Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Publicitātes foto

LMA studentu modes skate šogad pievērsīsies ķermeņa modifikācijas tēmai

Mode
16. aprīlī 15:41 2019. gada 16. aprīlī 15:41
Pastaiga
Turpinot ikgadējo tradīciju, jau nākammēnes, 23. maijā, norisināsies viens no pašmāju modes dzīves centrālajiem notikumiem – Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) studentu modes skate, kurā jaunie modes dizaineri demonstrēs savas spilgtākās tērpu kolekcijas, Pastaiga.lv informē skates rīkotāji.

Ja iepriekšējā gadā modes skate bija kā simbolisks atskats uz 25 gadu laikā paveikto, tad šogad tās skats vērsts nākotnē, ko iecerēts paust ar efektīgām gaismas un tumsas saspēlēm, visam centrā par galveno izvirzot cilvēku. Šoreiz par modes skates norises vietu izvēlēta daudzfunkcionālā “Rīgas mākslas telpa”.

LMA studentu skatē jau ierasti tiks pieteikti gan kategorijas “gatavs valkāšanai” apģērbi, gan arī ekscentriski avangarda tērpi sievietēm un vīriešiem, kas modi raksturo kā daudzpusīgu kultūras un mākslas izpausmes veidu, aplūkojot vispasaules modes aktualitātes, vēršot skatu uz nākotnes tendencēm un ļaujot vaļu radošam ideju lidojumam. Modes skatē tiks izrādītas to Modes dizaina apakšnozares bakalaura un maģistra programmas studentu kolekcijas, ko akadēmijas pasniedzēju komisija maija sākumā būs atzinusi par spilgtākajām un daudzsološākajām. Būtiski, ka šogad modes skates ietvaros studentu darbus pirmo reizi vērtēs arī pieredzes bagāti industrijas eksperti no Latvijas un ārzemēm.

Tā kā gaidāmās tērpu skates idejas pamatā ir esības un patiesības meklējumi, virzība uz izpratnes gaismu, arī studentu kolekcijās šogad būs vērojama vēl izteiktāka robežu nojaukšana starp šķietami pareizo un nepareizo.

To iecerēts panākt ar spilgtiem kontrastiem, ķermeņa transformācijām, abstraktām formām un citiem pārsteiguma elementiem, ko trāpīgi papildinās telpas scenogrāfiskie risinājumi – gaismas un tumsas mijiedarbība, izgaismotas krāsu projekcijas un spoguļu radītā realitāte. Lakoniskās baltās un melnās krāsas saspēles, kas pamīšus piepildīs un apdzīvos Rīgas mākslas telpu, ir redzamas arī šī gada modes skates vizuālās identitātes materiālos.

“LMA studentus vieno augsta radošā kapacitāte, aktuālo tēmu jutība un cerība uz mums, latviešiem, raksturīgās modes attīstību. Šoreiz kolekcijās risināto tēmu centrā ir cilvēks, modes radītājs, modes lietotājs, pat ignorētājs,” komentē LMA Modes mākslas katedras vadītāja Māra Binde.

“Mode ir kā panorāmas rats - veicas tiem, kuri atrodas zenītā. Tomēr laiks rit, rats griežas un laimīgi tie, kas nopērk biļeti, lai iekāptu modē!” papildina LMA rektors, profesors Kristaps Zariņš.

2019. gada modes skates vizuālās identitātes autors ir grafikas dizainers un dizaina stratēģis Matīss Zvaigzne. Modes skates scenogrāfijas risinājumus šogad īstenos plašu atzinību guvusī scenogrāfe un kostīmu māksliniece Berta Vīlipsone. Uzreiz pēc modes skates jauno modes dizaineru kolekcijas būs publiski apskatāmas LMA tērpu izstādē-šovrūmā. Biļetes uz modes skati no 16. aprīļa ir pieejamas interneta vietnē www.kurp.es.

Saistītās ziņas

"Nekad dzīvē nepirkšu krēmu par 200 eiro," Anna Ledskalniņa atklāj savu skaistuma recepti
Kā tikt pie skaisti muskuļota auguma? Šie puiši atklāj savu recepti 5
"Jau 20 gadus lietoju vienas un tās pašas smaržas" - kostīmu mākslinieces Annas Heinrihsones skaistuma receptes

Vēl portālā

Vakarpuse dienai piešķirs asumu: prognoze visām zodiaka zīmēm 16. oktobrim
Zviedru bērnu psihiatrs: "Tā mēs izaudzinām bezkaunīgus neliešus" 139
Rudens darbi siltumnīcā - kas jāpaveic, kad noņemti pēdējie dārzeņi 13
Pievienot komentāru

«Золотые пропорции»: Модель Беллу Хадид признали самой красивой женщиной в мире

«Хюррем вернулась»: в сети обсуждают преображение звезды «Великолепного века» 1