Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
AP/Scanpix

Sadarbībā ar modes muzeju tapusi izrāde par Koko Šaneles dzīvi 1

Mode
2019. gada 20. augustā 15:40 2019. gada 20. augustā 15:40
  Pastaiga
6. un 8. septembrī, Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra Mazajā zālē pirmizrādi piedzīvos iestudējums «Chanel Nr.1». Izrādes pamatā likts Koko Šaneles sarežģītais dzīvesstāsts, kurā netrūkst nedz mītu un noslēpumu, nedz uzvaru un zaudējumu. Izrāde tapusi sadarbībā ar Modes muzeju, kostīmu konsultants – Aleksandrs Vasiļjevs.

Koko Šaneli mēdz uzskatīt par visnoslēpumaināko modes dizaineri vēsturē – un viņa nebūt netiecās ieviest skaidrību mītos un izdomājumos, kas caurvija viņas dzīvi. Nesaudzīga novatore, kas lauž stereotipus, un kaismīga cīnītāja par īstu mākslu – Koko Šanele nodzīvoja sarežģītu mūžu, kas bija drāmu, uzvaru un zaudējumu pilns. Nevienam nevajadzīga, ārkārtīgi vientuļa un nesaprasta jaunībā, viņa visu dzīvi centās pierādīt sevi kā personību un mākslinieci, allaž peldēja pret straumi, alkdama sagraut robežas, kas tolaik tik strikti noteica sievietes vietu un lomu. 

Šanele bija pretrunīga personība. Maza, trausla sieviete, kam piemīt dzelzs raksturs; nākusi no viszemākajiem slāņiem, viņa izcīnīja karaļnamu pārstāvju un pirmo lēdiju atzinību; kolaboracioniste, taču vienlaikus arī Francijas lepnums; aprēķinātāja un darījumu sieviete, bet arī dāsna mecenāte; nesaudzīga pret ienaidniekiem un konkurentiem, viņa tomēr prata mīlēt un piedot. 

Izrādes darbība sākas ar epizodi, kurā Šanele (viņai tolaik ir jau 70 gadu!) atgriežas no trimdas un parāda savu jauno kolekciju, ko publika izsvilpj. Ir beidzies Otrais pasaules karš, un 1947. gadā modes pasauli ar savu New Look ir iekarojis Kristiāns Diors, piedāvājot romantisku, trauslu, ziedam līdzīgu sievieti – pavisam citādu, nekā redzēja un rādīja Koko Šanele. Taču viņa nepadevās un, atbildot uz negatīvo kritiku, radīja savu slaveno kostīmu, kas vēl aizvien asociējas ar Šaneles vārdu un nevainojamu stilu.  

Lomās: 

  • Gabriela Šanele – Natālija Ščeglova
  • Koko Šanele – Irina Stepanova
  • Modes nama «Chanel» direktors, Žans Etjēns Balsāns, Artūrs Keipls Boijs, Pols Puarē, kņazs Dmitrijs Pavlovičs, Ernests Bo, Tīrīšanas komitejas pārstāvis – Nikolajs Šestaks 
  • Dramaturgs – Igors Jakimovs
  • Režisors – Vadims Grosmans
  • Kostīmu konsultants – Aleksandrs Vasiļjevs 
  • Māksliniece – Nataļja Muzičkina 
  • Komponists – Andrejs Aleksandrovs 
  • Baletmeistare – Anna Romenkova

Izrāde krievu valodā.

Izrāde notiks 6. un 8. septembrī plkst. 19.00 Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra Mazajā zālē. Biļetes uz izrādi «Chanel Nr.1» nopērkamas «Biļešu servisa» kasēs. 

Foto: Publicitātes foto


 

Vēl portālā

"Mani sazāļoja, izvaroja un turēja gūstā" - britu dziedātāja Dafija atklāj, kāpēc 10 gadus nozudusi no skatuves 14
Skotijā pilnīgi par brīvu turpmāk tiks nodrošināti sieviešu higiēnas piederumi 7
26. februārī sākas gavēnis. Kam gavēt nevajadzētu, ko ēst, no kā atteikties
Pievienot komentāru

«Жую и откладываю»: Елена Степаненко раскрыла секрет похудения на 42 кг

Прощание с семьей: принц Гарри вернулся в Великобританию без Меган