Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Viens no objektiem, kas izvirzīts kategorijā "Renovācija, rekonstrukcija, restaurācija", ir restaurētais Lielplatones vešūzis. (Foto: www.facebook.com/lielplatonesmanor)

"Latvijas Arhitektūras gada balvas 2019" finālam izvirzīti 11 objekti

Pastaiga
10. aprīlī 11:54 2019. gada 10. aprīlī 11:54
LETA
Šogad "Latvijas Arhitektūras gada balvas 2019" finālam izvirzīti 11 objekti, trešdien preses konferencē paziņoja konkursa žūrija.

Finālam kategorijā "Vides objekti" izvirzīta Rūjienas estrādes rekonstrukcija, kategorijā "Renovācija, rekonstrukcija, restaurācija" - Alūksnes bānīša stacija, Visbijas rezidence un Lielplatones vešūža restaurācija.

Kategorijā "Privātmājas" finālam izvirzītas "MM-Mārupes mājas" un Sāls māja, kategorijā “Kultūras būves" - Lubānas kapličas jaunbūve, bet kategorijā "Sabiedriskās ēkas" - Rīgas Stradiņa universitātes dienesta viesnīcas jaunbūve.

Kategorijā "Interjers" finālam izvirzīts "Accenture Latvija" TEO birojs, kategorijā "Procesi" - "MadCity Riga 2018", bet kategorijā "Daudzdzīvokļu ēkas" - dzīvojamo un sabiedrisko ēku komplekss Ulbrokas ielā.

Žūrijas pārstāvji atzīmēja, ka šogad konkursā izcēlās nelielie darbi - rūpīgs, kvalitatīvs nelielas komandas darbs, bet sliktāk izskatījās lielie objekti, kas, iespējams, ir nesakārtotā finansējuma, projektu vadības un būvniecības nozares kopējo problēmu dēļ, tādējādi radot zaudēto iespēju sajūtu.

Šogad Latvijas Arhitektūras gada balvai tika pieteikti kopumā 45 darbi, no kuriem 27 tika izvirzīti padziļinātai izpētei un vērtēšanai.

Konkursa dalībniekiem bija iespēja pieteikt arhitektūras objektus un procesus vairākās kategorijās. Arī šogad balvas ietvaros tiek vērtēti ne tikai objekti - ēkas, vides objekti, interjeri, ainavu arhitektūra, - bet arī procesi - notikumi, izdevumi, izstādes un projekti, kas atstājuši iespaidu gan uz arhitektūras nozari, gan sabiedrības emocijām.

"Latvijas Arhitektūras gada balvai 2019" pieteiktos darbus vērtēja Gunta Grikmane, Ilze Mekša, Agnese Lāce, Liene Mackus, Viktors Valgums un Artūrs Analts.

Pēc fināla nominantu paziņošanas darbu sāks fināla žūrija, kuras sastāvā būs arī ārvalstu speciālisti. Konkursa apbalvošanas ceremonija notiks 17.maijā Arhitektūras nedēļas ietvaros.

Latvijas Arhitektu savienības rīkotais konkurss šogad norisināsies 24.reizi. Apbalvošanas mērķis ir ne tikai akcentēt un cildināt vērienīgākos sasniegumus Latvijas arhitektūrā, bet arī veicināt nozares attīstību. Latvijas Arhitektūras gada balvas ietvaros tiek pasniegti trīs pakāpju apbalvojumi: atlases žūrijas balva savā kategorijā un diploms visiem atlases žūrijas izvirzītajiem nominantiem, fināla žūrijas balvas, kas tiek pasniegtas labākajiem fināla darbiem atbilstoši fināla žūrijas lēmumam jeb sudraba ananasi, kā arī zelta ananass - "Latvijas Arhitektūras Lielā gada balva 2019" jeb "Grand Prix", kas tiek pasniegta vienam fināla darbam atbilstoši fināla žūrijas lēmumam.

Pagājušajā gadā Latvijas Arhitektūras Lielā gada balva jeb zelta ananass tika pasniegta arhitektei Ilzei Mekšai par Liepājas Valsts 1.ģimnāzijas renovācijas darbiem. Savukārt sudraba ananasus ieguva Ģertrūdes ielas 121 Rīgā daudzdzīvokļu dzīvojamo ēku lit.001, lit.002 un lit.003 rekonstrukcija autores Agnese Lāce, Renāte Pablaka un Inese Buša, Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas rekonstrukcija un A korpusa jaunbūves pirmā kārtas autori, kā arī vides objekts - bērnu laukums "Labirints", kuru veidoja Liene Mackus sadarbībā ar SIA "Balta istaba" un arhitektiem Ilzi Rukmani-Poču, Gati Grāveri, Andri un Modri Festeriem.

Latvijas Arhitektūras gada balva ir ikgadējs nacionālais arhitektūras konkurss ar mērķi apzināt un popularizēt Latvijas arhitektūras labākos sniegumus un veicināt arhitektūras augstvērtīgu attīstību.

Vēl portālā

Šūmahera sieva beidzot atklāj, kāpēc neinformē sabiedrību par Mihaēla veselības stāvokli 7
Šīm 4 zodiaka zīmēm ir visspēcīgākie sargeņģeļi 9
Neuzmanība un bezrūpība laupa dzīvību 18 gadus vecai ukraiņu sporta zvaigznei 10
Pievienot komentāru

Российская танцовщица бросила Джонни Деппа из-за его вражды с Эмбер Херд

Такая же, как все: Скромность герцогини Кэтрин впечатлила других мам в школе раннего развития