Tikai 30 minūšu dienā - terapija, kas samazinās atkārtota infarkta draudus
foto: Shutterstock
Esi vesels

Tikai 30 minūšu dienā - terapija, kas samazinās atkārtota infarkta draudus

"100 Labi padomi Par veselību"

Pētnieki atklājuši, ka mūzika var būt ideālas zāles pēc sirdslēkmes. Ja cilvēks, kas to piedzīvojis, katru dienu 30 minūtes klausās mierīgu mūziku, viņam samazinās draudi pieredzēt atkārtotu infarktu.

Pētnieki no Belgradas Universitātes Medicīnas skolas stāsta, ka mūzikai var būt izšķirīga nozīme, ļaujot cilvēkam pārdzīvot sirdslēkmi. Pirmām kārtām mūzikas klausīšanās par 23 % samazina iespēju, ka tā atkārtosies, bet arī par 18 % padara mazāku sirds mazspējas risku, par 20 % pazemina koronāro artēriju šuntēšanas risku un par 16 % samazina draudus, ka cilvēks sirds veselības problēmu dēļ varētu nomirt.

Apmēram katrs devītais cilvēks, kas pieredzējis sirdslēkmi un izdzīvojis, pirmās divas dienas pēc infarkta cieš no sāpēm krūtīs un trauksmes lēkmēm, bet pacienti, kas šādā stāvoklī 30 minūtes dienā klausās mierīgu mūziku, ko paši ir izvēlējušies, samazina iespēju, ka viņiem atlabšanas procesā būs problēmas.

Pētnieki iekļāva apskatā 350 cilvēkus, kas bija pārcietuši infarktu, un pacienti papildus standarta zāļu terapijai klausījās mūziku vai lietoja tikai zāles. Līdztekus fiziskiem veselības uzlabojumiem, kas bija novērojami pacientiem, kuri saņēma mūzikas terapiju, viņiem bija arī par 30 % zemāks trauksmes līmenis, salīdzinot ar tiem, kuri neklausījās mūziku, bet tikai lietoja zāles.

Pētnieki arī atzina, ka mūzikas klausīšanās tiem, kas to darīja, uzlaboja zāļu iedarbību. Cilvēkiem pēc infarkta parasti nozīmē vairākus medikamentus, tostarp nitrātus, bēta blokatorus, statīnu grupas medikamentus un antihipertensīvos līdzekļus.