Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Palīdzēsim izglābt mazo Sofiju!

Palīdzēsim izglābt mazo Sofiju!

Sievietēm
2011. gada 16. martā 11:06 2011. gada 16. martā 11:06
 
Deviņus mēnešus vecā Sofija ir ļoti stipra meitene. Viņai ir smaga slimība, tomēr mazulīte veiksmīgi cīnās ar to. Taču nu vajadzīga mūsu, pieaugušo, palīdzība. Latvijā šo slimību gandrīz neviens neārstē, un Sofijas vecāki lūdz palīdzību ārstēšanai ārzemēs.

Mazulīte Sofija nāca pasaulē 2010. gada 23. jūnijā. Bet viņa nepaspēja papriecāties par doto dzīvību. Jau kopš dzimšanas meitenīte ir pārcietusi 2 operācijas, 5 reizes pārcietusi vispārējo narkozi, stafilokoka infekcija pēcoperācijas brūcē, kandidoze asinīs, milzīgs daudzums antibiotiku, perinterālā barošana.

Mazulītes vēnas uz rociņām un kājiņām nav izturējušas katetrus, tāpēc jau vairākas reizes katetrs tika ievietots centrālajā vēnā, izmantojot vispārējo narkozi. Nesen laimīgā kārtā izdevās izvairīties no trešās operācijas – viņu izglāba brīnums un lielisks ķirurgs.

Šķita, ka viss sāk nokārtoties, bet pirms pusotra mēneša atklājās smaga diagnoze – mukoviscidoze (saskaņā ar klīniskiem rādītājiem). Šīs slimības prognozes šobrīd ir nelabvēlīgas. Nāves gadījumu skaits sasniedz 50-60% koeficientu, mazu bērnu vidū vēl augstāku koeficientu. Bet meitenīte veiksmīgi cīnās ar kaiti. Diemžēl viena pati viņa cīnīties nevarēs. Sofijai ir nepieciešama steidzama pieaugušo palīdzība.

Turklāt ir atklājies visbriesmīgākais. Izrādās, ka Latvijā šo slimību gandrīz neviens neuzņemas ārstēt. Pēc oficiāliem datiem, šobrīd Latvijā ir reģistrēti 32 bērni ar līdzīgām saslimšanām. Tādēļ Latvijā nav nedz piemērota aprīkojuma šīs slimības diagnosticēšanai, nedz arī ārstu, kuri uzņemtos veikt ārstēšanu, nedz arī finansējamo medikamentu, kas ir nepieciešami ārstēšanai.

Ārsti dara visu iespējamo, bet diagnosticēšanas iekārta ir salūzusi un tās remontam nav līdzekļu, tādēļ gēna mutācija tiek meklēta jau devīto mēnesi, visticamāk, ka tā ir ļoti reta. Plaušas ir iespējams pārbaudīt tikai ar rentgena aparātu, un Latvijā ar šo slimību nodarbojas tikai viens cilvēks. Būtībā šie bērni ir valsts nolemti lēnai nāvei.

Ir noskaidrots, ka Sofijai ir cerība uz atveseļošanos, turklāt, ņemot vērā, ka viņa ir ļoti stipra meitenīte, cerība ir liela. Ar šādām slimībām nodarbojas ārsti Izraēlā, Anglijā un Zviedrijā. Sazinoties ar šīm trim klīnikām, tika izvēlēta Izraēlas klīnika „Ram-bam” Haifas pilsētā.

Diagnostikas, konsultāciju un ārstēšanas noteikšanas cena visur ir gandrīz vienāda – aptuveni 4000 latu, bet Izraēlā ārsti runā krieviski, bet Sofijas mammai nāksies sīki un smalki stāstīt par visiem simptomiem. Turklāt tur ir mazākas uzturēšanās izmaksas un ir attāli radinieki, kas spēj sniegt kādu palīdzību.

Ieskatoties Sofijas sejiņā, ir redzama apņēmība dzīvot. Viņa nav nākusi šajā pasaule, lai tik ātri to pamestu. Viņa cīnās, cīnās par katru elpas vilcienu, par katru dienu. Un mēs cīnāmies kopā ar viņu. Cīnāmies ar birokrātiju, cīnāmies par iespējām, cīnāmies ar zaudējuma bailēm.

Palīdzības tālrunis Sofijas Rubenčikas glābšanai: 90006782 (palīdzība 1 Ls)

Finansiālas palīdzības konts Sofijai Rubenčikai:

Biedrība „projektu centrs VARONIS”

Reg. 40008142130

A/S Swedbank

LV56HABA0551025632423

HABALV22


Citi šobrīd lasa

"Dmitrija vairs nav ar mums" - paziņo ukraiņu "Instagram" blogera sieva. Iepriekš viņš uzskatīja, ka Covid-19 neeksistē...
"Delta" lidojumā pasažiere satrakojas par aicinājumu uzvilkt sejas masku un iesit pa seju stjuartei
Rīdzinieks rūpīgi gatavojies, lai nolaupītu un nogalinātu divas personas 1
Tēmas: Swedbank
Pievienot komentāru

Герцогиня Кэтрин придумала план на случай разрыва с принцем Уильямом