Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Tirgū pirktas zivis tumsā sāk spīdēt. Vai tās ir droši ēst?
Ekrānuzņēmums no LTV raidījuma "Pārtikas revidents"

Tirgū pirktas zivis tumsā sāk spīdēt. Vai tās ir droši ēst? 2

Runā speciālists
15. janvārī 06:53 2021. gada 15. janvārī 06:53
  Jauns.lv
Kāds Latvijas Televīzijas raidījuma “Pārtikas revidents” skatītājs vērsies pie raidījuma ar jautājumu, cik droši ēst zivis, kas tumsā spīd.

Kā atklāj raidījums "Pārtikas revidents", vīrietis tirgū iegādājies reņģes. Mājās pats sev tās ir uzcepis uz pannas, bet daļu svaigā veidā iedevis kaķim. Naktī vīrietis pēkšņi pamanījis, ka no mājas mīluļa barošanas trauka spīd fosforicējoša gaisma. Tur bija palicis neapēsts reņģes gabaliņš, kas tumsā spīdēja. Viņš tagad satraucies, cik droši ir ēst šādas zivis.

Foto: Ekrānuzņēmums no LTV raidījuma "Pārtikas revidents"

“Šīs te spīdošās baktērijas uz zivīm un citiem jūras produktiem ir pilnīgi normāla parādība. Biežāk un vairāk šī te spīdēšana tiek novērota garnelēm un citiem vēžveidīgajiem produktiem, bet nav izslēgts, ka šīs reņģes tirdzniecības vietā ir glabājušās kopā vai blakus šiem te produktiem, no kurām spīdošās baktērijas nokļuvušas uz viņu virsmas,” LTV skaidro Pārtikas un Veterinārā dienesta (PVD) Dzīvnieku izcelsmes produktu ražošanas uzraudzības daļas vadītājs Andris Vaiders.

Skatītājs ir novērojis luminiscenci, kas nozīmē, ka uz reņģes liemeņa, kas bijis istabas temperatūrā, savairojušās baktērijas, kurām piemīt spēja spīdēt tumsā.

PVD speciālists stāsta, ka mikroorganismi, kas rada spīdēšanu, nav bīstami ne cilvēkam, ne arī mājdzīvniekiem, taču jāņem vērā, ka šādi uzglabāšanas apstākļi var būt labvēlīgi arī citiem mikroorganismiem, kas gan var būt kaitīgi cilvēka organismam, tāpēc šādas tumsā spīdošas zivis uzturā tomēr labāk nelietot.

Lai izvairītos no šādām situācijām, Andris Vaiders iesaka jebkura veida zvejas produktus ilgi neglabāt un īpaši rūpīgi sekot līdzi nepieciešamajai uzglabāšanas temperatūrai un derīguma termiņam.

Citi šobrīd lasa

Jaunā māmiņa tā piedzērusies, ka knapi turas pie zīdainīša ratiem 3
Timmam nesaskaņas ar “Himki” treneriem; klubs parādā jau vairāk nekā 2,8 miljonus eiro 3
Alvis Hermanis pēc skandāla ar JRT uzvedības noteikumiem: daudzi prasa, lai es paskaidrotu sīkāk. Te būs 11
Tēmas: LTV
Skatīt visus komentārus

"Копия деда": сына Собчак на свежем фото сравнили с ее отцом

Без макияжа и фильтров: 51-летняя Дженнифер Лопез предстала без прикрас в новом видео