foto: Publicitātes
"Porsche" Latvijā aizsāk kustību SHIFT sieviešu iedvesmošanai, iedrošināšanai un līdztiesības veicināšanai
Porsche centrs Rīga ar 5000 eiro ziedojumu atbalstīs biedrības Riga TechGirls izglītības programmu Iepazīsti tehnoloģijas.
2021. gada 7. decembris, 07:29

"Porsche" Latvijā aizsāk kustību SHIFT sieviešu iedvesmošanai, iedrošināšanai un līdztiesības veicināšanai

Reklāmas projekts

Jauns.lv

“Porsche” nule kā aizsācis jaunu globālo kustību SHIFT, pirmos tās soļus sperot arī Latvijā, proti, ziedojot biedrības “Riga TechGirls” mācību programmai 5000 eiro un atklājot fotoizstādi “Izcilu Latvijas sieviešu portreti un iedvesmas vārdi”, informēja “Porsche centrs Rīga” vadītājs Ivars Norvelis.

“Porsche SHIFT” mērķis visā pasaulē ir veidot sieviešu līderu kopienu, lai sekmētu un virzītu pārmaiņas sabiedrībā - veicinātu līdztiesību, iekļaušanu, izceltu sieviešu talantus, veiksmes un pieredzes stāstus, iedrošinātu un motivētu.

“Porsche” ražo vienas no labākām sporta automašīnām jau 70 gadus, un tas nebūtu iespējams bez mūsu vērtībām – ilgtspējas, tehnoloģijām un inovācijām, kā arī vienlīdzīgām iespējām visiem darbiniekiem. Vienlaikus, kā uzņēmums, “Porsche” ir tiecies palielināt sieviešu kolēģu skaitu ikvienā līmenī – mūsdienās sievietes strādā tādos amatos, kur tas kādreiz droši vien šķita neiespējami. Tāpēc tagad “Porsche” ir aizsācis šādu publisku un globālu iniciatīvu SHIFT, ko katra valsts īsteno atbilstoši tās aktualitātei,” skaidroja Norvelis.

Porsche SHIFT atklāšanas pasākums

“Porsche” nule kā aizsācis jaunu globālo kustību SHIFT, pirmos tās soļus sperot arī Latvijā, proti, ziedojot biedrības “Riga TechGirls” mācību ...

gallery icon
19

Pēc “Porsche centrs Rīga” vadītāja teiktā, Latvijā SHIFT programmai ir divi stūrakmeņi. Pirmkārt, kopiena, kas iedvesmo un dalās pieredzē, kā arī – pārmaiņu un izaugsmes veicināšana sabiedrībā, otrkārt – izglītība, tāpēc “Porsche SHIFT” kustību Latvijā piesaka ar atbalstu biedrībai “Riga TechGirls”.

“Porsche SHIFT” kustības veidošanu Latvijā uzsāka sadarbībā ar žurnālu “Pastaiga”, izveidojot savu īpašo Latvijas ietekmīgāko, radošāko, izcilāko sieviešu topu, izvēloties 21 dāmu, kas ne tikai iedvesmo ar saviem sasniegumiem, darbiem un personību, bet arī iemieso “Porsche” un kustības SHIFT vērtības.

“Mūsu mērķis bija radīt foto un iedvesmas vārdu izstādi ar spēcīgām, talantīgām savas jomas profesionālēm, inteliģentām Latvijas sievietēm, un vienlaikus arī vēlējāmies ieguldīt izglītībā. Tāpēc aicinājām dāmas piedalīties īpašā fotosesijā un dalīties savā pieredzē, kas varētu motivēt un iedrošināt arī citas Latvijas sievietes, kuras, iespējams, meklē jaunu ceļu savā dzīvē,” teica Norvelis.

Tā tapa digitālā fotoizstāde "Izcili Latvijas sieviešu portreti un iedvesmas vārdi", ko svinīgā pasākumā ar dāmu godināšanu 25. novembrī atklāja “Porsche centrs Rīga”.

“Mēs aicinājām ikvienu dāmu, kura bija iekļauta “Porsche” un “Pastaigas” īpašajā topā, piedalīties šajā fotosesijā, solot, ka par katru, kura piekritīs, mēs ziedosim “Riga TechGirls” biedrībai,” skaidroja Norvelis.

Kopā atsaucās 14 dāmas, kas palīdzēja “Porsche centram Rīga” nodrošināt vairāk nekā 200 citām sievietēm bezmaksas apmācības izglītības programmā “Iepazīsti tehnoloģijas”.

“Riga TechGirls ir pirmā biedrība Latvijā, kas veltīta meiteņu un sieviešu iedvesmošanai un izglītošanai tehnoloģiju jomā. Drīzumā uzsāksim jau trešo mūsu organizēto izglītības programmu “Iepazīsti tehnoloģijas”, kas paredzēta ikviena vecuma sievietei, kura meklē jaunu ceļu profesionālajā dzīvē. Esam pagodināti un pateicīgi “Porsche centrs Rīga” par atbalstu un sadarbību,” norāda biedrības "Riga TechGirls" vadītāja, valdes locekle un mentore Anna Andersone.

Turpmāk SHIFT kustības attīstība turpināsies arī citos veidos, sevišķi sociālo mediju kanālos "LinkedIn" un "Facebook" un citur, lai fotoizstāde un iedvesmojošie sieviešu stāsti būtu pieejami arī plašākām auditorijām.

Digitālajā izstādē ar savu pieredzi, padomu un iedvesmu dalās: Nevalstiskā teātra “Dirty Deal Teatro” vadītāja Anna Sīle, arhitekte un arhitektu biroja “DEPO projekts” īpašniece Antra Saknīte, Latvijas Imunizācijas valsts padomes priekšsēdētāja, Rīgas Stradiņa universitātes Pediatrijas katedras asociētā profesore, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas bērnu infektoloģe un ģimenes vakcinācijas centra vadītāja, profesore Dace Zavadska, aktrise, producente, viena no Latvijas ietekmīgākajām influencerēm Ieva Florence, Valsts prezidenta padomniece informatīvās telpas un digitālās politikas jautājumos Ieva Ilvesa, dizaina biroja H2E radošā direktore, dizainere Ingūna Elere, platformas un iniciatīvas “She Owns” dibinātāja, “Swedbank” “Private banking” vadītāja, AS “Swedbank Atklātais Pensiju Fonds” padomes locekle Karīna Kulberga, Latvijas Republikas iekšlietu ministres padomniece, publiciste, pētniece Linda Curika, Inovāciju vadības uzņēmuma “Helve” līdzdibinātāja un vadītāja, “TechChill” valdes locekle Marija Ručevska, Rīgas Tehniskās universitātes lektore un mākslīgā intelekta pētniece Māra Pudāne, Juriste un ultramaratoniste; pirmā sieviete no Latvijas, kas noskrējusi Grieķijas Spartatlona skrējienu – 246 kilometrus, Sigita Vāce, vadošā pētniece Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrā, Latvijas Nacionālās biobankas-Valsts iedzīvotāju genoma datubāzes vadītāja Vita Rovīte, Latvijas Universitātes Datorikas fakultātes dekāne; jau 20 gadus veiksmīgi darbojas informācijas tehnoloģiju nozarē, šobrīd ir “DIVI grupa” biznesa attīstības vadītāja Zane Bičevska, Veselības centra 4 filiāles “Dermatoloģijas klīnika”, “Anti-Aging Institute” un “Baltijas vēnu klīnika” vadītāja Zane Rēvalde.

“Porsche” gan Vācijā, gan citās valstīs regulāri īsteno dažādas iekšējās aktivitātes un sadarbības projektus savu vērtību iemiesošanai dzīvē, tostarp “Charta der Vielfalt” iniciatīvu, kas atbalsta biznesa kultūru bez diskriminācijas. Savukārt sadarbībā ar tādām organizācijām kā “Femtec”, “Komm, mach MINT”, “Spitzenfrauen BW” un citām, uzņēmums iedrošina un atbalsta meitenes un sievietes viņu karjeras ceļā zinātnes un tehnoloģiju jomā.

Ielūkojies: "Porsche SHIFT" īpašā topa dāmas un viņu iedvesmas vārdi

foto: Oļegs Zernovs
Anna Sīle.

1. Nevalstiskā teātra “Dirty Deal Teatro” vadītāja Anna Sīle:

“Šajā laikā mēs vēl spēcīgāk varam ieraudzīt mākslas nozīmību. Tā mums ļauj uz vismaz pāris stundām paslēpties no realitātes un paraudzīties cita acīm no malas – uz sevi, uz pasauli un paradigmām, kurās esam iestiguši. Caur mākslu mēs varam redzēt, kas mūs neapmierina un kas ir jāmaina. Un, lai pārmaiņas panāktu, jāsadarbojas ne tikai ar sevi, bet arī apkārtējo vidi.

Mēs speram ļoti daudz soļu, lai sievietes kļūtu līdztiesīgākas, tas ir ļoti nepieciešami. Vienlaikus man šķiet, ka ir svarīgi stāstīt ne vien par stiprām sievietēm, bet kopumā – par stipriem cilvēkiem.”

foto: Oļegs Zernovs
Antra Saknīte.

2. Arhitekte un arhitektu biroja “DEPO projekts” īpašniece Antra Saknīte:

“21. gadsimtā runāt par sieviešu iedrošināšanu un motivēšanu aizvien ir aktuāli. No vienas puses, tas ir mājasdarbs sabiedrībai – atzīt un izcelt sieviešu intelektuālo ieguldījumu, kā arī radīt iespējas sievietēm iekļauties it kā vīrišķīgās profesijās. Esmu droša, ka ar dažādām izglītības iniciatīvām, kas paver durvis uz jaunām jomām, šo iekļaušanu profesionāli mēs varam sasniegt arī citviet.

No otras puses, tas ir arī mājasdarbs pašām sievietēm – darbs ar sevi, ar savu pašapziņu un vēlmi izmēģināt dotās iespējas.”

foto: Oļegs Zernovs
Dace Zavadska.

3. Latvijas Imunizācijas valsts padomes priekšsēdētāja, Rīgas Stradiņa universitātes Pediatrijas katedras asociētā profesore, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas bērnu infektoloģe un ģimenes vakcinācijas centra vadītāja Dace Zavadska:

“Mana ideālā sieviete ir sievišķīga, stipra, emocionāli inteliģenta, izglītota, atvērta, savu prātu un ķermeni cienoša. To var sasniegt, gan nepārtraukti izglītojoties, gan veidojot stipru ģimeni. Izglītība ikvienā vecumā ļaus sievietei īstenot sevi kā personību – būt brīvai, neatkarīgai, inteliģentai, cienīt sevi un būt harmonijā ar apkārtējiem. Tikmēr ģimene, manuprāt, pat ir svarīgāka nekā profesija, jo tas ir stingrais pamats un atbalsts. Es esmu tas, kas esmu, un es varu to, ko varu, pateicoties savai ģimenei.”

foto: Oļegs Zernovs
Ieva Florence Vīksne.

4. Aktrise, producente, viena no Latvijas ietekmīgākajām influencerēm Ieva Florence-Vīksne:

“Sievietes spēks nāk no zemes – tā ir tik plaša, un sievietes saknes ir tik dziļas un pamatīgas. Sievietēs ir tik daudz daudzšķautņainu būtņu un dažādu slāņu, ko mēs atklājam, kad paliekam vecākas, mainām lomas un gūstam pieredzi. Vienlaikus sievišķais spēks bez vīrišķā arī nevar pastāvēt. Tāpēc ir svarīgs līdzsvars – darbos un līdzāspastāvēšanā, lai vīrišķais negrauj sievišķo un otrādi.”

foto: Oļegs Zernovs
Ieva Ilvesa.

5. Valsts prezidenta padomniece informatīvās telpas un digitālās politikas jautājumos Ieva Ilvesa:

“Salikumā tehnoloģijas un sievietes iegūst abas puses. Sievietēm tehnoloģijas palīdz apvienot daudzos dzīves pienākumus un būt klātesošām, savukārt tehnoloģijām sievietes piešķir daudz humānāku dimensiju, pielāgojot tās cilvēka, ne tikai peļņas vajadzībām. Es vēlētos, lai sievietes skats un pieredze nākotnē ir tas, ap kuru būvē tehnoloģiju pasauli. Tāpēc sievietēm ir jāiedvesmo vienai otra raudzīties jaunos virzienos, izglītoties un izmēģināt spēkus dažādās tehnoloģiju jomās.”

foto: Oļegs Zernovs
Ingūna Elere.

6. Dizaina biroja H2E radošā direktore, dizainere Ingūna Elere:

“Mana laimes sajūta slēpjas līdzsvarā. Katram līdzsvars būs kaut kur citur – es to meklēju starp savu ģimeni, kolēģiem, darbu, draugiem un vecākiem. Ne velti Mākslas akadēmijā viens no pirmajiem uzdevumiem ir līdzsvara atrašana. Vienam aplim pret laukumu, diviem, trīs, tā savstarpēji atrodot šo līdzsvaru. Kad es mācījos, man tas šķita bezjēdzīgi. Taču tagad es to novērtēju un saprotu, cik šis uzdevums bija labs un gudrs. Mēs jau visu laiku skatāmies uz lietām, telpu, procesiem, meklējot šo līdzsvaru.”

foto: Oļegs Zernovs
Karīna Kulberga.

7. Platformas un iniciatīvas “She Owns” dibinātāja, “Swedbank” “Private banking” vadītāja, AS “Swedbank Atklātais Pensiju Fonds” padomes locekle Karīna Kulberga:

“Mēs dzīvojam neparastā laikā un, tieši tagad ir svarīgi runāt par sieviešu līdztiesību, iedrošināšanu un motivēšanu.
Mums ir vajadzīgas sieviešu balsis. Es vēlos redzēt Latviju, kur sievietes rāda savas spējas biznesā, kur sievietes rada un īsteno savas biznesa idejas un kur sievietes pauž to, kādu pasauli viņas vēlas redzēt.

Tagad kā vēl nekad mums ir svarīgi saglabāt līdzsvaru un panākumus līdztiesībā un daudzveidībā, kas bija sasniegts līdz pandēmijai.”

foto: Oļegs Zernovs
Linda Curika.

8. Latvijas Republikas iekšlietu ministres padomniece, publiciste, pētniece Linda Curika:

“Sievietēm, kuras ir līdera pozīcijās, jāizmanto visas iespējas celt citas sievietes, jo vīrieši vienmēr ir atraduši veidus, kā atbalstīt vienam otru.

Piemēram, mana pieredze liecina, ka sievietes izdara vairāk par mazāku samaksu. Karjeras sākumā tā ir laba stratēģija, tomēr kādā brīdī ir jāizslej mugura un jāpieprasa godīga samaksa. Mums ir jābūt nekaunīgākām. Tas nav viegli, tomēr tas vienmēr atmaksāsies.”

foto: Oļegs Zernovs
Marija Ručevska.

9. Inovāciju vadības uzņēmuma “Helve” līdzdibinātāja un vadītāja, “TechChill” valdes locekle Marija Ručevska:

“Jaunuzņēmēju pasaulē sievietes ir maz pārstāvētas, un to vajadzētu mainīt. Šī joma ir daudzpusīga un nebūt nav tikai par inženieriju vai programmēšanu, tāpēc gan jaunām meitenēm, gan sievietēm ir iespējas iemēģināt roku dažādās lomās.
Es novēlētu dāmām būt drošākām, apzināties savas stiprās puses un runāt par tām. Ja tas nav ierasts, tad jātrenējas, piemēram, mājās sagatavot “piču” par sevi un to izmēģināt, pirms startēt jaunā projektā.”

foto: Oļegs Zernovs
Māra Pudāne.

10. Rīgas Tehniskās universitātes lektore un mākslīgā intelekta pētniece Māra Pudāne:

“Mēdz teikt, ka nav dūmu bez uguns, taču, runājot par dzimumu lomām, “uguns” bieži jau izdzisusi, taču stereotipi kā dūmi vēl arvien ietekmē dažāda vecuma sieviešu izvēles. Ja kādreiz bija objektīvi iemesli, kas lika lemt par sliktu darbam tehniskās profesijās, mūsdienās daudzās jomās dzimumu lomu barjeru faktiski vairs nav – piemēram, IT jomā fizisko spēku nevajag. Tehnoloģijas arī atvieglo mājas soli, ļaujot vairākiem cilvēkiem ģimenē veidot pilnvērtīgas karjeras.

Ir svarīgi mudināt, lai meitenes un sievietes nevadās pēc it kā vispārpieņemtiem uzskatiem, bet gan izmēģina dažādas profesijas, veidojot apzinātu izvēli savai nākotnei!”

foto: Oļegs Zernovs
Sigita Vāce.

11. Juriste un ultramaratoniste, pirmā sieviete no Latvijas, kas noskrējusi Grieķijas Spartatlona skrējienu – 246 kilometrus, Sigita Vāce:

“Rāmjus un ierobežojumus mēs bieži vien uzliekam sev paši. Ja vēlamies ko sasniegt, vispirms pašiem sevi ir jāizaicina katru dienu un jāsāk kaut vai ar nelieliem soļiem pretī mērķim.
Visgrūtākais ir sākt, it sevišķi, ja distance šķiet gara. Es parasti galvā šo garo ceļu sadalu mazākos posmos. Tad katru reizi, kad kāds mazais starpposms tiek īstenots, kļūst vieglāk, jo līdz lielajam mērķim atlicis vien nedaudz. Tas nav tikai par skriešanu, tas var būt par jebkurām pārmaiņām, ko vēlamies savā dzīvē.”

foto: Oļegs Zernovs
Vita Rovīte.

12. Vadošā pētniece Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrā, Latvijas Nacionālās biobankas-Valsts iedzīvotāju genoma datubāzes vadītāja Vita Rovīte:

“Ceļu uz savu profesiju sāku pakāpeniski, pieaugot interesei, rodoties vairākiem jautājumiem un hipotēzēm. Manuprāt, lai kāds būtu cilvēka izvēlētais ceļš, ir svarīgi sadzirdēt un saprast savu iekšējo mērķi.

Es vienmēr domāju par to, kāds ir mans iekšējais mērķis, ko es vēlos sasniegt savā profesionālajā jomā un ko tas var dot sabiedrībai vai zinātnei Latvijā. Tas man rāda virzienu, kurp jādodas, dod drosmi un neatlaidību turpināt strādāt.”

foto: Oļegs Zernovs
Zane Bičevska.

13. Latvijas Universitātes Datorikas fakultātes dekāne; jau 20 gadus veiksmīgi darbojas informācijas tehnoloģiju nozarē, šobrīd ir “DIVI grupa” biznesa attīstības vadītāja – Zane Bičevska:

“Uzņēmējdarbība manī ir attīstījusi drosmi un neatlaidību, savukārt darbs augstākajā izglītībā – pacietību un veselīgu skatījumu uz dzīvi. Ne vienmēr izmaiņas var panākt uzreiz, taču ar laiku var sasniegt daudz – tam vajag drosmi, gatavību riskēt un rīkoties, kā arī nedomāt par to, ko teiks citi. Jā, reizēm ir kļūdas un zaudējumi, taču panākumi sasniedzami, tikai darot!”

foto: Oļegs Zernovs
Zane Rēvalde.

14. Veselības centra 4 filiāles “Dermatoloģijas klīnika”, “Anti-Aging Institute” un “Baltijas vēnu klīnika” vadītāja Zane Rēvalde:

“Savā ikdienā es aizvien gūstu apliecinājumu tam, ka visi procesi ir saistīti. Ārējais skaistums ir atkarīgs no tā, kā jūtamies iekšēji – gan fiziski, gan garīgi. Skaistums un labsajūta vispirms ir darbs ar sevi – vairāk teikt “jā” sev, nevis citiem, svinēt mazās uzvaras un izbaudīt pabeigta darba sajūtu, pirms mesties jaunā izaicinājumā. Man enerģiju dod rezultāts, tas, ka es redzu, ka esmu palīdzējusi citiem augt. Es novēlu katram atrast un sajust savu enerģijas avotu.”

Par “Baltijas sporta auto”

Oficiālais “Porsche” pārstāvis Latvijā - SIA “Baltijas sporta auto” - lepojas ar dinamisku un zinošu komandu, kā arī 20 gadu pieredzi auto tirdzniecības industrijā. “Baltijas sporta auto” ir autorizētais “Porsche” dīleris Latvijā, kas nodrošina uzticamu un uz klientiem orientētu tirdzniecību un auto servisu.

Par biedrību “Riga TechGirls”

“Riga TechGirls” ir nevalstiska organizācija, kuras mērķis ir izglītot un iedvesmot vairāk meiteņu un sieviešu iesaistīties un darboties informācijas tehnoloģiju nozarē. Kopā ar partneriem tā regulāri organizē bezmaksas mācības, mentoru programmas, diskusijas u.c. 2020. gadā dažādos “Riga TechGirls” projektos iesaistījušās vairāk nekā 5000 sievietes.