Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
2020. gada augusts Amsterdamā: uz ielas tiek izdalītas brošūras ar informāciju, kurās ielās un vietās sejas masku nēsāšana ir obligāta Covid-19 pandēmijas dēļ. (Foto: REUTERS/SCANPIX)

Vai sejas maskas šogad mūs pasargās no gripas? 1

Dzīvesstils
10. septembrī 04:45 2020. gada 10. septembrī 04:45
  Jauns.lv
Nav ļaunuma bez labuma. Iespējams, ka pandēmijas laikā radušos drošības un higiēnas paradumu dēļ gripas uzliesmojums šoziem nebūs tik augsts kā citus gadus, vēsta portāls huffpost.com.

Tagad, kad daudzus mēnešus esam dzīvojuši koronavīrusa pandēmijas laikā, lielākā daļa sabiedrības apzinīgi ievēro piesardzības pasākumus, kas nepieciešami, lai palīdzētu ierobežot infekcijas slimības izplatīšanos - masku nēsāšanu, sociālo distancēšanos un regulāru roku mazgāšanu.

Tā kā tuvojas gripas sezona, kas katru gadu ilgst apmēram no oktobra līdz maija sākumam, daudziem ir radušies jautājumi par gaidāmo gripas uzliesmojumu pandēmijas laikā. Tagad, kad cilvēki daudz rūpīgāk ievēro personisko higiēnu un sociālo distancēšanos, varbūt pastāv iespēja, ka izvairīsimies no gripas uzliesmojuma?

Foto: unsplash.com

Kā izsakās Masečūsetas galvenās slimnīcas pārstāvis Ali Raja, iespējams, mūsu jaunie paradumi mazinās gripas izplatīšanos. “Ja tā padomā, tad cilvēki ir ļoti piesardzīgi, mazgā rokas, rūpējas par gados vecākiem cilvēkiem, ievēro sociālo distancēšanos”, uzsver mediķis. Viņš uzskata, ka pašlaik tiek ievērotas ne vien pandēmijas ierobežošanai nepieciešami pasākumi, bet prakses, kas palīdz ierobežot citu slimību izplatīšanos.

Foto: unsplash.com

Kā piemēru viņš min sabiedriskā transporta un veikalu rokturu dezinficēšanu, senioru un riska grupām piederošu cilvēku saudzēšanu, kā arī īpaša rūpība pret skolēnu vai bērnudārznieku drošību. Taču, kā jaunie paradumi ietekmēs gripas izplatību, vēl ir pāragri spriest. Mediķis gan iesaka paskatīties uz datiem no Dienvidu puslodes, kuriem ziema sākās jūnijā un viņi jau piedzīvojuši gripas uzliesmojumu. Taču ziņas ir pozitīvas, viņu gripas saslimušo statistika ir ievērojumi kritusies, salīdzinot ar iepriekšējo gadu. Tas arī dod cerības, ka mums šoziem būs mazāk gripas slimnieku nekā pērn.

Saistītās ziņas

FOTO: Džakartā sejas masku nenēsātājiem draud baiss sods – jāguļas zārkā publiskā vietā un jāskaita līdz 100 1
Maskās un bez ballītes - Solvitas Āboltiņas meitai izlaidums pandēmijas skartajā Itālijā
ASV aviosabiedrības liedz lidojumus 700 pasažieriem par sejas masku ignorēšanu 1

Citi šobrīd lasa

No saldajiem divtūkstošajiem līdz stilīgam seksapīlam: vērtējam Latvijas slavenību rudens stilu
Brižita Makrona pirms viesošanās Latvijā pārsteidz ar negaidītu atzīšanos 9
Ārā ar maskām, iekštelpās – bez. Daudzi neizpratnē par šo niansi Makrona vizītes laikā 6
Pievienot komentāru

Выяснилось, где Петросян и Брухунова полгода прятали сына

Сын герцогини Кэтрин и принца Уильяма донашивает вещи за старшим братом