Akupunktūras speciāliste atklāj veidu, kā neticami ātri iemigt dziļā miegā
Eksperti apgalvo, ka pēdu berzēšana kopā darbojas kā pašnomierinoša tehnika reizēs, kad cilvēks nespēj iemigt.
Lai izskaidrotu dīvaino tehniku, licencēta akupunktūras speciāliste un fizioterapeite Dr. Elēna Lī pastāstīja, ka, stimulējot pēdas, var palīdzēt ķermenim "pašregulēties", kā arī palīdzēt "nomierināt centrālo nervu sistēmu".
"Pēdas ir pilnas ar nervu galiem un virkni akupresūras punktu, kurus stimulējot, ir zināms, ka tie palīdz regulēt un nomierināt centrālo nervu sistēmu,” uzsver speciāliste. Tāpēc, berzējot pēdas un kāju pirkstus kopā, var veikt akupunktūras masāžu, kas palīdz ātri aizmigt, viņa piebilst.
Šī metode tagad ir kļuvusi par populāru TikTok lietotāju vidū. Vieni atzīst, ka tā mainījusi viņu dzīvi, citi neslēpj, ka tieši ar pēdu berzēšanu tikuši galā ar hronisku bezmiegu.
Caura miega iemesli
Ārējie traucējošie faktori:
- pārāk karsti vai auksti;
- neērta guļvieta – matracis, spilvens, sega;
- telpā ir pārāk gaišs;
- pārāk trokšņains.
Iekšējie faktori:
- trauksme, stress – īslaicīgs vai pastāvīgs;
- hroniskas slimības, kuru izpausmes var traucēt miegu, piemēram, artrīts, sāpes mugurā vai locītavās, atviļņa slimība, astma un citas slimības, aizlikts deguns;
- miega traucējumi – tādi kā obstruktīva miega apnoja (miegā aizkrīt elpceļi un smadzenes cilvēku pamodina, lai veiktu dziļu ieelpu), nemierīgo kāju sindroms (nepatīkamas sajūtas kājās, ko kustina, lai sajūtas mazinātu) un citi.
Neizgulēšanās sekas
Neizgulēšanās rezultātā vājinās atmiņa, samazinās koncentrēšanās spējas, uzmanības noturība. Šie kognitīvie procesi ir svarīgi ikdienā, lai cilvēks spētu strādāt efektīvi. Nekvalitatīvs miegs var izraisīt kļūdas, kas var būt saistītas apdraudējumu gan šim cilvēkam, gan apkārtējiem. Ne velti dažkārt tiek rīkotas akcijas, uz ceļiem, kuru laikā mēra autovadītāju noguruma līmeni.
Nosacījumi labai miega higiēnai:
- gulēšanai ir ērta vide, patīkama gulta un gultasveļa;
- istaba pirms gulēšanas ir izvēdināta (miegam labāk, lai istaba būtu vēsa un sega – silta);
- telpa ir pietiekami aptumšota, lai organismā izstrādātos melatonīns, kas rada miegainību;
- vismaz divas stundas pirms gulētiešanas nesporto (pieļaujama mierīga pastaiga);
- vismaz divas stundas pirms miega neēd smagus ēdienus, nelieto alkoholu, nesmēķē;
- trīs četras stundas pirms gulētiešanas nelieto kofeīnu saturošus produktus;
- pirms miega – tikai patīkamas un nomierinošas nodarbes, piemēram, lasīšana, zīmēšana. Lai gan viedierīces pirms gulētiešanas nevajadzētu lietot, jo lielākoties tiek patērēts saturs, kas uzmundrina, tās var izmantot arī nomierinošiem mērķiem, piemēram, lejuplādējot meditācijas lietotnes, nomierinošu mūziku; galvenais pirms miega – samazināt aktivizējošas un palielināt nomierinošas, mierīgas darbības.
- nevajadzētu aizmigt pie televizora; organismam jāielāgo, ka miegs saistās ar gultu, nevis snaudu uz dīvāna pie ieslēgta televizora;
- cik iespējams, jācenšas novērst fona trokšņus (ja kāds ģimenes loceklis vēl nepošas gulēt, viņam būtu jāuzvedas klusu). Ja traucē fona trokšņi, var kāda ierīcē klausīties “balto troksni” jeb monotonas skaņas, piemēram, jūras šalkoņu, lietu. Svarīgi, lai skaņa būtu maiga, ieaijājoša, lai tā it kā atšķaidītu fona trokšņus.