Neizgulēšanās un brokastu neēšana. 7 iemesli, kas neļauj notievēt
Mēs lieliski zinām, ka veselības un lieliska izskata pamatā ir laba vielmaiņa, kas palīdz pārstrādāt ēdienu un izvadīt no ķermeņa liekās šlakvielas un toksīnus. Uzzini, kas kavē vielmaiņu un traucē zaudēt lieko svaru.
Neregulāra ēšana
Mūsu saspringtajā laikā cilvēki neieklausās savā organismā, daudz strādā un kā vienīgo ēdienreizi izvēlas vakaru. Tā ir kļūda. No rīta vielmaiņa ir ātrāka, bet vakarā, aizejot gulēt tā palēninās. Ja ēd vienu vai divas reizes dienā, un lielāko daļu uztura uzņem vakarā pirms gulēt iešanas, iegūtā enerģija aiziet rezervēs. Sliktās pašsajūtas iemesls var būt gan tas ko ēdam, gan ēšanas režīms – kā un kad ēdam. Tāpēc pēdējo maltīti ieteicams ieturēt divas trīs stundas pirms miega. Fizioloģiski labāk un veselīgāk ir ēst biežāk un mazām porcijām.
Neizgulēšanās
Slikts miegs un neizgulēšanās negatīvi ietekmē pašsajūtu, kā rezultātā dienā mazāk kustamies, attiecīgi sadedzinot mazāk kaloriju. Ja neizgulēšanās ir hroniska, organisms sāk veidot enerģijas rezerves, kas izpaužas nespēkā. Tāds fiziskais stāvoklis notievēšanu padara faktiski neiespējamu.
Menustrālais cikls
Sievietes organisms, kopā ar asinīm zaudē dzelzi, kurš piegādā organisma šūnām skābekli. Saņemot mazāk skābekļa, šūnas kļūst neaktīvas un palēninās arī metabolisms. Tāpēc šajā laikā ieteicams uzturā vairāk lietot dzelzi saturošus produktus – aknas, spinātus, brokoļus.
Ofisā pie datora, automašīnā pie stūrēs, mājās uz dīvāna. Ierasta aina? Izrādās, ka atliek tikai 20 minūtes nosedēt vienā vietā, bez kustēšanās, kad vielmaiņas procesi sāk palēnināties. Ne velti bieži dzirdami ieteikumi ik pa laikam atstāt darba vietu un pastaigāties vai izstaipīties. Ja nedzīvo pārāk tālu no darba, tad labāk silto laiku izmanto pastaigām, tas uzlabos asinsriti un noteikti ļaus ātrāk sasniegt tavus izvirzītos svara zaudēšanas mērķus.
Nepietiekama ēšana
Kad organisms nesaņem nepieciešamo kaloriju daudzumu, tas sāk darboties bada režīmā. Tas nozīmē, ka palēninās arī vielmaiņa. Bez tam, nepietiekams un nepilnvērtīgs uzturs neļauj organismam saņemt šķiedrvielas, kuras uzlabo gremošanas procesus.
Kalcija trūkums
Kalcijs spēlē ļoti būtisku lomu mūsu organisma metabolisma procesos, tas ietekmē daudzu hormonu un fermentu aktivitāti. Lielbritānijas dietologu pētījumi liecina, ka tad, ja cilvēki palielina kalcija patēriņu līdz 1300 mg dienā, tie zaudē lieko svaru divreiz ātrāk, nekā tie, kas lieto kalciju parastā daudzumā. Kalcijs piena produktos, olas dzeltenumā un kāpostos.
Nepietiekams ūdens pateriņš
Ūdens organisma vielmaiņā ir pats svarīgākais. Dzer daudz ūdens! Ja organisms sajūt ūdens trūkumu, tad aknas nevar noārdīt taukus, jo vispirms tām nākas atjaunot šķidruma krājumus organismā. Ja dzerat aukstu ūdeni, tad patērējat vēl jo vairāk kaloriju.
Brokastu izlaišana
Nēdot brokastis organisms sāk uzkrāt enerģiju, bez tam, tu riskē pārēsties pusdienās. Pētījumos konstatēts, ka tiem, kas need brokastis pastāv 4 reizes lielāks aptaukošanās risks. Tāpēc ieteicams noteikti ēst brokastis, jo tās ir labs vielmaiņas procesa starta punkts. Ja vēlies notievēt, ēd nelielas porcijas 4-5 reizes dienā, jo ēšanas laikā vielmaiņas ātrums krasi pieaug.