Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Shutterstock

15 padomi, kā apmānīt savu apetīti

Sievietēm
2019. gada 8. novembrī 17:56 2019. gada 8. novembrī 17:56
  100 labi padomi | "100 Labi Padomi"
Praktiski ieteikumi, kā ierobežot savu kāri pieēsties.

1. Ēd tikai sēžot. Ieturoties, stāvot kājās un steigā vai arī skrienot pa ielu, tiek apēsts vairāk.

2. Nekad neēd papildu porciju, pat tad, ja ēdiens ir sevišķi garšīgs. Izbaudi un priecājies par to, kas jau uzlikts uz šķīvja.

3. Ej iepirkties paēdusi, tad ir vieglāk nenopirkt kaut ko garšīgu.

4. Dodies pastaigā viena vai ar suni tikai pēc brokastīm (nevis pirms), tā sadedzināsi vairāk kaloriju nekā tukšā dūšā.

5. Otrajās brokastīs vai launagā ēd tikai mazliet. Labāk ēst kaut ko iepriekš sagatavotu, nevis to, kas pagadās pa rokai.

6. Ēšanas laikā neskaties televizoru, nelasi grāmatu vai avīzi, koncentrējieties uz ēšanu, ēd ar baudu, izgaršo katru kumosu. Skatoties seriālu, apēdīsi trīs reizes vairāk.

7. Pēc katra apēstā kumosiņa noliec uz brīdi malā dakšiņu un nazi. Šī atkāpe no ritma mazina apetīti.

8. Gatavo tik daudz, cik paredzēts vienai ēdienreizei. Ja laika ekonomijas nolūkos gatavo arī nākamajām ēdienreizēm, cel galdā tik daudz, cik plāno apēst, pārējo uz karstām pēdām – ledusskapī!

9. Neēd vienā ēdienreizē vairāk par diviem ēdieniem: gaļas šķēli ar dārzeņiem un augļus vai gabaliņu sieru. Vairākkārtēja ēdienu maiņa, pat tad, ja tie tiek ēsti nelielās porcijās, rosina apetīti. Tieši šī iemesla dēļ veikalos tiek pārdotas asās garšvielas.

10. Ja ir iespēja, pusdienas vai vakariņas sadali divās ēdienreizēs. Piemēram, gaļu ar dārzeņiem, rīsiem vai makaroniem un zaļajiem salātiem apēd uzreiz, pārējo – augļus, gabaliņu siera – pēc divām stundām.

11. Beidz ēst uzreiz, līdzko sāk šķist, ka vēders ir nomierinājies.

12. Pasēdi pie galda pēc maltītes vēl 15 minūtes, tā tu dosi sev laiku izjust sāta sajūtas iestāšanos. Ēdot steigā, nebūs tāda efekta, tāpēc pavisam drīz atkal gribēsies ēst.

13. Ja sanācis vakar daudz ēst, piemēram, esi bijusi viesībās, šodien pacenties sevi ierobežot: ēd dārzeņu zupu gandrīz bez sāls, melnās tējas vietā dzer zāļu, ēd liesu biezpienu. Lai vieglāk pārciestu šo gastronomisko grēku nožēlošanu, sadali pieticīgās porcijas vairākās daļās, lai daudzuma ziņā to būtu pēc iespējas vairāk, bet kaloriju ziņā – pēc iespējas mazāk. Varbūt grēku nožēlošana var turpināties vēl kādu dienu?

14. Dzerot augļu sulu, noteikti sajauc to uz pusi ar ūdeni. Tas ļaus aizpildīt vēderu, nomākt izsalkuma sajūtu un samazināt uzņemto kaloriju daudzumu.

15. Labāk ēd augļus veselus, nevis spied sulā. Organismam nepieciešamas šķiedrvielas, turklāt no augļu šķiedrvielām nepieņemas svarā.

Citi šobrīd lasa

Nelaime pirms 20 gadiem, kas satricināja visu Krieviju: atskats uz zemūdenes “Kursk” traģēdiju 3
"Es nevaru būt balts, un tas nav iespējams," - grupas "Tranzīts" līderim Ralfam Rubenim - 50!
Notiekošais Baltkrievijā ārpus kontroles: OMON brutāli sagūsta nepilngadīgu bērnu, policisti spārda žurnālistus 6
Pievienot komentāru

Хакера из России обвинили в краже «постыдных» фото Меган и Гарри

8-летняя внучка Пугачевой дебютировала в качестве певицы