Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Publicitātes foto

Jaunā modes māksliniece Guna Nebare vienkāršu zemnieku apģērbu pārvērš izsmalcinātā modē

Mode
2021. gada 28. maijā 12:40 2021. gada 28. maijā 12:40
  Pastaiga
"Oatmilk" ir jaunas latviešu modes mākslinieces Gunas Nebares zīmola apģērbu kolekcija, kas pēc pirmās modes skates Maskavā tagad tiek prezentēta plašākai publikai Latvijā un pasaulē. Kolekcijā spilgti izpaužas zīmola galvenā būtība un esence - tradicionāla zemnieku apģērba vienkāršība pārtop izsmalcinātā laikmetīgā modē un dizainā.

Oatmilk no angļu valodas tulkojumā auzu piens – auza, kas pati par sevi ir parasts grauds, bet, pārvēršot to pienā, rodas kaut kas pavisam jauns, unikāls un visnotaļ baudāms.Izstrādājot šo kolekciju, Guna Nebare ir izmantojusi tikai dabīgus, ilgtspējīgus un  bioloģiski izstrādātus audumus un materiālus. Šajā kolekcijā spēcīgi klātesošas ir veclaicīguma sajūtas, kas pastiprinātas ar smalkām, bet pamanāmām detaļām – vintage iedvesmotas piegrieztnes mijas ar īpašiem un neparastiem piegriezumiem.

Foto: Publicitātes foto

Kolekcijā dažādu detaļu izstrāde tiek aizgūta no senām tradīcijām, kā piemēram rāvējslēdzēju un gumiju izmantošana tiek aizstāta tikai ar pogām, striķiem un bantēm. Oatmilk ir īpaša  – tai nav robežu ne laikā, ne telpā. Daudzi no dizainiem ir transformējami dažādos valkāšanas veidos un maināmās formās. Guna Nebare pati redz šīs kolekcijas apģērbu gan valkājot pilsētas modes dāmām, gan stilīgiem streetstyle jauniešiem un māksliniekiem, līgavām, kā arī cienījamām kundzēm, kuras novērtē labu modi.

Foto: Publicitātes foto

Jaunās latviešu modes mākslinieces esence ir radīt dizainus, kas domāti Sievietei - dzīves svinēšanai un savas esības uz zemes baudīšanai. Galvenais iedvesmas avots ir viss etniskais un vēsturiskais gan apģērba dizainā, gan tā tehniskajā izpildījumā. Kolekcijā ir audumi, kas ir primitīvi, vienkārši un neapstrādāti un reti izmantoti modes pasaulē - kā nebalināta kokvilna, džutas, kaņepes audumi. Dizaineres rokās šie primitīvie materiāli, savienojumā ar vienkāršo un vienlaicīgi smalki izstrādāto dizainu, pārtop īstā meistardarbā.

Foto: Publicitātes foto

Guna Nebare zīmols lepojas ar izcilu kvalitāti, strādā atbilstoši “lēnās modes” (slow fashion) konceptam un ļoti augstu vērtē ilgstpējību, godīgu tirdzniecību (fairtrade), ētiku un bezatkritumu filozofiju. Visi izmantotie materiāli Guna Nebare zīmola dizainos ir dabīgi un bioloģiski audzēti, nodrošinot, ka viss process, sākot no diega līdz gala produktam ir dabīgs, ilgstpējīgs un pilnīgi kompostējams – tā, lai, izstrādājuma nodzīvotās dzīves beigās, tas pārvēršas dārzā, nevis piesārņojumā.

Saistītās ziņas

Pašmāju zīmols "Ingrida Bridal" prezentē jauno 2021. gada kāzu kleitu kolekciju
Top aksesuārs - sejas maska. Tās nenovēršami iekaro gan ielu modi, gan luksusa modes industriju
Iedvesmojošs stāsts: kā albīna ķīniešu meitene no bērnunama kļuva par žurnāla “Vogue” modeli

Vēl portālā

Divas lietas par sāli, kas jāzina katram
Brīdinošais reibonis. Par ko tas var liecināt? Neirologs atklāti par visiem iemesliem
VIDEO: ķeram svešos – Latvijā vairojas mūsu dabai bīstami augi
Pievienot komentāru