Shutterstock

Ēdot “otrās dienas rīsus”, tu vari nopietni apdraudēt savu veselību

Esi vesels
6. augustā 11:00 2022. gada 6. augustā 11:00
  Jauns.lv
Nacionālais Veselības dienests norāda, ka pāri palikušo rīsu ēšana otrajā dienā var būt bīstama veselībai. Termiski neapstrādātos rīsos var būt sporas, kas spēj izdzīvot pat pēc vārīšanas. Ja rīsi istabas temperatūrā stāv pārāk ilgi, šīs sporas pārvēršas baktērijās, kas savukārt var izraisīt saindēšanos, vēsta “Independent”. 

Saindēšanās risku rada nevis rīsu atkārtota sildīšana, bet gan veids, kādā rīsi tiek uzglabāti pēc pirmās pagatavošanas reizes. 

Termiski neapstrādātos rīsos bieži vien ir sastopamas Bacillus cereus sporu veidojošas baktērijas, kas parasti sastopamas augsnē un pārtikā. Ja rīsi pēc vārīšanas tiek atstāti istabas temperatūrā, no sporām var izaugt baktērijas, kas galu galā vairojas un var radīt toksīnus, kas izraisa vemšanu vai caureju.

Jo ilgāk vārīti rīsi tiek atstāti istabas temperatūrā, jo lielāka iespēja, ka baktērijas padarīs rīsus nedrošus lietošanai uzturā.
Lai nepakļautu savu veselību saindēšanās riskam, Nacionālais Veselības dienests iesaka rīsus apēst stundas laikā pēc izvārīšanas, bet pāri palikušos ievietot ledusskapī ne ilgāk par vienu dienu. 

Saistītās ziņas

Kāpēc nekad neēst zaļus vai asniem apaugušus kartupeļus? 
Kā uzglabāt tomātus, lai tie nepaliek miltaini? 
Veselīgāko sieru tops: kurā vietā mūsu pašu ķimeņu siers? Un kuru labāk neēst vispār?  1

Citi šobrīd lasa

"Parodija par mani bija izdevusies!" - Raimonds Pauls sajūsmā par Maksima Galkina uzstāšanos
"Tu ēdi maizi no putinistu rokām." Krievijas dramaturgs atbild Alvja Hermaņa kritikai par "Doždj" interviju ar Rīgas mēru 20
"Viņiem uz galvas līs degoša eļļa!" Maksims Galkins grasās cīnīties par savu pili Krievijā 4
Pievienot komentāru