foto: Shutterstock
Saasinās jaunatnes narkomānijas problēma: Bērnu slimnīcā arvien biežāk nonāk narkotikas pārdozējuši jaunieši
Esi vesels
2024. gada 20. jūnijs, 22:31

Saasinās jaunatnes narkomānijas problēma: Bērnu slimnīcā arvien biežāk nonāk narkotikas pārdozējuši jaunieši

Veselības nodaļa

Jauns.lv/LETA

Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā (BKUS) arvien biežāk ar neatliekamo palīdzību ļoti smagā stāvoklī tiek atvesti jaunieši, kuri lietojuši nezināmas izcelsmes apreibinošas vielas, ceturtdienas vakarā vēsta raidījums "TV3 ziņas".

Raidījums informē, ka šī gada jūnijā uz BKUS atvesti jau deviņi narkotikas pārdozējušu jaunieši, piebilstot, ka visi jaunieši atradās ļoti smagā stāvoklī, kā arī daži slimnīcā nonāk atkārtoti. Vienu no viņiem trešdien palaida mājās, bet ceturtdienas rītā atkal atveda atpakaļ.

Kopumā no gada sākumā uz bērnu slimnīcu atvesti 29 bērni vecumā no 13 līdz 18 gadiem, kuri bija pārdozējuši narkotiskās vielas.

BKUS virsārste Renāte Snipe raidījumā norādīja, ka liela daļa bērnu nezina, ko ir lietojuši, bet tie ir lieli dzīvības draudi, tāpēc ārstniecības iestāde vēršas pie jauniešiem un viņu vecākiem, jo patlaban tirgū ir nonācis kaut kas bīstams.

Tāpat viņa piebilda, ka slimnīca par to ir informējusi policiju.

Viela, kas, visticamāk, aplaistīta ar opiāta tipa narkotiku, nelielās devās izraisa dzīvībai bīstamu stāvokli - elpošanas apstāšanos, vēsta raidījums.

"Uztraucamies par šo lielo bērnu skaitu. Un par to, ja viņus neizdodas atrast laikus, viņi var aiziet bojā. Vai arī atrast novēloti", norādīja Snipe.

Savukārt Valsts policija ceturtdien raidījumam nebija gatava sniegt komentāru par izveidojušos situāciju, solot atbildi uz interesējošajiem jautājumiem sniegt piektdien.