Kas ir atjaunošanās skrējiens un kādēļ tas ir svarīgs? 11 dienas līdz "Rimi" Rīgas maratonam
foto: Sergiy Tryapitsyn / Alamy/ Vida Press
Atjaunošanās skrējienā par "zelta robežu" uzskatāms 20-30 minūšu ilgs skrējiens.
Citi sporta veidi

Kas ir atjaunošanās skrējiens un kādēļ tas ir svarīgs? 11 dienas līdz "Rimi" Rīgas maratonam

Sporta nodaļa

Jauns.lv

Pēc smaga treniņa vai sacensībām tu vari izjust vilinājumu apstāties un atpūsties, tomēr pilnīga atpūta pēc smagas slodzes ne vienmēr ir labākais risinājums, lai mazinātu muskuļu sāpes. Pētījumi liecina, ka aktīvā atveseļošanās, piemēram, atveseļošanās skrējiens, samazina iekaisuma rādītājus asinīs un mazina sāpju uztveri.

Kas ir atjaunošanās skrējiens un kādēļ tas ir svar...

Atjaunošanās skrējiens ir aktīvas atjaunošanās veids, kas apraksta zemas intensitātes vingrinājumus, kas seko augstas intensitātes treniņam ar mērķi veicināt ķermeņa un muskuļu atjaunošanos.  No malas atveseļošanās skrējiens var šķist līdzīgs vieglam skrējienam, jo tas tiek veikts lēnā tempā un nesagādā piepūli. Galvenā atšķirība ir tā ilgums – atveseļošanās skrējienam vajadzētu ilgt vairāk par 30 minūtēm. Pārsniedzot šo laiku, pat viegls skrējiens var radīt muskuļu saspringumu un padarīt atjaunošanās procesu ilgāku.

Atjaunošanās skrējienā par "zelta robežu" uzskatāms 20-30 minūšu ilgs skrējiens, kas ļauj aktivizēt muskuļus, un veicināt atveseļošanās procesu - mazināt muskuļu sāpes un iekaisuma marķierus asinīs. Alternatīvi aktīvas atjaunošanās veidi ir joga, pastaigas un citi kardio treniņu veidi, piemēram, peldēšana vai riteņbraukšana, kas tiek veikti zemā intensitātē.

Otra atjaunošanās forma ir pasīvā atjaunošanās – atpūta un atveseļošanās tradicionālajā nozīmē. Abām metodēm ir savas priekšrocības, un skrējējiem abas no tām būtu jāizmanto treniņos, taču pasīvā atjaunošanās ir vislabākā gadījumos, ja sportists novēro pārtrenēšanās simptomus, piemēram, ārkārtēju nogurumu, ilgstošas ​​sāpes, miega traucējumus, aizkaitināmību vai paaugstinātu sirdsdarbības ātrumu miera stāvoklī.