Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Aktrise Bizija Filipsa. (Foto: REX/ Vida Press)

Pazīstamā aktrise Filipsa atklāj, ka 15 gadu vecumā veikusi abortu: "Katra sieviete ir pelnījusi līdzjūtību un rūpes" 3

Sievietēm
2019. gada 10. maijā 15:31 2019. gada 10. maijā 15:31
  Jauns.lv
39 gadus vecā amerikāņu aktrise Bizija Filipsa savā TV šovā „Busy Tonight” padalījusies pieredzē par pusaudzes vecumā piedzīvoto abortu un paudusi savu nostāju par Džordžijas statā pieņemto jauno likumu, kas liedz sievietēm veikt abortu pēc 6. grūtniecības nedēļas.

„Man ir viena lieta, ko es vēlētos pateikt,” stāstījumu iesāk Bizija Filipsa. „Es ceru, lai arī kāda būtu jūsu personīgā pārliecība, jūs varbūt būsiet atvērti ieklausīties tajā, ko es saku.”

Otrdien Džordžijas štata (ASV) gubernators Braiens Kemps parakstīja likumu, kas liedz likumīgā kārtā sievietēm veikt abortu pēc 6. grūtniecības nedēļas, – informē izdevums „New York Times”. Laikraksts arīdzan norāda, ka sešas nedēļas parasti ir tas laiks, kad ārsti var sākt saklausīt augļa sirdspukstus, bet tas arīdzan ir laiks, kad daudzas sievietes tikai atklāj, ka ir stāvoklī.

„Es zinu, ka cilvēki ir ļoti kategoriski pret abortiem, bet ļaujiet man pateikt,” turpina Bizija Filipsa. „Sievietes un viņu ārsti vislabāk zinās, kā pieņemt apdomātu lēmumu, kas ir vislabākais viņu situācijā. Neviens cits. Neviens!”

Bizija Filipsa. (Foto: Chelsea Lauren/WWD/REX/ Vida Press)

„Šāda ir realitāte. Neviens likumprojekts, kas padara abortu par kriminālnoziegumu neatturēs nevienu no šī ārkārtīgi personīgā lēmuma pieņemšanas, taču šādi likumi pakļaus aizvien vairāk sieviešu riskam. Ikviena sieviete ir pelnījusi līdzjūtību un rūpes, nevis nosodījumu un iejaukšanos procesos, kas skar viņas personīgo ķermeni.”

Pēc sava viedokļa paušanas par jauno likumu, Filipsa publikai pastāstīja pati savu personīgo skaudro pieredzi. „Statistikas dati rāda, ka līdz 45 gadu vecumam katra ceturtā sieviete ir veikusi abortu,” norāda aktrise. „Statistika dažkārt pārsteidz cilvēkus. Varbūt jūs sēžat tagad un domājat – ‘Es nepazīstu nevienu sievieti, kurai bijis aborts.’”

„Jūs pazīstat mani,” turpina Filipsa. „Man bija aborts, kad biju 15 gadus veca. Es jums to stāstu tāpēc, ka man tagad ir no sirds bail par sievietēm un meitenēm visā valstī,” emocionāli piebilst aktrise. „Vai tas ir negaidīts pavērsiens?” – viņa apjautājas, salīdzinot aborta tēmu ar citiem ikdienišķiem tematiem viņas šovā. „Jā, tā ir. Vai tas satricina? Jā, satricina. Bet vai zināt, ko? Tā ir, ja, sasodīts, esi sieviete. Tev ir parasta otrdiena, bet tad pēkšņi kāds atgādina, ka sveši cilvēki cenšas kontrolēt tavu ķermeni. Un tev pēc tam jāiet uz darbu.”

Pēc TV šova Bizija savā „Twitter” kontā ierakstīja: „Es savā šovā šovakar runāju par sev veikto abortu, jo nevaru palikt malā neko nedarot, kad tiek pazudinātas sieviešu tiesības.”

Saistītās ziņas

Kas ir sievietes, kuras izdara abortus? Atklāti par to 2
Spontānais aborts – kā pazīt un kā dzīvot pēc tam?
Aborts redzams tēva, nevis mātes plaukstā. Jeb - ko stāsta mūsu roku līnijas 1

Citi šobrīd lasa

Melnsvārču un buržuāzisko fašistu svētki: desmit okupācijas gadi, kad Latvijā bija aizliegta līgošana 5
FOTO: Urzula fon der Leiena savā vizītē Rīgā aplūko trolejbusu 8
Soli pa solim - kādu postu ķermenim nodara alkohols
Tēmas: Twitter, ASV
Skatīt visus komentārus

"Никому я не нужна, да и мне никто не нужен": "главный голос СССР" Клара Румянова умирала в нищете и одиночестве

СМИ сообщили о романе Лободы с 50-летним армянским олигархом