Ja brilles pastāvīgi atstāj nospiedumu uz deguna, var iedzīvoties pēctraumatiskajā pigmentācijā
Neatkarīgi no tā, vai nēsājam saulesbrilles vai brilles redzes korekcijai, dienas laikā mēs tās vairākkārt aiztiekam ar rokām, ievietojam maciņos vai liekam uz dažādām virsmām. Tādā veidā brilles saskaras ar ārējo vidi, kur ir dažādas baktērijas, arī nevēlamas. Tās var provocēt ādas iekaisumus. Jutīga vai pūtītēm klāta āda šīs baktērijas uzņems atplestām rokām.
Pirmais solis, lai glābtu savu ādu, ir higiēnas ievērošana, stāsta skaistumkopšanas centra "Mora" kosmētiķe Ginta Ustinova. Regulāri mazgā rokas un ar speciāli brillēm domātu līdzekli tīri ne tikai lēcas, bet arī briļļu rāmi. Lai novērstu pēdas uz deguna no briļļu nēsāšanas, regulāri attīri seju, arī ādu uz deguna, lai atbrīvotos no netīrumiem un kosmētikas.
Otrais solis ir ādas barjerfunkcijas nostiprināšana, lai nekādi vīrusi un baktērijas tai nekaitētu. Kairinātai, jutīgai un iekaisumiem pakļautai ādai nepieciešama maksimāla aizsardzība. Regulāri izmanto toniku un mitrinātājus (krēmus, serumus, maskas), lai uzlabotu ādas aizsardzības spējas un mazinātu sausumu. Ik pa laikam noņem brilles, lai ļautu ādai elpot.
Ja brilles atstāj nospiedumus vai sarkanas pēdas uz deguna
Iespējams, tās nav pareizi izvēlētas un nav pielāgotas tavai sejai. Šim aksesuāram galvenokārt jābūt ērtam. No pastāvīga diskomforta šajā zonā var iedzīvoties pēctraumatiskajā pigmentācijā. Ja tas jau ir noticis, jāizmanto ziedes vai krēmi, kas paātrinās ādas atjaunošanos.
No mājās pieejamiem līdzekļiem noderēs alveja – ļoti populārs augs skaistumkopšanā. Tā palīdz atbrīvoties arī no rētām un nospiedumiem uz ādas. Nogriez alvejas lapu un tajā esošo želeju uzklāj uz briļļu atstātajiem nospiedumiem deguna zonā. Ļauj iedarboties 15–20 minūtes, noskalo un uzklāj mitrinošu krēmu.