Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Kadrs no filmas "Rīgas sargi". (Foto: Publicitātes)

Svinam svētkus ar lieliskajām latviešu filmām 11

Shortcut
2017. gada 14. novembrī 12:35 2017. gada 14. novembrī 12:35
Kasjauns.lv
Latvijas 99. dzimšanas dienas svinību noskaņās Shortcut piedāvā patriotiskas, pārdomas raisošas, skatītāju mīlētas un starptautiskos kino festivālos novērtētas filmas.

“Rīgas sargi”
Ir 1919. gads. Pirmais pasaules karš beidzies. Mārtiņš pēc daudziem gadiem, kas pavadīti, karojot svešumā, atgriežas Latvijā pie savas līgavas Elzas. Viņš nenojauš, ka izšķirīgā cīņa gan par Elzas sirdi, gan jaundibināto Latvijas valsti vēl tikai priekšā. Rīgas sargu varonība nostiprina ticību Latvijas valstij gan pašu zemē, gan ārvalstīs.
Režisors Aigars Grauba, lomās: Jānis Reinis, Ģirts Ķesteris, Vilis Daudziņš, Romualds Ancāns, Artūrs Skrastiņš u. c.

Kadrs no filmas “Sapņu komanda 1935”. (Foto: Publicitātes)

“Sapņu komanda 1935”

Filma ir stāsts par Latvijas basketbola izlasi un tās vadītāju Valdemāru Baumani, kas 1935. gadā izcīnīja pirmo Eiropas čempionu titulu, nodrošinot paliekošu vietu pasaules sporta vēsturē. Ceļš līdz uzvarai ir grūts, bet patriotiski iedvesmojošs.
Režisors Aigars Grauba, lomās: Jānis Āmanis, Vilis Daudziņš, Inga Alsiņa, Mārcis Maņjakovs, Mārtiņš Počs, Jānis Vimba, Viktors Ellers, Andris Bulis u. c.

Kadrs no animācijas filmas “Zelta zirgs”. (Foto: Publicitātes)

“Zelta zirgs”
Animācijas filmā Melnā māte cenšas sagrābt varu pār pasauli, krājot asaras no visiem, kas raud par nelaimēm un aizgājējiem. Nejaukajai raganai izdodas ieslēgt Princesi stikla zārkā, taču Baltais tēvs stājas viņai ceļā un rada stāvu ledus kalnu, kura galā Princesei nu jāguļ septiņi gadi un septiņas dienas. Antiņš un viņa brāļi dodas palīgā. Režisors Reinis Kalnaellis.

Kadrs no filmas “Ausma”. (Foto: Publicitātes)

“Ausma”
Padomju mītradē populārs bija stāsts par mazo pionieri Pavļiku Morozovu – viņš nodeva čekai savu tēvu, kurš nebija apmierināts ar padomju varas rīcību, un Pavļiku par to nogalināja paša ģimene. 
Šajā filmā, 75 gadus pēc Pavļika Morozova, mazais zēns nosaukts par Jāni un dzīvo padomjlaika Latvijā, kolhozā Ausma. Viņa tēvs ir padomju varas ienaidnieks un plāno sazvērestību, dēls nodod tēvu, un tēvs viņam atriebjas. Režisore Laila Pakalniņa, lomās: Vilis Daudziņš, Antons Grauds, Andris Keišs u. c.

Kadrs no filmas “Kā Tev klājas, Rūdolf Ming?”. (Foto: Publicitātes)

“Kā Tev klājas, Rūdolf Ming?”
Dokumentālā filma stāsta par padsmitgadnieku Rūdolfu no Talsiem, kura lielākā aizraušanās ir kino. Viņš uz papīra strēmelēm zīmē šausmu filmas un trillerus, pats šīs filmas demonstrējot apskaņo, emocionāli runādams varoņu tekstus dažādās balsīs. Lai arī Rūdolfs ir diezgan sarežģīta personība, ģimene un apkārtējie ar mīlestību ļauj izpausties zēna radošajai būtībai. Režisors Roberts Rubīns.


No pašmāju satura “Shortcut Films” piedāvā vēl daudz citas Latvijā radītas mākslas, animācijas un arī dokumentālās filmas.
Skaties Shortcut savā telefonā, datorā vai planšetdatorā. Tagad pieejama arī “Shortcut Box” ierīce, kas visu saturu ļauj ērti vērot praktiski jebkurā TV ekrānā. Iespējams izmēģināt 30 dienas bez maksas!
 

Citi šobrīd lasa

Kristīne Žilde-Krēvica par dēla piedzimšanu: "Man nebija ilūziju, ka dzīve ar bērnu būs kā autiņbiksīšu reklāmās"
Stila ceļvedis: 10 padomi, kā neģērbties darbavietas Ziemassvētku ballē 8
FOTO: prezentē jaunu žurnālu visiem, kas vēlas izprast mūsdienu jaunatni
Skatīt visus komentārus

Елена Степаненко нашла молодую замену Евгению Петросяну

Герцогиня Кэтрин, принц Уильям и трое их детей снялись для рождественской открытки