Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Septiņgadīgā Immija Mastersone (Foto: Twitter (twitter.com/CarolineMaster3))

Septiņgadīga futbola fane Anglijā kritizē lielveikalus par sieviešu sportistu diskrimināciju 13

Sievietēm
11. jūnijā 13:27 2019. gada 11. jūnijā 13:27
Jauns.lv
Septiņgadīgā Immija Mastersone uzrakstījusi atklātu vēstuli Lielbritānijas veikalu ķēdēm "Tesco" un "Sainsbury's" ar jautājumu, kāpēc veikalu piedāvājumā nav uzlīmju ar futbolistēm, kuras piedalās FIFA Pasaules kausā sievietēm, ziņo "The Independent".

Meitenīte ar aizrautību vērojot notiekošās spēles, un vēlējusies papildināt savu Sieviešu Pasaules kausa uzlīmju albumu, bet nav spējusi veikalā atrast nevienu uzlīmi.

"Man ļoti patīk futbols, un es sajūsmā vēroju notiekošo FIFA Pasaules kausu sievietēm. Futbola klubs, kurā es spēlēju, man uzdāvināja uzlīmju grāmatu, un es biju ļoti priecīga sākt veidot savu uzlīmju kolekciju," vēstulē atklāj Immija.

Septiņgadīgā Immija Mastersone (Foto: Twitter (twitter.com/CarolineMaster3))

"Šodien es devos uz lielveikalu, lai par savu kabatasnaudu nopirku kādu uzlīmi, bet nevienu neatradu," tālāk meitene jautā, kāpēc lielveikali tirgo tikai vīriešu futbolistu uzlīmes, tādējādi radot iespaidu, ka sievietes ir nevērtīgākas par vīriešiem.

Ar meitas sašutumu padalījusies viņas māte Kerolaina: "Mana septiņgadniece bija ĻOTI dusmīga!" Darbinieki "Tesco" veikalā esot viņai atbildējuši, ka sieviešu futbola zvaigžņu uzlīmēm plauktos neesot bijis vietas, jo tos jau piepildījušas jaunākās mirdzošo leļļu uzlīmes. Uzlīmes ar futbolistēm esot pieejamas 600 no 1423 veikaliem visā Lielbritānijā.

Immijas vēstule piesaistījusi arī bijušās Lielbritānijas sporta un civilās sabiedrības ministres Treisijas Kraučas uzmanību, kura paziņojusi, ka dzirdētais viņu apbēdinājis: "Arī es vietējos veikalos neatrodu gandrīz nevienu sieviešu futbola uzlīmi, jo par prioritāti kļuvušas vīriešu futbolistu uzlīmes. Kompānija, kas uzlīmes izgatavo, veikusi lielisku darbu, izgatavojot unikālo albumu, bet izplatītāji ražotājus ir pievīluši."

Septiņgadīgā skolniece guvusi lielu atbalstu arī no soctīklotājiem, kuri slavē meitenes iestāšanos par dzimumu vienlīdzību.

Arī "Sainsbury's" pārstāvis atzīst, ka uzlīmes un uzlīmju grāmatas nav nopērkamas visos lielveikalos, kaut gan pieprasījums pēc tām ir bijis liels.

Zināms, ka FIFA Sieviešu Pasaules kauss futbolā sācies sestdien, 8.jūnijā, Francijā. Turnīrā kopā piedalīsies 24 izlases. Lielais fināls gaidāms 7. jūlijā, Lionā. Pašreizējā sieviešu futbola čempione ir ASV, bet starp favorītēm šogad tiek minētas Anglija un divkārtējā čempione Vācija.

Pirmo reizi FIFA Pasaules kauss sievietēm tika aizvadīts 1991.gadā.

Citi šobrīd lasa

Prokrastinācija nav slinkums! Skaidro terapeite 3
Rīgas autoosta atbilst krievu valodas zonai un specifikai, apgalvo "Ecolines" 39
Turcija krieviem kļuvusi par nāves kūrortu - tur šogad miruši jau 88 Krievijas pilsoņi
Tēmas: FIFA
Skatīt visus komentārus

Молодая возлюбленная Евгения Петросяна Татьяна Брухунова разорила его в Париже 1

Развесьте по дому гроздья рябины: обычаи и приметы на 23 сентября 2