Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Elizabete II pirmo reizi mūžā apmeklē modes nedēļu. "Vogue" redaktore nenoņem saulesbrilles, pat sarunājoties ar karalieni 11

Sievietēm
2018. gada 22. februārī 07:08 2018. gada 22. februārī 07:08
  Kasjauns.lv
Londonas modes nedēļa šogad pieredzējusi ko nebijušu. Vienu no skatēm ar savu klātbūtni pagodinājusi pati Anglijas karaliene Elizabete II (91). Viņas Majestātei šis bija pirmais modes nedēļas apmeklējums mūžā.

Karaliene Elizabete II sēdēja pirmajā rindā līdzās modes žurnāla „Vogue” redaktorei Annai Vintūrai (68) un ar neviltotu interesi sekoja līdzi „Richard Quinn” tērpu skatei. Atturīgo un skarbo Vintūras kundzi uzskata par ietekmīgāko sievieti visā modes industrijā. Mēdz teikt, ja tavu skati apmeklē pati Vintūra, tad kolekcijai noteikti būs panākumi. Amerikāņu modes žurnāla galvenā redaktore un Britu impērijas ordeņa kavaliere savulaik bijusi prototips grāmatai „Sātans Pradas brunčos” („The Devil Wears Prada”). Romāna ekranizējumā kinofilmā šo ietekmīgo dāmu modes biznesā atveidoja aktrise Merila Strīpa.

Anglijas karaliene Elizabete II ar neviltotu interesi seko līdzi modes skatei, savukārt modes žurnāla „Vogue” redaktore Anna Vintūra pret notiekošo attiecas visnotaļ atturīgi. (Foto: Scanpix/LETA)

Anna Vintūra vienmēr sēž pirmajā rindā un vēro modes nedēļu prestižās skates. Ārkārtīgi reti viņa redzēta bez savas „firmaszīmes” – lielajām tumšajām brillēm. Vintūras kundze šo stilu kaprīzi nelauza arī, sēžot līdzās savai prominentajai blakussēdētāju. Viņa nenoņēma tumšās brilles pat, tērzējot ar Viņas Majestāti Anglijas karalieni.

Aizvadītā gada maijā Bekingemas pilī Anglijā Anna Vintūra apbalvota ar Britu impērijas ordeņa kavalieres ordeni. (Foto: Scanpix/LETA)

Etiķetes eksperts Viljams Hensons par šo neparasto tikšanos komentējis sekojoši: „Modes pasaules karaliene satiek īsto karalieni, bet pieļauj lielu kļūdu. Lai gan Annas Vintūras apģērbu un aksesuāru izvēle parasti ir nevainojama, šodien viņas etiķete bija tālu no gaumīgas.” Hensons šādu attieksmi nodēvējis par „klaji rupju”. Vintūra tomēr nav akla sieviete, kā arī viņas acis necieš no spilgta apgaismojuma, kad tumšo briļļu klātbūtne būtu pieļaujama vienmēr un visur.

Pērn, saņemot ordeni no karalienes Elizabetes II, Vintūra tumšās brilles bija noņēmusi. (Foto: Scanpix/LETA)

Vairāki modes nedēļas apskatnieki atzīmējuši, ka Vintūras kundze skati vērojusi ar pieklājības pēc „uzliktu” smaidu sejā, kamēr karaliene visam notiekošajam sekojusi ar neviltotu interesi. Viņas sirsnīgais smaids drīz vien arī atbrīvojis tik stīvo Vintūru.

Karalienes sirsnīgais smaids drīz vien atbrīvojis arī tik stīvo Vintūru. (Foto: Vida Press)

Karaliene apmeklēja modes nama „Richard Quinn” skati, tērpusies gaiši zilā tvīda auduma kleitā un žaketē, kas bija rotāta maziem „Swarovski” kristāliņiem. Karalienes tērpu darinājis zīmols „Angela Kelly”.

Elizabeti II uz modes skati pavadīja Britu modes padomes vadītāja Kerolaina Raša, kas sēdēja Viņas Majestātei līdzās pirmajā rindā. Karaliene uz modes skates ieradās bez liekas pompozitātes un ceremonijām, un klusi ieņēma savu vietu.

Tas, ka uz skati ieradīsies karaliene, bija rūpīgi glabāts noslēpums un iepriekš netika izziņots.

Viņas Majestātes gaiši zilā kostīma autore dizainere Andžela Kellija arī apmeklēja „Richard Quinn” tērpu skati. Viņa sēdēja līdzās Annai Vintūrai. Kellija ir karalienes personīgā padomniece garderobes jautājumos.

Viņas Majestātes gaiši zilā kostīma autore dizainere Andžela Kellija (pirmā no labās) arī apmeklēja „Richard Quinn” tērpu skati. Viņa sēdēja līdzās Annai Vintūrai. Kellija ir karalienes personīgā padomniece garderobes jautājumos. (Foto: Scanpix/LETA)

Anna Vintūra skates apmeklējumam bija izvēlējusies modes nama „Alexander McQueen” tērpu no 2018. gada kolekcijas. Baltā kleita ar sarkanajām magonēm maksā 5195 sterliņu mārciņas.

Citi šobrīd lasa

Prostitūtām vīrusa dēļ pienākušas grūtas dienas. Spiestas pieņemt ikvienu, dažas paliek bez pajumtes
Kā pēc robežas slēgšanas dzīvo Valkā/Valgā? Cilvēkiem liedz šņabi un suši, bet strādāt atļauj bez 14 dienu pašizolācijas 
VIDEO: Ķīnā medicīnisko masku ražotnes darbinieks pret tām noslauka savus apavus 1
Skatīt visus komentārus

Брюс Уиллис и Деми Мур решили самоизолироваться вместе

Анна Курникова поделилась снимком с дочерью Машей