foto: no izdevniecības Rīgas Viļņi arhīva
Kādi ir Evilenas Protektores slēptie tetovējumi
Evilena jautrā fotosesijā, par kuru parūpējies viņas draugs Vadims.
2018. gada 27. aprīlis, 14:47

Kādi ir Evilenas Protektores slēptie tetovējumi

Ieva Valtere

Žurnāls "Kas Jauns"

Dziedātājai Evilenai Protektorei ir trīs tetovējumi, no kuriem viens – savas grupas Pieneņu vīns logo.

Šķiet, Mūzikas akadēmijas pasniedzēja un pazīstamā džeza dziedātāja Evilena Protektore ir viena no nedaudzajām TV šova Izklausies redzēts dalībniecēm, kurai, lai iejustos tēlos, nav bijis nepieciešams zīmēt tetovējumus. Bet dziedātājai ir pašai savas ķermeņa rotas, ko ikdienā nemaz nav tik viegli pamanīt.

Pie pirmā tetovējuma Evilena tikusi, vēl mācoties skolā. „Tas bija skorpions – mana horoskopa zīme,” atklāj dziedātāja, neslēpjot, ka tas bijis „visstulbākais lēmums dzīvē”. „Lielākā daļa meiteņu nolēma, ka grib tetovējumus, viena atrada meistaru, tad bariņā visas aizgājām un satetovējāmies. Stulbi tāpēc, ka mazs – no attāluma skorpions izskatās kā smērējums, tāpēc kaut kad plānoju to pārtaisīt,” skaidro viņa.

foto: no izdevniecības Rīgas Viļņi arhīva
Ja kleitai ir dziļāks izgriezums, uz muguras atsedzas tetovēts skorpions.

Kad Evilena izveidoja savu grupu Pieneņu vīns, tai par godu viņai tika radīts nākamais tetovējums – grupas logo uz vēdera. „No visiem tetovējumiem šis ir ar reālu nozīmi,” piebilst māksliniece. Grupai, kas nupat atzīmēja pastāvēšanas 13. gadskārtu, ir būtiska nozīme mākslinieces radošajā dzīvē. „Ceļš līdz Pieneņu vīnam bija mans ceļš uz mūziku vispār. Diezgan garš, ar ilgu sava stila meklējumu. Tetovējums tapa līdz ar manu pārliecību, ka esam sevi atraduši.”

Vaicāta, kā tikuši līdz grupas nosaukumam Pieneņu vīns, soliste atceras, ka draudzene tobrīd lasījusi Reja Bredberija grāmatu ar tādu nosaukumu. „Viņa teica, ka tā mūzika, ko spēlējam, labi atspoguļo to, par ko rakstīts tajā grāmatā. To grāmatu izlasījām arī mēs, visi pārējie, un sapratām – tiešām der. Un paņēmām šo nosaukumu.”

foto: no izdevniecības Rīgas Viļņi arhīva
Grupas "Pieneņu vīns" lopo.

Savukārt aiz auss Evilenai ir septiņas zvaigznītes. Šī ķermeņa rota tapusi bez īpašas nozīmes. „Pirms astoņiem gadiem ar draudzeni kopā aizgājām uz salonu, gribējām vienādus tetovējumus. Katra aiz auss uztetovējām trīs zvaigznes. Vēlāk izdomāju, ka gribu vairāk, jo tās trīs šķita kā tāds netīrums. Aizgāju un pietetovēju vēl četras. Tā nu tur ir septiņas zvaigznes,” atklāj Evilena.

foto: no izdevniecības Rīgas Viļņi arhīva
Aiz auss Evilenai slēpjas septiņas zvaigznītes.

Viņa ir pārliecināta, ka nākotnē izrotās vēl kādu ķermeņa daļu. „Zinu, ka būs vēl, jo man patīk tā kultūra,” teic dziedātāja, pieļaujot, ka nu varētu padomāt par ko sievišķīgāku, piemēram, ziediem – peonijām vai ceriņiem.