Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Publicitātes foto

Piecas Latvijas filmas varēs vērot Šanhajas festivālā Ķīnā 3

Pastaiga
13. jūnijā 22:53 2019. gada 13. jūnijā 22:53
LETA
Sestdien, 15.jūnijā, Ķīnas lielpilsētā Šanhajā sākas kinofestivāls, uz kuru dodas arī Latvijas delegācija, jo festivāla programmā dažādos konkursos iekļautas piecas Latvijas filmas, informē Latvijas Nacionālā kultūras centra pārstāve Kristīne Matīsa.

Festivālā tiks piedāvātas tādas filmas kā "Laika tilti", "Tēvs Nakts", "Lote un pazudušie pūķi", "Projām" un "Bille".

Matīsa norādīja, ka Šanhajas starptautiskais kinofestivāls (SIFF) jau vairākus gadus akcentē sadarbības veicināšanu, kino kultūras popularizāciju un filmu apmaiņu starp Ķīnu, citām Āzijas valstīm un Eiropu. Jau 2017. gadā šajā festivālā Ķīnas globālās iniciatīvas "Road and Belt" laikā tika parakstīta vienošanās starp vairākām Eiropas un Āzijas valstu kinoinstitūcijām un festivāliem, šīs vienošanās dalībvalsts ir arī Latvija.

Foto: Publicitātes foto

Iniciatīvas "Road and Belt" vārdā nosaukta arī viena atsevišķa programma Šanhajas festivāla sarežģītajā struktūrā – nedēļu ilga filmu izrādīšana, kuras finālā tiks piešķirtas balvas labākajai filmai, labākajam režisoram un arī Skatītāju balva. Šajā programmā uz balvām var cerēt arī Latvijas Simtgades filma "Bille".

Kā informēja Matīsa, Šanhajas festivāla galvenā balva ir "Zelta kauss", un Latvijas filmas uz šo balvu pretendē gan dokumentālā kino, gan animācijas kategorijā, kur konkurence bijusi sīva - par katru balvu sacenšas tikai piecas filmas.

Foto: Publicitātes foto

Pēc centra pārstāves paustā, Latvijas un Baltijas dokumentālo kino pārstāv studijas "VFS Films" kopražojums, simtgades filma "Laika tilti" par Baltijas dokumentālā kino klasiķiem, savukārt animācijas konkursā startē Latvijas un Igaunijas kopražojuma filma "Lote un pazudušie pūķi". "Zelta kausa" balvu pasniegšanas ceremonija notiks 21.jūnijā.

Matīsa norādīja, ka Šanhajas festivāla ievērojamais mērogs ir strukturēts daudzās un dažādās filmu programmās, viena no tām ir "SIFF Animation", kuras vadmotīvs ir iepazīstināt gan ar tradicionāli spēcīgo japāņu animāciju, gan "nenovērtēt par zemu izcilus darbus no pārējās pasaules". Šajā sadaļā iekļauta Latvijas režisora Ginta Zilbaloža pilnmetrāžas filma "Projām" un autors uz Ķīnu dodas gandrīz taisni no Anesī festivāla Francijā.

Savukārt visai plašajā festivāla sadaļā "SIFF Kaleidoscope", kas ir vēl sadalīta tematiskās apakšprogrammās, atrodama vēl viena Latvijas simtgades filma - Dāvja Sīmaņa spēlfilma "Tēvs Nakts", kas ievietota programmā ar nosaukumu "Dancing With Fire and War".

Foto: Publicitātes foto

Trešo gadu uz Šanhajas festivālu dodas arī Kino centra vadītāja Dita Rietuma, kurai šogad plānota prezentācija par Latvijas filmu nozari un tās starptautisko kapacitāti kopražojumos un filmu servisa darbos.

Vēl portālā

"Sekas var būt traģiskas" - eksperti par Kiviča sāgu un varmācību ģimenē 4
Zviedru bērnu psihiatrs: "Tā mēs izaudzinām bezkaunīgus neliešus" 139
Farmaceite stāsta, kas obligāti jāievēro, izvēloties vegānu dzīvesveidu 4
Skatīt visus komentārus

Как «плод изнасилования» Захара Джоли-Питт превратилась в самого сильного члена семьи 1

Директор Моисеева показал, в каких условиях живет музыкант после инсульта 1