Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Eimunts Nekrošus (1952-2018). (Foto: RIA Novosti)

Pasaulslavenā Lietuvas režisora Eimunta Nekrošus piemiņu šogad godinās Neapoles, Ļubļinas, Sanktpēterburgas un Maskavas festivālos

Dzīvesstils
7. jūnijā 09:55 2019. gada 7. jūnijā 09:55
LETA
Pērn novembrī mirušā izcilā lietuviešu režisora Eimunta Nekrošus piemiņa šogad tiks godināta gan Neapoles, Ļubļinas, Sanktpēterburgas un Maskavas teātra festivālos, gan īpašā pasākumu programmā Viļņā, paziņojis Lietuvas Valsts Jaunatnes teātris.

Jau sestdien, 8.jūnijā, Neapoles starptautisko teātra festivālu atklās viena no pēdējām viņa veidotajām izrādēm "Cinks" pēc pēc baltkrievu rakstnieces, Nobela prēmijas literatūrā laureātes Svetlanas Aleksejevičas darbu motīviem. Par svarīgu festivāla akcentu kļūs arī Nekrošus dibinātajai teātra studijai "Meno fortas" (Mākslas forts) veltītas izstādes atklāšana.

Izstādi "Eimunta Nekrošus Mākslas forts" no personiskā arhīva fotogrāfijām, dekorāciju un tērpu skicēm veidojuši režisora tuvinieki un līdzgaitnieki - sieva Nadežda Gultjajeva un dēls Marjus Nekrošus, cenšoties pieskarties viņa radošajai personībai, atklāt viņa pasaules uzskatu un cilvēcisko stāju.

Nekrošus strādājis dažādos Lietuvas un pasaules teātros, bet lielāko uzmanību veltījis paša veidotajam teātrim "Meno fortas", kur pēdējo divdesmit gadu laikā mēģinājis daudzus savus iestudējumus, un daži no tiem arī izrādīti "Meno fortas" zālē.

Rudenī režisora piemiņas pasākumi gaidāmi starptautiskajā teātra festivālā "Konfrontācijas" Ļublinā, "Baltijskij Dom" Sanktpēterburgā un "Teritorija" Maskavā. Pēc šo festivālu rīkotāju iniciatīvas tiks rādīti ne tikai Nekrošus pēdējie iestudējumi un viņam veltītā izstāde, bet arī dokumentālā filma "Eimunts Nekrošus. Attālinātie apvāršņi" un rīkotas diskusijas.

Piemiņas cikla noslēguma programma "Eimunts Nekrošus. PĒDĒJĀS" no 21. līdz 30.novembrim norisināsies Viļņā, kur tiks rādītas pēdējās Lietuvā joprojām spēlētās viņa izrādes "Ījaba grāmata", "Inferno-Paradiso", "Boriss Godunovs", "Bada mākslinieks", "Kuces bērni" un "Cinks".

Izstāde "Eimunta Nekrošus Mākslas forts" Lietuvas Nacionālajā mākslas galerijā būs skatāma no 21.novembra līdz nākamā gada 12.janvārim.

Pasākumu ciklu Viļņā vainagos starptautiska konference "Eimunts Nekrošus. ŠOBRĪD", kurā piedalīsies pazīstami teātra zinātnieki, kritiķi un starptautisku atzinību guvuši režisori no dažādām valstīm.

Konferences mērķis būs ne tikai pārlūkot pagātni, bet arī pētīt Nekrošus teātra fenomena kontekstu un tā ietekmes uz teātra šodienu un, iespējams, arī rītdienu.

Saistītās ziņas

Ar viņu ir beidzies vesels teātra laikmets - spilgts un neatkārtojams. Šodien Lietuva atvadās no režisora Nekrošus
Miris izcilais lietuviešu režisors Eimunts Nekrošus
Šekspīra festivālā Londonā rādīs Nekrošus "Hamletu" ar Andrju Mamontovu titullomā

Vēl portālā

7 lietas, kurām nav jāatrodas virtuvē uz darba virsmas 1
Vecāki sabojā savas 2 gadus vecās meitas dzīvi, ļaujot nemitīgi skatīties telefona ekrānā 16
Stiprais stāsts par 27 gadus veco Pēteri, kurš piedzima bez plaukstām, bet tagad gan stūrē, gan fotografē 3
Tēmas: Lietuva
Pievienot komentāru

"Токсичная бабка весом в 100 кг" в пляжном туалете Юрмалы испугала ребенка 3