Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
LETA

Rīgas cirks kopā ar zviedru "Circus Syd" vadīs Baltijas-Ziemeļvalstu cirka tīklu

Dzīvesstils
9. martā 15:37 2020. gada 9. martā 15:37
  LETA
Rīgas cirks kopā ar "Circus Syd" no Zviedrijas līdz 2022.gadam kopīgi vadīs Baltijas-Ziemeļvalstu cirka tīklu, informēja cirka pārstāve Zane Volkinšteine.

Volkinšteine pavēstīja, ka Rīgas cirks kopā ar "Circus Syd" uz turpmākajiem diviem gadiem ievēlēts par vienu no divām Baltijas-Ziemeļvalstu cirka tīkla jeb "Baltic Nordic Circus Network" (BNCN) vadītājorganizācijām. "Rīgas cirkam un Latvijas skatuves mākslu nozarei kopumā tas nozīmē ne vien starptautisku godu, bet arī iespēju pašmājās rīkot dažādas izglītojošas meistarklases," norādīja Rīgas cirka pārstāve.

BNCN ir Ziemeļeiropas cirka organizāciju sadarbības tīkls, kurā šobrīd ir 17 cirka mākslas organizācijas no Baltijas valstīm un Ziemeļvalstīm. Tīkla mērķis ir stiprināt reģiona sadarbību cirka jomā, rīkot aktivitātes, kas stiprinātu laikmetīgā cirka mākslas atpazīstamību Ziemeļeiropā, kā arī veicinātu dažādus sadarbības projektus starp dalībvalstīm un iesaistītajām organizācijām, skaidroja Volkinšteine.

Tīkls organizē meistarklases, seminārus un starptautiskas mākslinieku rezidences gan māksliniekiem, gan industrijas profesionāļiem, tostarp tehniskajam personālam. BNCN rīkotajās apmācībās iespējams celt tehniskās prasmes, veikt pieredzes apmaiņu citās tīkla organizācijās, atrast atbilstošākos partnerus iecerētajiem projektiem, kā arī izprast un celt reģiona kopējo un katras valsts individuālo kultūras identitāti, pavēstīja Rīgas cirka pārstāve.

Kā vienai no divām organizācijām, kas BNCN vadīs no 2020. līdz 2022.gadam, Rīgas cirkam paredzama nozīmīga loma dažādu starptautisku pasākumu rīkošanā un koordinēšanā. Liela daļa no šiem pasākumiem notiks Rīgā, un tādējādi Rīgas teātriem, festivālu un koncertu organizatoriem skaņu, gaismu un citiem speciālistiem būs iespēja apmeklēt pasaules līmeņa meistaru vadītās apmācības.

Rīgas cirka direktore Liene Pērkone pauda prieku par cirkam uzticēto pienākumu vadīt Baltijas Ziemeļvalstu tīklu, uzsverot, ka divi gadi, kuru laikā Rīgas cirks būs līdzvadītājs cirka organizāciju tīklam, nozīmē ne vien iespēju Latvijas vietējiem treneriem un skatuves māksliniekiem gūt starptautisku pieredzi, bet arī Rīgas cirka izcelšanu Eiropas un pasaules cirka kartē. "Vadītāja organizācijas loma apliecina arī citu valstu partneru uzticēšanos Rīgas cirka komandas zināšanām un kompetencei rīkot liela mēroga pasākumus," rezumēja Pērkone.

Tuvākajos mēnešos paredzētas vairākas BNCN aktivitātes - gan slēgta tipa pasākumi, kas paredzēti dalīborganizāciju pārstāvjiem, gan publiski pasākumi un meistarklases, uz kurām var pieteikties ikviens interesents, kura profesionālā darbība saistīta ar skatuves tehniskā nodrošinājuma jomu.

Tuvākie BNCN tīkla rīkotie pasākumi notiks 11.martā un 12.martā, kur Rīgas cirkā noritēs tīkla organizāciju pārstāvju tikšanās. Savukārt 15. un 16.aprīlī Stokholmā notiks gaisa akrobātikas iekares sistēmu apmācības, bet Rīgā tās notiks no 5.maija līdz 7.maijam.

27.maijā un 28.maijā Rīgā notiks "New Horizons Project" līderu apmaiņas programmas tikšanās, bet no 9.maija līdz 12.jūnijam notiks "ARTiculate Circus Education" meistarklases Viļņā.

Rīgas cirks ir daudzfunkcionāls mākslas centrs, un mērķtiecīgi strādā ne tikai pie nozīmīgu un aktuālu cirka izrāžu piedāvāšanas arvien plašākai publikai, bet arī ilgtermiņā veicina cirka nozares attīstību un atpazīstamību Latvijas sabiedrībā, akcentēja Volkinšteine.

Saistītās ziņas

Neparasts mīlasstāsts. Alīnas un Valērija mājas ir ceļojošais cirks
"Rīgas cirka" atjaunošanas darbus projektēs Lukševica arhitektu birojs 6
Rīgas cirka skolas radītāja Māra Pāvula: "Sapratu, ka mana misija ir cirks"

Vēl portālā

EK apstiprina "Remdesivir" izmantošanu Covid-19 pacientu ārstēšanā 1
Vajag jaunu peldkostīmu: praktiski ieteikumi, kā izvēlēties
Rīcības plāns: kā izglābt slīkstošo, un ko darīt pirmajās minūtēs
Pievienot komentāru

Принц Гарри и принц Уильям помирились

Ефремов заявил о своей невиновности в смертельном ДТП