Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Rebeka Koha (Foto: Ekrānuzņēmums no "Instagram")

Ko nozīmē frāze “Alhamdulillah”, kuru uzrakstīja Koha, paziņojot par islāma pieņemšanu 11

Attiecības
29. jūlijā 06:59 2020. gada 29. jūlijā 06:59
  Jauns.lv
Spožā Latvijas svarcēlāja Rebeka Koha, kura nesen paziņoja par pievēršanos islāmam, savu publisko vēstījumu sabiedrībai papildināja ar arābu frāzi “Alhamdulillah”, savukārt komentāros bija vērojama virkne cilvēku, kas rakstīja “Mashaallah”. Ko nozīmē šīs frāzes?

“Alhamdulillah” tulkojumā no arābu valodas nozīmē “Lai slavēts Dievs”, “Slava Dievam”. Zīmīgi, ka šo frāzi lieto ne tikai musulmaņi, bet arābu kristieši un citi arābi, kuri nepieder islāmticīgajiem. Šī frāze ir atrodama Korāna pirmās sūras otrajā vārsmā.

Savukārt Kohas paziņojuma komentāros plaši sastopamais “Mashaallah” (arī “mashaAllah” un “ma sha Allah”) ir arābu frāze, kas aptuvenā tulkojumā nozīmē “Dievs tā vēlējis”, un parasti to lieto, lai paustu prieku, atbalstu, atzinību un atbalstu. Kohas gadījumā komentāru autori šādā veidā pauda līksmību par to, ka svarcēlāja pieņēmusi šo ticību.

Saistītās ziņas

Kā dzīvo sievietes Katarā, ar kuras pilsoni saderinājusies islāmā pārgājusī Koha 7
Rebekas Kohas treneris nobažījies par sportistes veselību 10
Pēc saderināšanās ar Kataras sportistu svarcēlāja Rebeka Koha pārgājusi islāmā 22

Savā paziņojumā Koha, ģērbusies nosedzošā tērpā un ar hidžabu, vēstīja:

Dārgie draugi, sekotāji un visi citi!

"Esmu pieņēmusi savas dzīves lielāko lēmumu. Viss, ko es varu pateikt, ir tas, ka esmu priecīga un pateicīga par to. Esmu pārliecināta, ka rīkojos pareizi," raksta Koha.

Vienīgais, ko sportiste lūdz, ir šo lēmumu respektēt, un tie, kuriem nav sakāms nekas labs, lai labāk paklusē.

Šodien man ir īpaša diena, jo esmu kļuvusi par musulmanieti. 15:48 es izdarīju Šahādu un ienācu islāmā. (Šahāda ir musulmaņu ticības apliecinājums tam, ka Dievs ir vienīgais un, ka Muhameds ir pēdējais pravietis.)

Koha raksta, ka tagad var sākties viņas dzīves jaunā un skaistā nodaļa.

Kā musulmaniete Koha lūdz citiem nepublicēt un publiski nedalīties ar fotogrāfijām, kurās redzami sportistes mati vai ķermeņa daļas, piemēram, rokas, kakls vai kājas.

Jauns.lv jau vēstija, ka Rebeka Koha maija sākumā paziņoja par saderināšanos ar savu mīļoto vīrieti - Kataras sportistu Moazu Mohamedu Ibrahimu.

Koha ir divkārtēja Eiropas čempione, divas reizes triumfējusi pasaules čempionātā junioriem, un arī viņas jaunais mīļotais ir titulēts sportists - 2016. gadā kļuva par pasaules junioru čempionu diska mešanā.

Par to, ka viņai ir attiecības ar Ibrahimu, Koha martā pavēstīja sociālās saziņas tīklā "Instagram". Pie profila ar emocijzīmēm norādīja, ka "viņas sirds ir aizslēgta", tātad atvērta vien Moazam Mohamedam.

Citi šobrīd lasa

“Dzīve ar musulmani nav šausmu stāsts,” Linda no Latvijas stāsta par laulību ar islāmticīgo
Ģirts Ķesteris apraudājies, paņemot rokās mazmeitu: "Vīrieši jau ir sentimentāli, bet neizrāda"
Princeses Šarlotes skolotāja apprecējusies ar prinča Viljama labāko draugu
Skatīt visus komentārus

Житель деревни Грязь высказался о возможном разводе Пугачевой и Галкина