Viņš tikai raksta tinderī, bet satikties negrasās. Kas slēpjas aiz iepazīšanās lietotņu "karuseļošanas"?
foto: Shutterstock
Dažiem cilvēkiem sarakste iepazīšanās lietotnē ir kā izklaide bez saistībām. Viņi nedomā par attiecību vai tikšanās iespējamību, bet gan vienkārši izbauda sarunu.
Attiecības

Viņš tikai raksta tinderī, bet satikties negrasās. Kas slēpjas aiz iepazīšanās lietotņu "karuseļošanas"?

Lote Elizabete Krišūne

Jauns.lv

0

Iepazīšanās lietotnes ir ieviesušas dažādus jauninājumus cilvēku attiecību pasaulē. Parādījušies arī jauni uzvedības modeļi, viens no tiem ir tā sauktā “karuseļošana” (angl. carouseling). Tas ir termins, kas apzīmē nebeidzamu saraksti, kas nekad nepārvēršas reālā tikšanās reizē.

Viņš tikai raksta tinderī, bet satikties negrasās....

Šī ir situācija, kur otra puse, šķiet, ir ieinteresēta, taču, kad runa ir par klātienes tikšanos, saruna aizvirzās no šīs tēmas un atgriežas atpakaļ sākumpunktā, raksta Psychology Today. Tādējādi tiek radīta ilūzija, ka kaut kas varētu notikt, taču reāli nekas nemainās. Tas rada nomācošu sajūtu. Un tādiem cilvēkiem bieži vien ir savi slēpti motīvi.

Kāpēc cilvēks nevēlas tikties un nodarbojas ar “karuseļošanu”?

Eksistē vairāki iemesli, kāpēc cilvēki iesaistās “karuseļošanā”. Daži no tiem var šķist ikdienišķi, bet citi ir saistīti ar dziļākām psiholoģiskām īpašībām.

  1. Rezerves variants. Dažreiz cilvēki vienkārši meklē rezerves variantus, kad viņiem jau ir kāda cita reāla iepazīšanās iespēja, randiņi vai pat esošas attiecības. Šādi cilvēki cenšas veidot un saglabāt vēl citus iespējamos “kontaktus”, lai tie kalpotu kā emocionāls “drošības tīkls”, ja citas attiecības izjūk. Šajā gadījumā jūs varat kalpot kā rezerves plāns, un šādi cilvēki reti kad ir ieinteresēti reāli satikties.

  2. Ego uzlabošana. Dažiem patīk sajūta, ka viņi kādam liekas interesanti, un viņiem patīk saņemt regulāru uzmanību, īpaši, ja šobrīd viņu dzīvē nav emocionālu izaicinājumu. “Karuseļošana” šādiem cilvēkiem sniedz iespēju spodrināt savu pašapziņu, jo katra jauna ziņa, ko viņi saņem, apstiprina, ka viņi ir vērtīgi un interesanti citiem. Tādā veidā jūs kļūstat par daļu no viņu emocionālā apmierinājuma, kas ne vienmēr nozīmē patiesu interesi par jums.

  3. Izklaide bez saistībām. Dažiem cilvēkiem sarakste iepazīšanās lietotnē ir kā izklaide bez saistībām. Viņi nedomā par attiecību vai tikšanās iespējamību, bet gan vienkārši izbauda sarunu. Šādi cilvēki var “karuseļot”, jo viņiem nav nekādas vēlmes iepazīt jūs reālajā dzīvē – viņiem pietiek ar rakstīšanu.

  4. Bots vai mākslīgais intelekts: Jā, jūs sapratāt pareizi. Tehnoloģijas ir ieviesušas arī jaunumus iepazīšanās lietotnēs, jo ne visur sarakstes partneri ir īsti cilvēki. Daži cilvēki var izmantot botus, kas sarunājas iepazīšanās lietotnēs, lai izpildītu noteiktus algoritmus. Tas var būt ar mērķi uzturēt jūs sarakstē, lai pievērstu jūsu uzmanību, vai arī veicināt lietotnes popularitāti. Botu galvenais mērķis ir paturēt jūs iepazīšanās aplikācijā, tāpēc nekāda tikšanās reālajā dzīvē nav iespējama.

  5. Piesardzība vai neizlēmība. Daži cilvēki var būt kautrīgi, pārāk piesardzīgi vai vienkārši nedroši. Šādi cilvēki var gribēt veidot attiecības, bet ir pārāk piesardzīgi, lai spertu soli uz priekšu. Tas var būt saistīts ar negatīvām pieredzēm, bailēm no atraidījuma vai vienkārši nedrošību, kas kavē viņus satikties.

  6. Personīgas dzīves nesakārtotība: Otrs cilvēks var arī nebūt gatavs uzsākt attiecības kāda personīga iemesla dēļ. Tas var būt saistīts ar neseniem notikumiem viņa dzīvē, piemēram, nesenu šķiršanos, emocionālu traumu vai pārlieku aizņemtu grafiku. Dažkārt šāda veida sarakste viņam ir tikai veids, kā “pārbaudīt ūdeņus” un redzēt, kas viņu interesē, bet viņi nav gatavi virzīties uz reālu tikšanos.

Kā izvairīties no “karuseļošanas”?

Ja jūtat, ka esat iekļuvis “karuselī”, ir vairāki veidi, kā to pārtraukt.

  1. Nosakiet skaidrus noteikumus. Nosakiet, cik ilgi esat gatavs sarakstē iesaistīties, pirms virzāties uz nākamo posmu, piemēram, zvanu vai tikšanos klātienē. Tā var būt sarakste dažas dienas vai nedēļas, bet svarīgi ir izvirzīt skaidrus mērķus, lai šāda komunikācija nekļūtu par bezgalīgu procesu.

  2. Būt tiešam. Ja vēlaties, lai sarakste noved pie konkrēta rezultāta, tad esiet tiešs un bez aplinkiem izskaidrojiet, ko meklējat. Pastāstiet otram cilvēkam, ka neesat ieinteresēts tikai virtuālā sarakstē, un norādiet, ka vēlaties iepazīties reālajā dzīvē.

  3. Jautājiet par motivāciju. Ja otra puse izvairās no nākamā soļa, pieklājīgi jautājiet, kāpēc tā ir. Vai viņam ir kādas bažas vai ierobežojumi? Šis jautājums var palīdzēt saprast, vai otra puse ir tiešām gatava virzīties tālāk un vai jums ir līdzīgas vēlmes.

  4. Turieties pie saviem principiem un dodieties tālāk. Nav jēgas uztraukties par to, vai izskatīsieties pārāk uzstājīgi vai izmisuši. Kad esat skaidri izrunājušies par savām vēlmēm un saņēmis atbildi, varat mierīgi virzīties tālāk, ja otra puse nav gatava reālai tikšanās iespējai. Ir svarīgi saprast, kad ir laiks pārtraukt saraksti un veltīt savu laiku un enerģiju kādam, kurš ir ieinteresēts reālās attiecībās.

Noslēguma domas

“Karuseļošana” var šķist aizraujoša sākumā, taču tā ātri var kļūt par nogurdinošu rutīnu, ja jūsu mērķis ir iepazīšanās reālajā dzīvē. Nosakot savas robežas, esot tiešiem un atklāti izrunājoties par savām vēlmēm, jūs varat izvairīties no šī “karuseļa” un izbaudīt iepazīšanās procesu, kas sniedz reālus rezultātus.