Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Vankūveras olimpiešiem zemas vietas Latvijas ziemas olimpiādē

Citi sporta veidi
2010. gada 5. martā 16:14 2010. gada 5. martā 16:14
 
Kalnu slēpotāji Kristaps Zvejnieks un Madara Meldere piektdien Siguldā Pilsētas trasē kļuva par Latvijas II ziemas olimpiādes pirmajiem čempioniem, informēja sacensību rīkotāji.

Zvejnieks un Meldere uzvarēja supergiganta sacensībās. Vankūveras olimpisko spēļu dalībnieks un jaunākais Latvijas delegācijas pārstāvis Zvejnieks divu braucienu summā finišēja pēc 28,47 sekundēm, par 0,07 sekundēm apsteidzot otrās vietas ieguvēju, arī bijušo olimpieti Ivaru Ciagunu. Trešais palika Einārs Lansmanis, kurš uzvarētājam zaudēja 0,11 sekundes. Ceturto vietu ieņēma vēl viens Vankūveras spēļu dalībnieks Roberts Rode.

Dāmu sacensībās Meldere divus braucienus veica 29,93 sekundēs, par 0,05 sekundēm apsteidzot Kristīni Pošku. Trešo vietu ieņēma Anete Skrastiņa, bet olimpisko spēļu dalībniece Liene Fimbauere palika piektajā vietā.

Piektdien Siguldas kamaniņu un bobsleja trasē pirmos braucienus veica arī kamaniņu braucēji. Vīriešu sacensībās līderis ir Mārtiņš Rubenis, kurš par 0,072 sekundēm apsteidz Ināru Kivlenieku. Trešo vietu ieņem Guntis Rēķis, kam šīs ir pēdējās sacensības profesionālajā karjerā. Ceturtais ir olimpiskais vicečempions divniekos Juris Šics.

Sieviešu sacensībās, nestartējot Latvijas komandas līderēm Maijai Tīrumai un Annai Orlovai, pēc diviem braucieniem līdere ir bijusī Latvijas izlases kamaniņu braucēja Aiva Aparjode, kura par 0,633 sekundēm apsteidz Elīzu Tīrumu. Trešā ir Ieva Gudramoviča, bet ceturtā Vankūveras olimpisko spēļu dalībniece Agnese Koklača. Trešie un ceturtie braucieni, kā arī sacensības divniekiem notiks sestdien.

Latvijas II ziemas olimpiāde, kuru rīko Siguldas novada dome, LOK un Izglītības un zinātnes ministrija, notiks no 5. līdz 7.martam. Tās ir valsts augstākā līmeņa kompleksās sporta sacensības, kurās noskaidros olimpiskajos ziemas sporta veidos labākos Latvijas sportistus un novadus.

Kopā tiks sadalīti 36 medaļu komplekti. Sacensībām pieteikušies gandrīz 700 sportistu no 45 pašvaldībām, tostarp astoņām republikas nozīmes pilsētām.

BNS

Citi šobrīd lasa

Priekšvēlēšanu cīņas Pierīgā: slavena aktrise, aizmukušie Rīgas domnieki un jocīgie svētki
Kura zodiaka zīme ir paši labākie dārzkopji
Karsti iet arī balto stārķu ligzdā - atlidojusi sveša mātīte un izgrūdusi no ligzdas putnu pāra olu 1
Pievienot komentāru

«Молитесь за королеву»: глава англиканской церкви выступил с обращением

"Я долго была невидимкой, а теперь меня увидели": Муцениеце счастлива, что развелась с Прилучным