Ievēroju diētu, bet skaista auguma vietā diemžēl iedzīvojos celulītā. Kāpēc tā?
Aizraušanās ar īslaicīgām diētām ne tikai nesniedz gaidīto rezultātu, bet arī var pasliktināt veselības stāvokli, negatīvi ietekmēt tavu izskatu un pašsajūtu.
Ik pa laikam, uzzinot par kārtējo brīnumaino diētu, kas sola atrisināt visas problēmas, mēs apņēmības pilnas cenšamies ievērot kādu īpašu uztura plānu. Kad noteiktais termiņš beidzas, atvieglotas atgriežamies pie vecajiem ieradumiem. Diemžēl, pēc neilga laika svars atgriežas un pat vēl vairāk, nekā pirms diētas sākšanas. Tas ir kā apburtais loks, kuru ar laiku var sākt pavadīt arī veselības traucējumi. Uzzini, kāpēc kampaņveidīgas diētas nav vēlamas.
Tās strikti nosaka cik ilgi, kas un kādā daudzumā mums jāēd, neatkarīgi no personiskajām vēlmēm. Lielākā daļa diētu neņem vērā, ka katram cilvēkam ir atšķirīga vielmaiņa un gremošana.
2. Diētas ir vienpusīgas un nenodrošina visu vajadzīgo uzturvielu uzņemšanu
Šāda veida diētas var būt noderīgas, piemēram, ārstējot slimības, taču tad tās jāievēro ārsta uzraudzībā. Pašam eksperimentēt ar diētām ārstnieciskos nolūkos nav vēlams un var novest pie negatīvām sekām. Ja pāris nedēļas organisms trūkstošās uzturvielas spēj aizvietot ar savām rezervēm, tad pēc laika tās izsīkst. Bieži vien diētu blakusparādības ir slikta pašsajūta, lūstoši nagi, pelēcīga sejas ādas krāsa. Nepareiza diēta un stress var arī pazemināt organisma imunitāti.
Lai taupītu enerģiju, diētas laikā organisms pārkārtojas un vielmaiņa palēninās par aptuveni 30%. Pēc diētas izbeigšanas mēs atsākam agrākos ēšanas paradumus, taču organisms nespēj tik ātri pārkārtoties un turpina strādāt palēnināti. Tā rezultātā strauji pieaug svars. Tieši tāpēc pēc drastiskas diētas, kuras laikā sievietes atrodas pastāvīgā pusbada sajūtā, zaudētie kilogrami atgriežas ar uzviju. Un tā vēl nav lielākā bēda. Lēna vielmaiņa veicina taukaudu kārtas palielināšanos, kas nereti nogulsnējas mūsu problēmzonās celulīta veidā.
4. Zaudējot svaru, samazinās arī muskuļu un orgānu audu masa
Ieturot mazkaloriju diētu, tikai puse no zaudētā svara ir tauki. Otra puse ir audi, piemēram muskuļaudi, kuri mūsu ķermeni padara tvirtu un pievilcīgu. Papildus tiek zaudēta arī kaulu masa, paaugstinot dažādu kaulu slimību risku.
Liekas svars ir hronisks stāvoklis, tāpēc īslaicīgi pasākumi nelīdzēs. Lai sasniegtu vēlamo rezultātu, uz visiem laikiem jāizmaina ēdienkarte, jāpārkārto daudzi ieradumi, jāatrod laiks fiziskām aktivitātēm. Neviena diēta nepalīdzēs, ja to neapvienos ar kustībām, jo jāskaita ne tikai to, ko apēd, bet arī - cik enerģijas patērē.
Kasjauns.lv/Foto: AllOverPress