Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Pagājuši trīs mēneši, kopš Latvijā ir Baby Box – vieta pamestajiem bērniem

Sievietēm
2009. gada 9. decembrī 10:49 2009. gada 9. decembrī 10:49
 
Jau trīs mēnešus Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas intensīvās terapijas nodaļā atrodas Baby Box – vieta bērna dzīvībai, kas darbojas ar farmācijas kompānijas Gedeon Richter finansiālo atbalstu.

“Šo trīs mēnešu laikā Baby Box nav ievietots neviens mazulis. Par laimi, neesam arī dzirdējuši par citur atrastiem mirušiem bērniem Rīgā. Tālab ceram, ka projekts Baby Box ir radījis pārdomas Latvijas sabiedrībā, un, iespējams, kāda sieviete, kura varētu pastrādāt noziegumu, to nav izdarījusi. Varbūt kāds laikus ir viņai palīdzējis,” stāsta Pēteris Kļava, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas intensīvās terapijas nodaļas bērnu ārsts reanimatologs.

Intensīvās terapijas nodaļas personāls šajā laikā ir piedzīvojis divas viltus trauksmes, kad pusaudži vakara krēslā intereses pēc ir atvēruši Baby Box durtiņas.

Baby Box speciāli tika ievietots Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas “klusajā” teritorijā, lai cilvēks, kurš ievieto bērnu Baby Box, paliktu anonīms. Tieši tāpat kā citur pasaulē, arī Latvijā pie Baby Box nav ne video novērošanas kameru, ne apsardzes.

Atgādinām, ka Baby Box ir traģiska nozieguma profilakses projekts. Tā ir iespēja, izglābt bērna dzīvību, ja māte kaut kādu apstākļu dēļ ir gatava pastrādāt noziegumu, izmetot bērnu atkritumu konteinerā vai atstājot vārtrūmē. Lai mudinātu sievieti pārdomāt bērna atstāšanas lēmumu un meklēt citus situācijas risinājumus, pie Baby Box ir izvietota informācija mātei par to, kur visu diennakti iespējams zvanīt, lai saņemtu psiholoģisku un praktisku palīdzību. Grūtniecības krīzes centra darbinieki palīdzēs atrast tūlītēju risinājumu.

Jau 20. gadsimta sākumā Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas teritorijā bija vieta, kur atstāt bērnu, gluži kā senākos laikos pie baznīcas vai patversmes. Pirms vairākiem gadiem tieši tajā vietā, kur tagad ir izvietots Baby Box – vieta bērna dzīvībai, tika atstāts veselīgs zēns, kuru mediķi nosauca par Jāni Laimīgo.

Lai turpinātu projekta attīstību Latvijā, sadarbībā ar Latvijas Bērnu fondu tiek sākta ziedojumu vākšanas kampaņa. Nākotnē ir plānots izveidot Baby Box vairākās Latvijas reģionālajās pilsētās. Tā piemēram, Čehijā par saziedotajiem līdzekļiem jau ir atklāti vairāk nekā 20 Baby Box – plānoti ir 70, viens Baby Box katra rajona centra pilsētā.

Neesi vienaldzīga!

Ziedojumu konts:

Latvijas Bērnu fonds


Reģ. Nr.: 40008018725


Konta Nr.: LV42UNLA0002000707402


Banka: A/S “SEB banka”


Maksājuma mērķis: Baby Box

kasjauns.lv/Foto: Bulls Press


Citi šobrīd lasa

TEKSTA TIEŠRAIDE. Krievijas iebrukums Ukrainā; okupanti cenšas Donbasā izvērst masīvu uzbrukumu 35
Elvis Merzļikins pirmoreiz satiek brāļa mazo meitiņu
Tūrisma sezonas katastrofa okupētajā Krimā: okupantu varasvīri putrojas skaidrojumos. VIDEO 1
Pievienot komentāru