Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Pēc ziemas brīvlaika skolēniem mācības atsāksies trešdienā, 5. janvārī. (Foto: CAMERA PRESS/Richard Gillard / Vida Press)

 

Kad šogad būs skolēnu ziemas brīvlaiks?

Bērni
2021. gada 26. novembrī 07:20 2021. gada 26. novembrī 07:20
  Mammamuntetiem.lv
Bieži ierasts, ka skolēnu ziemas brīvlaiks sākas ar pirmdienu, taču šogad decembra kalendārs tam īsti nepakļaujas. Tāpēc rodas aktuāls jautājums – kurā datumā sākas skolēnu ziemas brīvlaiks?

17. decembris ir pēdējā skolēnu mācību piektdiena šī gada decembrī, bet tā nebūt nav pēdējā mācību diena, vērš uzmanību portāls Mammamuntetiem.lv. Skolēniem mācības paredzētas arī pirmdienā un otrdienā, bet brīvlaiks sāksies vien ar trešdienu – 22. decembri. 

Valdībā apstiprināts Izglītības un zinātnes ministrijas sagatavotais noteikumu projekts par 2021./2022. mācību gada sākuma, beigu un brīvdienu laikiem un tas paredz, ka 

ziemas brīvlaiks skolēniem būs no 2021. gada 22. decembra līdz 2022. gada 4. janvārim. Mācības atsāksies trešdienā, 5. janvārī.

Tāpat kā līdz šim, izglītības iestādes būs tiesīgas patstāvīgi pieņemt lēmumu par vienu nedēļu ilgām papildu brīvdienām 1. klases skolēniem otrajā semestrī. Tāpat noteikumi paredz - ja mācību gada laikā iestājas situācijas, kuras iepriekš nevar paredzēt un kuru izraisīto apstākļu dēļ vismaz vienu nedēļu nav iespējams pilnvērtīgi nodrošināt mācību procesu, izglītības iestādes vadītājs, saskaņojot ar dibinātāju, ir tiesīgs pieņemt lēmumu par mācību gada pagarinājumu 1.–8. klasēm un
10.–11. klasēm.

Atšķirībā no iepriekšējo gadu noteikumiem šajos ietvertas arī divas izmaiņas. Ja līdz šim noteikumi 9. un 12. klasēm noteica divus atšķirīgus datumus – kad beidzas mācības (parasti tas bija maija vidus) un kad beidzas mācību gads, tad turpmāk noteikts būs tikai mācību gada beigu datums. Tas ļaus izglītības iestādēm 9. un 12. klašu beidzējiem līdz pat mācību gada beigām patstāvīgi plānot mācību procesa norisi, tostarp noteikt mācību priekšmetu (kursu) īstenošanas laikus, konsultāciju un individuālā darba laikus. Turklāt turpmāk visiem 9. un 12. klašu skolēniem, arī tiem, kas atbrīvoti no noteiktajiem valsts pārbaudījumiem, vērtējumi mācību priekšmetos (kursos) būs iegūstami, uzlabojami un izliekami līdz mācību gada beigām saskaņā ar izglītības iestādē apstiprināto mācību sasniegumu vērtēšanas kārtību.

Vēl viena no izmaiņām saistīta ar tiem 9. un 12.klašu skolēniem, kuri atbrīvoti no noteiktajiem valsts pārbaudījumiem. Līdz šim viņiem mācību gads beidzās maija beigās, bet turpmāk arī šiem skolēniem mācību gads beigsies kopā ar pārējiem klasesbiedriem. Šāds regulējums no valsts pārbaudījumiem atbrīvotajiem skolēniem kopumā ir labvēlīgs, īpaši 9. klases skolēniem ar garīgās attīstības traucējumiem un viņu vecākiem, jo šādā veidā skolēniem tiek dota iespēja vēl divas nedēļas turpināt piedalīties mācību procesā un izmantot izglītības iestādes telpas, iekārtas, kultūras, sporta un medicīnas objektus un inventāru, mācību līdzekļus, kā arī saņemt bibliotekāros, informācijas un karjeras attīstības atbalsta pakalpojumus.

Saistītās ziņas

Pieaug ziemas prieku laikā traumu guvušu bērnu skaits. Ārsti atgādina - nepārdomātai atpūtai var būt traģiskas sekas
"Esmu slidotavā redzējusi meitenes minisvārkos..." Stiliste stāsta, kāds ir labākais apģērbs āra aktivitātēm
Saaukstēšanās? Ņem talkā aveņu tēju

Citi šobrīd lasa

Ja uz rokas nepaliek garantētais minimums, var saņemt mājokļa pabalstu
"Paciente, kura bija gatava aiziešanai, pēc pusgada bija vesela!" - atklāta intervija ar ciguna guru Kudrjavcevu
"Es vairs neļaujos bailēm," - Mairita Rosicka par apvainojumiem, vardarbību un šķiršanos no Kristapa Strūberga
Pievienot komentāru