Bubulis kovidsomnija un kā to uzveikt
Pulkstenis ir divi naktī, un es joprojām esmu nomodā… Aizmiegu normālā laikā un uzreiz, bet nakts vidū pamostos un nespēju atgriezties miegā pāris stundu no vietas… Rīts paiet moži un darbīgi, bet jau pēcpusdienā – panīkums un vēlme tūlīt pat laisties snaudā… Tas viss ir par mani. Covid-19 pandēmija ir ne vien mainījusi pasaules dzīves ritmu, bet arī izraisījusi neskaitāmas problēmas un citas kaites, to skaitā arī kovidsomniju.
Sīki izstāstot par savu problēmu, tūlīt pat saņēmu diagnozi: kovidsomnija. Kas tas par bubuli?! Izrādās, es ar saviem miega traucējumiem lieliski ierakstos pandēmijas radītajā blaknē, kas šobrīd sāk ietekmēt arvien lielāku skaitu cilvēku visā pasaulē. Tas ir saistīts gan ar nestabilo tagadni, gan nezināmo nākotni, gan ikdienas norisēm: ja agrāk vairums cilvēku gāja uz darbu, no kura atnākot mājās, atpūtās, tāpat arī bērni – uz skolu, tad tagad, īpaši lokdaunu laikā, ierastais ritms ir izjaukts.
Viss un visiem notiek vienuviet, un aizvien grūtāk izdodas atrast vietu un laiku, lai „uzlādētu baterijas“. Šis dubultais stress atspoguļojas gan savstarpējās attiecībās, gan miega paradumos. Kā stāstīja daktere, statistika ir nopietna: saskaņā ar nesenajiem pētījumiem, piemēram, Lielbritānijā gada laikā bezmiega pacientu skaits audzis no katra sestā iedzīvotāja līdz katram ceturtajam, Ķīnā – no 14,6 % līdz 20 %, Itālijā un Grieķijā tas skāris jau 40 % iedzīvotāju. Pagājušajā gadā vārds “bezmiegs” interneta meklētājprogrammās ievadīts vairāk nekā jebkad agrāk. [1]
Likumsakarīgs bija mans nākamais jautājums: ko ar to darīt? Īpaši tad, ja negribas lietot ķīmiska sastāva miegazāles vai citus līdzekļus, arī antidepresantus ne. Vispirms man ieteica vairāk uzmanības pievērst noteiktam dienas režīmam: celties un iet gulēt noteiktā laikā, tāpat arī vienā laikā ieturēt ēdienreizes u. tml. – rutīnas ievērošana ir viens no svarīgākajiem līdzekļiem cīņā ar bezmiegu un traucējumiem (to apliecina arī miega neirologu ieteikumi). [2] Taču tieši tas ir tas, kam es jau cītīgi sekoju līdzi. Tāpēc turpināju ārsti izjautāt.
Ja ar režīma ievērošanu nepietiekot, tad var lietot aptiekās nopērkamos produktus, kas – te ārste lika īpašu uzsvaru - izstrādāti no dabīgām sastāvdaļām; kā labs piemērs tika ieteikts LYL zen – Francijā ražots Latvijas farmācijas zīmola LYL love your life® uztura bagātinātājs. Pirmā patīkamā ziņa bija tā, ka LYL zen dienas deva pieaugušajam ir viena kapsula, kuru var uzņemt jebkurā diennakts laikā, jo šis līdzeklis neizraisa miegainību un neietekmē fiziskas un intelektuālas darbības. Labs sākums, es nodomāju un jautāju, kādas ir tā sastāvdaļas, kā tās iedarbojas. Ārste pastāstīja, ka tas ir bioaktīvs ekstrakts, kassatur SOD un jaunākās paaudzes magniju. SOD ir superoksīda dismutāze, kuras galvenais uzdevums ir novērst oksidatīvā stresa attīstību, pavairojot organismā dabiskos antioksidantus, līdz ar to stimulējot paša organisma dabiskās aizsargspējas. Pateicoties LYL zen kapsulas apvalkam, kas ir aizsargāts pret kuņģa skābes uzbrukumiem, tā vērtīgās sastāvdaļas iedarbojas maksimāli, bez zaudējumiem.
Prieku par LYL zen iegādi aptiekā pastiprināja tas, ka uz iepakojuma pamanīju QR kodu: to nolasot, noklausījos viscerālā fizioterapeita Artūra Ķirpa pareizas elpošanas padomus, kas palīdz nomierināties un koncentrēties darbam. [3] Izmēģināju – tiešām palīdzēja!
Tajā pašā vietnē atradu informāciju par LYL zen identiskas formulas klīnisko pētījumu rezultātiem: to vidū bija rosinoši skaitļi, piemēram, ka, lietojot LYL zen 3 mēnešus, par 21 % uzlabojas koncentrēšanās spējas un vidēji par 63 % samazinās tādi ar stresu saistīti simptomi kā bezmiegs u nfiziskas sāpes, aizkaitināmība un nogurums.
Tagad, kad lietoju LYL zen vien pirmo mēnesi, varu teikt, ka ar katru dienu vairāk izjūtu pozitīvas pārmaiņas: miegs vairs nav „caurs“, trauksmainā sajūta pamazām atkāpjas, un es pat redzu krāsainus sapņus! Galvenais ir sajūta, ka pati varu kontrolēt savu miega režīmu, un tas nomierina nervus un ļauj ne tikai pamosties mundrai, bet būt tādai visu dienu. Tas šajos laikos nudien nav maz.
Jā, un vēl viens papildus bonus manai vizītei pie ārstes – šajos svētkos LYL zen, eleganti tumšzaļā kastītē, ideāli noderēs kā dāvana gan māsai un vīram, gan kolēģēm – jo laba miega un harmonijas sajūtas nekad nav par daudz!
Decembrī iegādājies LYL zen aptiekās un interneta aptiekās ar atlaidi –20%.
Reklāmas raksts sadarbībā ar Ozermedia