā spēle, jo pēc sešiem mačiem rezultāts ir neizšķirts 3-3.

"Lightning", kur otrā vārtsarga lomu šobrīd pilda Latvijas hokejists Kristers Gudļevskis, lūko sasniegt Stenlija kausa izcīņas finālu otro gadu pēc kārtas. Iepriekšējo reizi līgā šāds panākums izdevās "Penguins" un Detroitas "Red Wings" komandām, kuras par kausu cīnījās 2008. un 2009.gadā.

Gudļevskis piecos pēdējos mačos, kopš traumu guva Tampabejas kluba pamatvārtsargs Bens Bišops, allaž ticis pieteikts cīņai, tomēr laukumā nav devies, jo vārtu drošība tiek uzticēta Andrejam Vasiļevskim.

LETA/Foto: AP/Scanpix/LETA