Ārvalstis glābj savus pilsoņus no Ķīnas anālajiem Covid-19 testiem
Japāna ir lūgusi Ķīnu pārtraukt veikt Covid-19 anālās uztriepes testus japāņiem, kuri ieceļo valstī, ziņo BBC.
Daži Japānas pilsoņi ir sūdzējušies, ka šī procedūra viņiem sagādājusi "psiholoģiskas ciešanas", apgalvo amatpersonas.
Zināms, ka Ķīna, kurai lielā mērā izdevies koronavīrusu pakļaut kontrolei, šī gada janvārī ieviesa jaunu Covid-19 testa veidu, kurā tiek izmantota anālā uztriepe. Šis tests tiek veikts dažiem, kuri atrodas karantīnā vai ieceļo Ķīnā.
Tiek apgalvots, ka pacienti, kuri atveseļojas, pēc deguna un rīkles uztriepes noņemšanas uzrāda negatīvu Covid-19 testa rezultātu, kamēr tests no gremošanas trakta joprojām ir pozitīvs. Anālās uztriepes Covid-19 tests tiek veikts, ievietojot vates kociņu tūplī 3 līdz 5 centimetru dziļumā un maigi pagriežot.
Ķīnā steidz pabeigt milzīgu Covid-19 karantīnas nometni
Ķīnā steidz pabeigt milzu karantīnas nometni, jo šomēnes izcēlies jauns Covid-19 uzliesmojums un miljoniem cilvēku atrodas stingrā "lokdaunā", vēsta "CNN".
Nekur citur pasaulē gan šāda veida Covid-19 tests nav apstiprināts lietošanai.
Pagājušajā nedēļā Ķīna noliegusi, ka pieprasījusi šo testu veikt ASV diplomātiem. Par diplomātu sūdzībām toreiz ziņoja ASV mediji.
Tagad par savu pilsoņu mokām ziņo Japāna. "Daži japāņi ziņojuši mūsu vēstniecībai Ķīnā, ka viņiem veikti anālās uztriepes Covid-19 testi, kas izraisījuši smagas psiholoģiskas sāpes," sacīja Japānas veselības ministrs Katsunobu Kato. Neesot gan zināms, cik daudziem japāņiem šis tests veikts.
Ķīna uz šo Japānas sūdzību un lūgumu vēl nav atbildējusi.
Laikā, kad sākās šo testu pielietošana, Ķīnas mediji ziņoja, ka viedokļi par to ekspertu vidū bijuši pretrunīgi, jo šie testi, salīdzinot ar ierastajiem Covid-19 testiem, esot mazāk efektīvi.