Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Ilustratīvs attēls. (Foto: Shutterstock)

Gaidībās esoša māmiņa no Latvijas gandrīz atņēmusi dzīvību sev un mazulim Īrijas ārstu nekompetences dēļ

Bērni
2019. gada 14. oktobrī 18:00 2019. gada 14. oktobrī 18:00
  Jauns.lv
Kāda jaunā māmiņa no Latvijas dalījusies savā nepatīkamajā pieredzē ar īru laikrakstu “The Irish Sun” par medicīnisko aprūpi grūtniecības laikā. Gaidot otro bērniņu, divdesmitajā grūtniecības nedēļā Viktorija devās uz sonogrāfiju Rotundas slimnīcā Dublinā, pēc kuras ārsti viņai paziņoja, ka mazulim ir virkne ļoti nopietnu pataloģiju, vēsta portāls “Baltic-Ireland”.

Jaunā sieviete gandrīz atņēmusi dzīvību savam bērnam, jo apsvērusi iespēju veikt abortu. Taču stāsts ir ar laimīgām beigām - mazulis galu galā piedzima pilnīgi vesels citā Dublinas slimnīcā.

Rotundas ārsti pēc sonogrāfijas paziņoja, ka mazulim konstatēts šķidrums smadzenēs, apēnojums sirdī, un citas novirzes no normas bērna fiziskajā attīstībā, tostarp, pārāk īsas kājas un pārāk mazs augums. Papildus tam, mediķi brīdināja jauno māmiņu, ka mazulim varētu būt Dauna, Edvardsa vai Patau sindroms. 

Viktorijai nozīmēts veikt speciālu testu, lai noteiktu minēto sindromu iespējamību. Papildus tam, mediķi brīdināja sievieti, ka mazulis var nomirt viņas vēderā vai tūlīt pēc piedzimšanas.

Viktorija stāsta, ka tolaik strādājusi bērnu aprūpē un no stresa nav varējusi ne ēst, ne gulēt, sieviete tikai raudājusi un domājusi par savu mazuli. Saprotot, ka, ja viss būs tā, kā prognozē ārsti, apsvērusi iespēju grūtniecību pārtraukt un veikt abortu. 

Emocionāli sagrautā sieviete, nespējot iedomāties savu dzīvi nākotnē, sākusi domāt arī par pašnāvību. No tā viņu atturējusi apziņa, ka ir vajadzīga savam vecākajam bērnam.

Par laimi, gaidot Dublinā veikto analīžu rezultātus, Viktorija izvēlējās doties uz Latviju un slimnīcā veikt pārbaudes, lai pārliecinātos, ka Rotundas slimnīcas mediķu prognozes ir pareizas. Pēc tur veiktajiem izmeklējumiem ārsti paziņojuši, ka ar mazuli viss ir kārtībā un grūtniecība noris normāli.

Sieviete stāsta, ka kopš pirmās sonogrāfijas Dublinā bija pagājušas tikai dažas dienas un nekas būtiski nevarēja būt mainījies. Jaunā māmiņa atgriezusies Īrijā un atteikusies no Rotundas aprūpes, pārejot uz  citu Dublinā esošu slimnīcu. Arī tur veiktā sonogrāfija parādījusi, ka ar bērnu un grūtniecību viss ir labi un nekādu pataloģiju nav.

Tikmēr Viktorija vērsusies pie Rotundas slimnīcas ārstiem ar jautājumu, kāpēc viņai prognozētas visas briesmīgās lietas, uz ko saņēmusi atbildi, ka “pacienti ir jāsagatavo ļaunākajam”.

Viktorijas mazulis Alekss tagad ir septiņus mēnešus vecs, veselīgs puisēns un māmiņa ar šausmām domā par to, ka, ja nebūtu izvēlējusies doties pie citiem ārstiem, iespējams, būtu viņu nogalinājusi.

Citi šobrīd lasa

Omulīgi, neķītri un jautri - Jurijs un Svetlana Žigajevi jeb pašmāju trakulīgākais pāris internetā 1
11 gadus pēc traģēdijas naktsklubā viņa dzīvoja paralizēta un nomira vienatnē Covid-19 dēļ
FOTO: Ukrainas lielāko dabisko krūšu īpašniece, 31 gadu vecā Mila, apbalvota svinīgā ceremonijā Kijevā 1

За 3 часа до трагедии: опубликованы кадры, на которых пропавшую звезду сериала «Хор» в последний раз видели живой

Выяснилось, почему сын герцогини Меган и принца Гарри не общается с другими детьми