Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Septiņgadīgā Immija Mastersone (Foto: Twitter (twitter.com/CarolineMaster3))

Septiņgadīga futbola fane Anglijā kritizē lielveikalus par sieviešu sportistu diskrimināciju 13

Sievietēm
11. jūnijā 13:27 2019. gada 11. jūnijā 13:27
Jauns.lv
Septiņgadīgā Immija Mastersone uzrakstījusi atklātu vēstuli Lielbritānijas veikalu ķēdēm "Tesco" un "Sainsbury's" ar jautājumu, kāpēc veikalu piedāvājumā nav uzlīmju ar futbolistēm, kuras piedalās FIFA Pasaules kausā sievietēm, ziņo "The Independent".

Meitenīte ar aizrautību vērojot notiekošās spēles, un vēlējusies papildināt savu Sieviešu Pasaules kausa uzlīmju albumu, bet nav spējusi veikalā atrast nevienu uzlīmi.

"Man ļoti patīk futbols, un es sajūsmā vēroju notiekošo FIFA Pasaules kausu sievietēm. Futbola klubs, kurā es spēlēju, man uzdāvināja uzlīmju grāmatu, un es biju ļoti priecīga sākt veidot savu uzlīmju kolekciju," vēstulē atklāj Immija.

Septiņgadīgā Immija Mastersone (Foto: Twitter (twitter.com/CarolineMaster3))

"Šodien es devos uz lielveikalu, lai par savu kabatasnaudu nopirku kādu uzlīmi, bet nevienu neatradu," tālāk meitene jautā, kāpēc lielveikali tirgo tikai vīriešu futbolistu uzlīmes, tādējādi radot iespaidu, ka sievietes ir nevērtīgākas par vīriešiem.

Ar meitas sašutumu padalījusies viņas māte Kerolaina: "Mana septiņgadniece bija ĻOTI dusmīga!" Darbinieki "Tesco" veikalā esot viņai atbildējuši, ka sieviešu futbola zvaigžņu uzlīmēm plauktos neesot bijis vietas, jo tos jau piepildījušas jaunākās mirdzošo leļļu uzlīmes. Uzlīmes ar futbolistēm esot pieejamas 600 no 1423 veikaliem visā Lielbritānijā.

Immijas vēstule piesaistījusi arī bijušās Lielbritānijas sporta un civilās sabiedrības ministres Treisijas Kraučas uzmanību, kura paziņojusi, ka dzirdētais viņu apbēdinājis: "Arī es vietējos veikalos neatrodu gandrīz nevienu sieviešu futbola uzlīmi, jo par prioritāti kļuvušas vīriešu futbolistu uzlīmes. Kompānija, kas uzlīmes izgatavo, veikusi lielisku darbu, izgatavojot unikālo albumu, bet izplatītāji ražotājus ir pievīluši."

Septiņgadīgā skolniece guvusi lielu atbalstu arī no soctīklotājiem, kuri slavē meitenes iestāšanos par dzimumu vienlīdzību.

Arī "Sainsbury's" pārstāvis atzīst, ka uzlīmes un uzlīmju grāmatas nav nopērkamas visos lielveikalos, kaut gan pieprasījums pēc tām ir bijis liels.

Zināms, ka FIFA Sieviešu Pasaules kauss futbolā sācies sestdien, 8.jūnijā, Francijā. Turnīrā kopā piedalīsies 24 izlases. Lielais fināls gaidāms 7. jūlijā, Lionā. Pašreizējā sieviešu futbola čempione ir ASV, bet starp favorītēm šogad tiek minētas Anglija un divkārtējā čempione Vācija.

Pirmo reizi FIFA Pasaules kauss sievietēm tika aizvadīts 1991.gadā.

Citi šobrīd lasa

Uzdzīve, skandāli, sašutuši kaimiņi un izsaukta policija: ko Kivičs un Skulme patiesībā dara ārzemēs 249
Video, kurā redzama Merkeles trīcēšana, komentējis britu ārsts: “Tur iemesli noteikti ir nopietnāki par dehidratāciju” 25
Policija atklāj sīkākas detaļas par Bolderājā atrasto nogalināto meiteni - viņa bijusi tikai 15 gadus veca 9
Tēmas: FIFA
Skatīt visus komentārus

"Спасибо, что сейчас вы здесь": умирающая от рака Александра Яковлева отыграла последний спектакль

Браку герцогини Меган и принца Гарри предрекли скорое крушение 1