Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Izstāde „Izcilie modernisti. No Monē līdz Kandinskim” (Foto: Publicitātes)

Rīgā atkārtoti apskatāma skatītāju iemīļotā izstāde "Izcilie modernisti. No Monē līdz Kandinskim" 1

Dzīvesstils
17. janvārī 13:17 2020. gada 17. janvārī 13:17
 
Marika
Džule
| Pastaiga
Visu iemīļotā multimediālā izstāde „Izcilie modernisti. No Monē līdz Kandinskim” atgriežas pie skatītājiem, apskatāma katru dienu Digital Art House, tikai vienu stundu no pl. 20.00- 21.00, vēsta Digital Art House pārstāvji

20. gadsimta sākumā modernisms kalpoja kā svaiga gaisa malks - kas pilnīgi jauns un neredzēts. Mums, 21. gadsimta pārstāvjiem, šis mākslas stils bieži daudzējādā ziņā ir tuvāks par citiem. „Mākslas virziens izveidojās laikmetu mijā — 19. gadsimta otrajā pusē, kad Eiropa sastapās ar tehniskām un politiskām inovācijām. Neapšaubāmi, šis periods bija pārpilns ar nesaskaņām, asām diskusijām un protestiem, milzīga ietekme nāca arī no Pirmajam pasaules kara.

Izstāde „Izcilie modernisti” (Foto: Publicitātes)

Tobrīd radās jaunas mākslinieciskās koncepcijas, prakses, paņēmieni un svaiga pasaules uztvere, savukārt jaunās mākslas formas ietekmēja sabiedrību, kas bija piedzīvojusi radikālas strukturālās pārmaiņas,” stāsta pazīstamais kulturologs Deniss Hanovs. 

Digital Art House pārstāvji informē, ka iepriekšējo izstādi apmeklēja vairāk nekā 72 tūkstoši interesentu.

Izstāde „Izcilie modernisti” (Foto: Publicitātes)

Izstādē "Izcilie modernisti" apskatāmi 16 nozīmīgākie modernisma laikmeta pārstāvju — Kloda Monē, Edgara Degā, Pola Gogēna, Anrī Ruso, Anrī de Tulūza-Lotreka, Gustava Klimta, Pola Siņaka, Pīta Mondriāna, Amedeo Modiljāni, Vinsenta van Goga, Pjēra Ogista Renuāra, Huana Grisa, Paula Klē, Franča Marka, Vasilija Kandinska un Kazimira Maļeviča —darbi, kopumā ap pieciem tūkstošiem darbu no vairāk nekā 20 pasaules muzejiem.

Izstāde „Izcilie modernisti” (Foto: Publicitātes)

Līdztekus izstādei „Izcilie modernisti. No Monē līdz Kandinskim”  aplūkot iespējams vēl divu leģendāru meistaru — Mikelandželo Buonarroti un Gustava Klimta — darbus.

Izstāde "Gustavs Klimts: No mīlestības līdz nāvei." (Foto: Publicitātes)

Renesanses laikmeta cienītāji un visi interesenti varēs aplūkot telpiskus skulptūru modeļus un lielformāta fresku vissīkākās detaļas, doties virtuālā ekskursijā pa Siksta kapelu un ar milzīgu ekrānu, tehnoloģijas VISUAL360 un Baha, Hendeļa un Mocarta mūzikas palīdzību iejusties augstās renesanses laikmetā.

„Runājot par šo izstādi, sevišķi vēlos pievērst uzmanību Siksta kapelai, ko ik dienas apmeklē kādi 10 tūkstoši ekskursantu. Diemžēl galvenā problēma ir tās augstums, kā arī apmeklētāju daudzums, kas vienlaikus atrodas kapelā: augstums, kādā atrodas freskas, un drūzma neļauj pilnīgi novērtēt dižā meistara darbu. Taču izstādes apmeklētājiem šādas grūtības neradīsies: viņi varēs komfortablos apstākļos ne tikai priecāties par leģendāro fresku un skulptūru skaistumu, bet arī izjust Mikelandželo titāniskā darba vērienu,” stāsta J. Getalo.

Izstāde "Gustavs Klimts . No mīlestības līdz nāvei." (Foto: Publicitātes)

„Turklāt tas vēl nav viss — mākslas cienītājiem ir pieejama arī Gustava Klimta darbu prezentācija ar nosaukumu „No mīlestības līdz nāvei”. Tajā tiek demonstrēti visi galvenie G. Klimta darbi. Tā ir vienreizīga iespēja saplūst ar saviļņojošajiem, jutekliskajiem un novatoriskajiem mākslas darbiem, jo visaptverošā multimediālā izstāde katru zāles stūrīti pārvērš par šedevra daļu.”

Izstāde apskatāma Skolas ielā 2 — plašā trīsstāvu ēkā Digital Art House, kuras platība pārsniedz 1700 m2.

https://tickets.digitalarthouse.eu/

Saistītās ziņas

Mutuļojošs troksnis, robotu skulptūras, kustīgi attēli - videomākslas pioniera Namdžuna Paika izstāde Londonā
Rīgā skatāma multimediāla izstāde "Izcilie modernisti. No Monē līdz Kandinskim"
Luvrā skatāma grandioza Leonardo da Vinči izstāde, kam muzejs gatavojies 10 gadu

Vēl portālā

TEKSTA TIEŠRAIDE. Viss aktuālais par Covid-19 59
Kādēļ Zviedrija iet savu ceļu un neievieš striktus ierobežojumus? Intervija ar zviedru epidemiologu 19
Daudzi jautā, kā īsti Covid-19 pandēmija atšķiras no gripas epidēmijas? Skaidro speciāliste
Pievienot komentāru

"Она была помешана на мытье рук": совершенно здоровая мать двоих детей умерла от Covid-19, несмотря на самоизоляцию

«Только для избранных»: Лопез во время карантина добилась для себя незаконной привилегии