Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Speciāliste norāda, kādus atvieglojumus varētu saņemt pret Covid-19 vakcinētās personas
Eksperte uzsvēra, ka vakcinācija ir efektīvākais rīks, lai novērstu infekciju izplatīšanos. (Foto: REUTERS/SCANPIX)

Speciāliste norāda, kādus atvieglojumus varētu saņemt pret Covid-19 vakcinētās personas 22

Esi vesels
15. janvārī 08:06 2021. gada 15. janvārī 08:06
  Jauns.lv / LETA
Pirmais atvieglojums, kuru varētu noteikt pret Covid-19 vakcinētām personām - šie cilvēki varētu neiet pašizolācijā kā inficēto kontaktpersonas, šorīt LTV "Rīta panorāmā" informēja Imunizācijas valsts padomes priekšsēdētāja Dace Zavadska.

Speciāliste lēsa, ka šāds nosacījums varētu tikt ieviests tuvākā mēneša laikā, bet vēlāk tiktu vērtēts, kādus vēl atvieglojumus varētu noteikt vakcinētām personām. Pašlaik pret Covid-19 tiek vakcinēti mediķi un ārstniecības personāls.

Zavadska pieļāva, ka pavasarī vakcinācijai vēl nebūs ļoti plašas pozitīvas ietekmes uz Covid-19 izplatīšanās ierobežošanu, bet vasarā tāda varētu būt. Ja iedzīvotāji palīdzēs ierobežot vīrusa izplatīšanos ar drošības prasību ievērošanu, tad ieguvumi varētu nākt agrāk.

Eksperte uzsvēra, ka vakcinācija ir efektīvākais rīks, lai novērstu infekciju izplatīšanos.

Dace Zavadska norādīja, ka nav jāšaubās par Covid-19 vakcīnu drošību, jo šajā jautājumā visa pasaule vēro katru sīkumu un to izstrādē nav pieļautas ne mazākās atkāpes no drošības un kvalitātes prasībām. (Foto: Paula Čurkste/LETA)

Viņa norādīja, ka nav jāšaubās par Covid-19 vakcīnu drošību, jo šajā jautājumā visa pasaule vēro katru sīkumu un to izstrādē nav pieļautas ne mazākās atkāpes no drošības un kvalitātes prasībām. Pārbaudes tiešām ir bijušas ātras, taču tāpēc, ka situācija ir pilnīgi unikāla, savukārt klīnisko pētījumu apjoms ir bijis atbilstošs nepieciešamajam, attiecīgi nav pamata bažīties par kvalitāti.

Runājot par vakcīnu blaknēm, Zavadska uzsvēra, ka tādas ir visiem medikamentiem, tostarp šīm vakcīnām, tomēr viņa atkārtoti uzsvēra, ka blaknes nav ļoti lielas, bet sociālajos tīklos cirkulējošajām bažām par vakcīnu ietekmi ir cilvēku ģenētisko kodu un reproduktīvo veselību gan nav pilnīgi nekāda pamata.

Citi šobrīd lasa

Ilgi nezināja, ka dēls nedzird... kā liepājnieks Dāgs iekļaujas dzirdīgo pasaulē 2
Vai tiešām Latvijas influenceri pelna pat 2000 eiro par ierakstu?
Simtiem sirmgalvju Latvijas pierobežā Covid-19 pandēmijas laikā praktiski palikuši bez ārsta un medikamentiem 4
Skatīt visus komentārus

"Я сделала ему предложение": стриптизерша собралась замуж за 19-летнего сына Наташи Королевой

"Зачем надо было рушить семью?": звезды, которые жалеют о разводе