Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
unsplash.com

Nagu sēnīti var uzveikt arī ar lokāli lietojamiem līdzekļiem

Mājas aptieciņa
10. maijā 06:45 2021. gada 10. maijā 06:45
  "Ko Ārsti Tev Nestāsta"
Nagu sēnīte ir viena no visvairāk izplatītajām sēnīšu infekcijām. Lai izārstētu nagu sēnīti, par efektīvākiem uzskata iekšķīgi lietojamus līdzekļus, tomēr tiem ir izteikti blakusefekti. 

 

Neatkarīgās pētniecības organizācijas Cochrane pētnieki nesen salīdzināja ārīgi lietojamu līdzekļu efektivitāti ar placebo un neaktīvu vielu.

Pētnieki pārskatīja 56 pētījumus, kuros bija iesaistīti vairāk nekā 12 tūkstoši 27–68 gadus vecu cilvēku, kam bija nagu sēnīte vieglā vai vidēji smagā slimības formā un slimība ilga no dažiem mēnešiem līdz vairākiem gadiem. Pētnieki secināja, ka aplūkotie lokāli lietojamie līdzekļi bija efektīvi un blakusefekti, kādus tie radīja, īpaši neatšķīrās.

Rietumu valstīs apmēram 10% pieaugušo, kas ir vecāki par 60 gadiem, slimo ar nagu sēnīti. Pēc 60 gadu vecuma sasniegšanas, kā liecina "Health Alert Network" dati, nagu sēnīte ir piektajai daļai cilvēku.

Apstākļi, kas veicina infekcijas izplatību, ir strādāšana mitrā, siltā vidē, slēgtu apavu valkāšana ikdienā, staigāšana basām kājām publiskās koplietošanas telpās, piemēram, peldbaseinos un sporta zālēs, kā arī dzīvošana kopā ar ģimenes locekļiem, kam ir nagu sēnīte.

Tās izplatību veicina arī citu slimību esamība un noteiktu medikamentu lietošana. Piemēram, cilvēkiem ar hroniskām slimībām kā cukura diabēts un perifēro asinsvadu slimības vai ādas problēmām kā ekzēma, psoriāze un citas, kas samazina organisma spēju pretoties infekcijām, ir lielāks risks saslimt ar nagu sēnīti. Inficēšanos var sekmēt arī zāļu lietošana, kas novājina imūnsistēmu, piemēram, kortikosteroīdi, ko izmanto, lai ārstētos no artrīta, astmas, alerģiskām reakcijām un iekaisīgo zarnu slimības, un audzēja nekrozes faktora inhibitori, kurus  lieto reimatoīdā artrīta, iekaisīgo zarnu slimības un psoriāzes ārstēšanā.

Saistītās ziņas

Kā ar dabīgiem līdzekļiem atbrīvoties no pēdu sēnītes?
Utis, kašķis, kārpas, kāju sēnīte - to visu bērns var pārnest no skolas vai bērnudārza
Kā pieveikt nagu sēnīti? (īpaši aktuāli vīriešiem) 3

Citi šobrīd lasa

"Gribu strādāt, bet "antivakseru" dēļ to nevaru" Ko darīt? 24
VIDEO: Madara Kiviča televīzijā pirmo reizi parāda savu jauno draugu
Sinoptiķi saistībā ar ekstremālo karstumu nākamnedēļ gatavi izsludināt sarkano brīdinājumu 1
Pievienot komentāru

"Отряд не заметил потери бойцов": Пугачева спасла "Премию Муз-ТВ" во время бойкота артистов

Без работы и с долгами: после ухода из театра Дюжев оказался в тяжелой финансовой ситуации