Kosmētiķes ieteikumi, kā saglabāt tvirtu ādu un izvairīties no dubultzoda
Ar dubultzodu vai pazodē izveidojušos tauku maisiņu, gadiem ritot, saskaras visi. Gravitācijas likumiem nevar pretoties pat tie, kas daudz laika un līdzekļu iegulda skaistumkopšanā. Tomēr dubultzoda veidošanos var aizkavēt, laikus sākot rūpēties ne vien par sejas, bet arī kakla un dekoltē ādu.
Konsultē Starptautiskās CIDESCO Rīgas kosmētikas skolas pasniedzēja, ārste-kosmētiķe Madara Čipāne.
Vecums, gēni un liekais svars
Sievietes nevēlamas izmaiņas pazodē visbiežāk novēro, sākoties menopauzei, jo organisms vairs neražo estrogēnus, kas līdz tam gādāja par kolagēna veidošanos ādā. Tomēr dažas ar šo problēmu saskaras krietni ātrāk, jo lielu lomu spēlē ģenētika. Ja vienam vai abiem vecākiem agri izveidojās dubultzods, ir liela iespēja, ka tas tiks nodots mantojumā. Pie dubultzoda, kas ir pildīts ar tauku šūnām, bieži vainīgs liekais svars. Tad speciālisti iesaka vispirms notievēt un tikai pēc tam ķerties pie dubultzoda likvidēšanas. Savu artavu dod arī smēķēšana un sauļošanās, kas veicina ādas tonusa zudumu.
Nepieļauj, lai izveidojas!
Attiecībā uz dubultzodu darbojas princips – labākā aizsardzība ir uzbrukums. Tas nozīmē, ka jādarbojas profilaktiski, lai nevēlamas izmaiņas pazodē attīstītos pēc iespējas vēlāk.
* Kosmētika. Izvēlies tādu kosmētiku (krēmi, serumi), kas nodrošina liftinga efektu. To sastāvā parasti ir viena vai vairākas no šīm sastāvdaļām: C vitamīns, hialuronskābe, peptīdi, dimetilaminoetanols. Kosmētiku uzklāj ne vien uz sejas, bet arī kakla un dekoltē.
* Masāža. Āda būs pateicīga, ja izmasēsi to katru dienu, tam veltot 5–20 minūtes. Apvieno to ar seruma un krēma uzklāšanu. Masāžu veic pa Langera līnijām no sejas centra uz perifēriju – no pieres centra uz ausīm, no deguna pāri vaigiem uz ausīm, no zoda centra uz ausīm, savukārt kakla daļā no vairogdziedzera un augšu, apstājoties pie zoda, bet kakla sānus masē uz leju.
* Kosmetologs var kļūt par lielisku sabiedroto tvirtas ādas saglabāšanā. Atkarībā no savām finansiālajām iespējām, dodies pie kosmetologa reizi mēnesī vai retāk. Procedūras laikā kosmetologs vienmēr veic sejas lifmodrenējošo masāžu, kas mazina tūsku.
Procedūras ādas tonusam
Visas metodes, ko iesaka profilaktiski, turpini izmantot arī tad, ja ādas noslīdējums pazodē jau izveidojies vai pat attīstījies neliels dubultzods. Šādā situācijā talkā var nākt arī aparātprocedūras. Populārākā ir radiofrekvence, ko izmanto pie sejas ovāla noslīdējuma un dubultzoda veidošanās. Šīs procedūras laikā uzkarsē audus, tādējādi veicinot to savilkšanos un stimulējot kolagēna un elastīna veidošanos. Tomēr ar vienu procedūru parasti nepietiek, vajadzīgas 3–4 reizes, starp tām ievērojot 7–10 dienu intervālu.
Dažkārt radiofrekvenci iesaka apvienot ar mezoporāciju. Ar tās to dziļi ādā ievada dažādas aktīvās vielas: peptīdus, retinolu, C vitamīnu, hialuronskābi. Lai būtu pēc iespējas labāks efekts, iesaka veikt 6–10 procedūras, ievērojot divu nedēļu intervālu.
Kad var palīdzēt tikai operācija?
Ja dubultzods ir krietni lielāks un tā novēršanai nepalīdz ne kosmētika, ne aparātprocedūras, jādodas pie plastikas ķirurga. Šīs problēmas risinājumam plastikas ķirurgu arsenālā ir vēl kāda metode, izņemot skalpeli, –dezoksiholskābes injekcijas, ko ievada dubultzodā. Preparāts sašķeļ tauku šūnas un izvada tās no organisma. Parasti nepieciešamas 2–3 injekcijas ar aptuveni mēnesi lielu intervālu. Tomēr jāsaprot, ka lieko ādu injekcijas nelikvidēs, lai arī tās nedaudz veicina jaunu kolagēna šķiedru veidošanos, kas uzlabo ādas elastību. Ja dubultzods ir ļoti liels vai arī pazodē ir daudz liekas ādas, tad varēs palīdzēt tikai operācija, kuras laikā atsūc liekos taukus un nogriež lieko ādu.