Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Vai zini, kādas drēbes piestāv tavai figūrai? Augumu tipi

Sievietēm
2011. gada 17. maijā 16:46 2011. gada 17. maijā 16:46
 
Brīvi krītošs vai piegulošs apģērbs, īsas vai pagarinātas žaketes, dekoratīvi elementi un citi uzmanību piesaistoši aksesuāri... Vai zini galvenos principus, kā ģērbties, lai drēbes izceltu tavu sievišķību un nomaskētu trūkumus?

X figūras tips

Raksturojums. Tievs viduklis, bet noapaļoti pleci, krūtis un gurni. Sievišķīguma simbols.

Vajadzētu

akcentēt sava auguma līniju sievišķīgumu.

Ieteicams apģērbs ar pieguļošu augšdaļu un brīvi krītošs no gurniem. Trapeces veida kleitas. Izcelt dekoltē daļu un iezīmēt vidukli, piemēram, ar jostiņām un dekoratīviem elementiem kas piesaista uzmanību viduklim. Svārki – zīmuļi ar augsto jostasvietu. Žaketes piegulošas, garums līdz gurniem. Bikšu garums vēlams līdz pusapakšstilbiem.

Nav ieteicams.

Apjomu palielinās maisveidīgi un brīvi krītoši apģērbi, apjomīgi džemperi. Izvairies no svītrainiem un rakstainiem svārkiem, kas palielina apjomu gurnos.

H figūras tips

Raksturojums. Plecu un krūšu daļa platumā un apjomā līdzinās gurniem. Viduklis izteikts neskaidri.

Vajadzētu

akcentēt krūtis un gurnus.

Ieteicams. Šauras vienrindu un divrindu pogu žaketes. Ja pleci ir nolaideni, žaketēm var būt polsterēti pleci, uzpleči un citi dekoratīvi elementi plecu daļā. Šaura piegriezuma svārki, var būt ar kabatām, jostu gurnu daļā. Šauras klasiskas bikses. Sānu līnijā vēlami ielaidumi (iešuves, savilkumi), lai izteiktāk iezīmētu vidukli. V veida un laiviņveida kakla izgriezums. Taisna silueta kleitas bez uzmanību piesaistošām detaļām. Vēlams izmantot kontrastējošus krāsu salikumus vertikālā virzienā.

Nav ieteicams.

Jāizvairās no izteikti pieguļošiem siluetiem. Neakcentēt neizteikto vidukļa līniju.

V figūras tips

Raksturojums. Plati pleci un krūtis, sašaurināts viduklis un gurni. Sportiskas sievietes augums.

Vajadzētu

izcelt šauro gurnu daļu.

Ieteicams izvēlēties modeļus, kas nenosedz gurnu daļu un vidukli. Ieteicami modeļi ar pazeminātu jostas vietu, svārki ar dekoratīviem elementiem – kabatām, ielocēm, šķēlumiem. Ķermeņa augšdaļai vēlams izvēlēties klusinātus toņus, lai nepievērstu uzmanību. Ideāli, ja viss apģērbs ir ieturēts vienā tonī. Vēlams izvēlēties reglāna piegriezuma piedurknes, lai darītu maigāku plecu līniju. Garenas formas aksesuāri, arī šallei jāguļ brīvi, nokarājoties.

Nav ieteicams.

Izvairīties no taisniem un brīviem siluetiem. Nav vēlams izcelt plecu līniju ar polsterētām žaketēm vai blūzēm. Neizmantot laiviņveida kakla griezumu un platas apkakles. Nevajadzētu izvēlēties kontrastējošas krāsas detaļas tērpa augšdaļai un apakšdaļai. Ķermeņa augšdaļai neizmantot biezus, stingrus un rakstainus audumus – tas vizuāli palielina. Neizmantot dekoratīvus elementus krūšu daļā – uzšuves, kabatas un volānus.

A figūras tips

Raksturojums. Ķermeņa plecu daļa ir šaurāka par gurnu daļu. Trapeces veida siluets. Ļoti sievišķīga un dabiska figūra.

Vajadzētu

izcelt ķermeņa augšdaļu un notušēt gurnus.

Ieteicams. Tērpiem plecu un krūšu joslā vēlami dekoratīvi elementi – polsterēta plecu daļa, plata apkakle, krūšu daļā var būt kabatas, atloki, drapējumi. Kleitas un blūzes ar stāvu apkaklīti, žabo un kruzuļiem, platas lences. Dziļš dekoltē. Spilgtas, telpiskas rotas, kas piesaista uzmanību, citi aksesuāri – lakatiņi, piespraudes. Biksēm un svārkiem jāizvēlas tumšākas krāsas nekā augšdaļai, kam derētu arī spilgtāki toņi uz audumu raksti. Gurnu daļai vēlami mīksti, viegli drapējami, vienkrāsaini  audumi. Skaisti izskatīsies augumam pieguļoši taisni, brīvi krītoši svārki – zīmulis ar augsto jostas vietu vai mazu, smalku jostiņu viduklī. Ieteicams valkāt bolero jaciņas un dažādus apmetņus.

Nav ieteicams.

Jāizvairās no smaga, raupja auduma gurnu daļā, lai to neakcentētu. Svārku daļā neizvēlēties audumus ar lielu rakstu, rūtis. Viduklī nevajadzētu siet platas jostas. Nevalkāt brīva silueta drēbes, kas apslēpj vidukli. Izvairīties varētu arī no pieguļoša silueta tērpa ķermeņa augšdaļā.

Kasjauns.lv / Foto: Shutterstock

Citi šobrīd lasa

Kā jārīkojas, lai nenonāktu bezpiederīgo kapos 1
Vai slimnieks drīkst atteikties no ārstēšanas, ja uzskata to par "nevajadzīgu" 1
Kuldīgas slimnīcā ar Covid-19 stacionēts trīs gadus vecs bērns 1
Pievienot komentāru

На кого становится похожа Лера Кудрявцева? Шура показал обколотую до неприличия ведущую

"Не жди меня": судьба 37-летнего актера Алексея Осипова, который ушел на лед и не вернулся