Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
" Alexander McQueen" rudens/ziema 2020/2021. Parīzes modes nedēļa (Foto: AFP/Scanpix)

Sirds motīvs, ķeltu segu aizsardzība un mīlestības vēstule sievišķībai: "Alexander McQueen" izsmalcinātā sieviešu mode

Skaistums
2020. gada 3. martā 16:54 2020. gada 3. martā 16:54
 
Marika
Džule
Angļu modes nama "Alexander McQueen'' jaunākā sieviešu 2020/2021. gada rudens/ziema tērpu kolekcija iedvesmota no Velsas vēstures, ķeltu segām un viduslaiku pasaku motīviem. Luksusa zīmols pārsteidz ar lielizmēra modeļu integrēšanu modes skatē, vēsturisku tekstilmozaīku aizsardzības simbolu izmantošanu un bezgalīgu sievietes iekšējā spēka cildināšanu.

Ķeltiem raksturīgā silueta stilizācija. "Alexander McQueen" rudens/ziema 2020/2021. Parīzes modes nedēļa (Foto: AFP/Scanpix)

Angļu augstās modes nams "Alexander McQueen" vairāk nekā jebkurš cits no modes industrijas ietekmīgākajiem zīmoliem  pārzina veidus, kā ar apģērbu uzburt nepieradināma romantisma mākslu, kura paredzēta valkāšanai.

Sirds motīva mežģines un koši sarkanā ķeltu tautastērpa krāsa." Alexander McQueen" rudens/ziema 2020/2021. Parīzes modes nedēļa (Foto: AFP/Scanpix)

Pārdomātā modes skate iesākās ar putnu dziedājuma skanējumu un tālumā skanošām bērnu balsīm, papildināta ar modeļu smagnējo zābaku tērauda papēžu ritmisku klaboņu pret koka grīdu. 

McQueen sievietes - iekarotājas maršēja izcili piegulošos mēteļos, garos ādas vai lakādas zābakos, šaurās biksēs, kuras papildinātas ar dārgakmeņos noklātām jostām.

" Alexander McQueen" rudens/ziema 2020/2021. Parīzes modes nedēļa (Foto: AFP/Scanpix)

Kleitas - ādas segu atgādinoši izstrādājumi - rotāti ar izšuvumiem, putnu ligzdas motīva mežģīnes, kuras liecina par viduslaiku pasaku ietekmi - spēcīgi, romantiski un iespaidīgi.

" Alexander McQueen" rudens/ziema 2020/2021. Parīzes modes nedēļa (Foto: AFP/Scanpix)

"Alexander McQueen" radošā direktore Sāra Burtone (Sarah Burton) savu svaigi veidoto 2020. gada rudens/ziema sieviešu tērpu parādi medijiem komentēja īsi: "Kolekcija ir mīlestības pilna vēstule sievietēm, ģimenei, kolēģiem un draugiem."

Lielāka izmēra modeles integrēšana augstās modes skatē. " Alexander McQueen" rudens/ziema 2020/2021. Parīzes modes nedēļa (Foto: AFP/Scanpix)

Zīmola tērpos uzmanības vērts šķiet pilnīgi viss - sākot no izsmalcinātu detaļu izstrādes, augstākās klases rokām veidotiem izšuvumiem, izcilajām drēbnieku prasmēm piegriezuma veidošanā, drosmīgām krāsu un faktūru izmantošanu.

" Alexander McQueen" rudens/ziema 2020/2021. Parīzes modes nedēļa (Foto: AFP/Scanpix)

Zīmolam raksturīgas ir arī allaž klātesošās atsauces uz neskaitāmiem vēsturiskiem elementiem un attiecīgā perioda tērpu siluetiem, kuri meistarīgi savīti ar mežonīgas dabas skaistuma vēstnešiem.

Smalki izšuvumi un augstvērtīgi tamborējumi. " Alexander McQueen" rudens/ziema 2020/2021. Parīzes modes nedēļa (Foto: AFP/Scanpix)

Visas nosauktās kvalitātes godam tika atspoguļotas arī kolekcijā, kura tika prezentēta Parīzes modes nedēļas ietvaros -Velsas vēstures ietekme, koši sarkanais tonis no tautas tērpa, Velsas segas motīvs, pat ēku fasādes toņi - simboliski veidojot sievietei aizsardzību, dziedināšanu un dodo mistisku spēku, ziņo vogue.com

" Alexander McQueen" rudens/ziema 2020/2021. Parīzes modes nedēļa (Foto: ZUMAPRESS.com)

Tērpu siluetus pamanāmi caurvij ne vien ķeltiem raksturīgās folkloras motīvi un silueti, bet arī sirds simbolika. Tā redzama gan izšuvumos, apdrukās, detaļās, aksesuāros - tā reprezentē vienotību, ticību, ka būsi līdzās, kad kādam vajadzēs.

Viduslaiku pasaku motīva un sievišķības maršs. "Alexander McQueen" rudens/ziema 2020/2021. Parīzes modes nedēļa (Foto: AFP/Scanpix)

Par kolekcijas iedvesmu dizainere komentē: "Mēs devāmies uz Velsu, un mūs iedvesmoja tur valdošā mākslinieciskā, poētiskā, folkloras un amatniecības dvēsele. Kolekcijas sieviete ir drosmīga, pamatoti drosmīga, pat varonīga. Apģērbs ir ar aizsargfunkciju ne izteikti fiziskā, bet vairāk emocionālā aspektā, svarīgi bija panākt drošību un komfortu, kuru veido tekstilmozaīku auduma, vilnas un folkloras segu motīvu izmantošana."

" Alexander McQueen" rudens/ziema 2020/2021. Parīzes modes nedēļa (Foto: AP/Scanpix)
" Alexander McQueen" rudens/ziema 2020/2021. Parīzes modes nedēļa (Foto: AFP/Scanpix)

Saistītās ziņas

Aleksandra Makvīna patiesības: paralimpiete uz žurnāla vāka un modeles saplosītās skotu rūtīs
Rasisma skandāls modes pasaulē: "Comme Des Garçons" spiests atvainoties par afrikāņu bizītēm
Modē atgriežas savulaik populārais aksesuārs - vīriešu bikšu priekšas kapsula jeb "codpiece" 13

Citi šobrīd lasa

“Mums bija jāskaidro, ka protam skaitīt līdz divi!” Veikals atbild policistu sodiem ar humoru, tas nebeidzas īpaši labi 35
Olga Kambala savu perfekto ķermeni ieguvusi divos mēnešos
FOTO: Ostapenko un Čavars iesoļo olimpiskajā stadionā. Tokijas Olimpiskās spēles ir atklātas 2
Pievienot komentāru

Райан Рейнольдс рассказал о начале романа с Блейк Лайвли: "Умолял ее переспать со мной"

Самые модные стрижки 2021 года: 7 вариантов, которые подойдут каждой женщине