Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Blue Paradise. (Foto: Publicitātes foto)

Arī tādi mēdz būt flokši. 10 neparastāko flokšu izlase 2

Sievietēm
2019. gada 31. jūlijā 17:03 2019. gada 31. jūlijā 17:03
  Jauns.lv
Kad vasara iet uz otru pusi, savu skaistumu un daudzveidību ir laiks demonstrēt flokšiem. Dārzkope, selekcionāre un grāmatas "Flokši" autore Guna Rukšāne iepazīstina ar sava dārza savdabīgākajiem eksemplāriem.

Gunas Rukšānes dārzā var atrast ap 200 flokšu šķirņu, un šobrīd ir to ziedēšanas pilnbrieda laiks. Jau otro gadu Guna savā saimniecībā "Jaunrūjas" rīko Flokšu svētkus, kuru mērķis ir lauzt iesīkstējošos stereotipus par floksi kā vienkāršu dārza ziedu.

“Flokšu pasaule ir skaista un daudzveidīga, taču selekcionāri joprojām sapņo radīt ko nebijušu, tādu, kas radikāli atšķiras no jau zināmā. Arī savam dārzam mēs vēlamies iegūt ko tādu, kas neaug katrā puķu dobē,” atzīst Guna.

Klasiskam floksim ir kupla ziedvārpa, izteikts krāsojums: balts, rozā , violets vai sarkans. Oranžā nokrāsa ir retums un parasti tai pārsvarā ir sarkanais tonis. Taču pirms divdesmit gadiem selekcijā sprādzienveidā sāka parādīties neparasta krāsas, formas un divkrāsu variācijas.

Midnight Feelings. (Foto: Publicitātes foto)
Pepermint Twist. (Foto: Publicitātes foto)
Mishenka. (Foto: Publicitātes foto)

Sākotnēji daudziem patika arī tā sauktie pildītie flokši, taču tiem piemīt kāda nepatīkama īpašība – noziedējis ziediņš paliek ziedvārpā un nekrīt nost. Rezultātā pa gabalu skaists, bet tuvumā redzami tumšie, sažuvušie ziediņi. Tomēr neraugoties uz to, floristu vidū tie ir ļoti iecienīti, it sevišķi svaigi uzplaukuši.

 Tiara. (Foto: Publicitātes foto)
Creme de la Creme. (Foto: Publicitātes foto)
Babje Leto. (Foto: Publicitātes foto)

Pēdējā laika interesantākais floksis ir radīts tepat Rugājos un ir puķu audzētājas Tatjanas Kočānes darbs. Patiešām neparasts floksis, kura ziediņi atgādina mazas neļķītes. Šī gan ir tikai zieda otrā sezona, kas ir ceļa sākums, tomēr prieks, ka arī Latvija dod savu ieguldījumu neparastā radīšanā.

Tatjanas Kočānes radītais floksis. (Foto: Publicitātes foto)

Vienmēr pieprasīti būs koši un neierastu krāsu flokši, jo tie piesaista uzmanību un ļoti labi kalpo kā dārza akcenti.

Blue Paradise. (Foto: Publicitātes foto)
Drakon. (Foto: Publicitātes foto)
Magri. (Foto: Publicitātes foto)

Visus, kurus interesē flokšu daudzveidība, svētdien, 4.augustā no plkst. 10:00 Guna Rukšāne gaidīs ciemos savā saimniecībā (Raiskuma pagasta Jaunrūjās).

Guna Rukšāne. (Foto: Publicitātes foto)

Svētkus plkst. 11:00 atklās dziesminieka Haralda Sīmaņa koncerts, 12:00 būs iespējams apmeklēt Gunas lekciju par flokšu pavairošanu un izmantošanu apstādījumos, varēs izstaigāt kā flokšu un hostu dārzu, tā aplūkot ūdensrozes. Visu dienu šeit muzicēs Ieva un Aivars Lapšāni. Plašāk: https://www.facebook.com/events/2099495340344789/

Citi šobrīd lasa

Arnis Līcītis: "Esmu Latvijas patriots, bet filmējos Krievijā” 21
Ja gribat dzīvot ilgāk, ņemiet brīvdienas no alkohola lietošanas 6
25 gadus veca sieviete tērē 300 dolārus mēnesī par autiņbiksītēm un dzīvo kā pieaudzis zīdainis 35
Skatīt visus komentārus

«Я где-то не справилась»: Муцениеце продолжает интриговать на тему развода с Прилучным

Автор хита Киркорова рассказала о "болезни как у Жанны Фриске", из-за которой прибегла к суррогатному материнству