Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Perevoščikovs skaidro, ar ko saistāms jauno Covid-19 gadījumu pieaugums
LETA

Perevoščikovs skaidro, ar ko saistāms jauno Covid-19 gadījumu pieaugums 1

Par veselību
13. janvārī 17:20 2021. gada 13. janvārī 17:20
  Jauns.lv / LETA
Jauno Covid-19 gadījumu pieaugums saistāms ar pieaugušo testu apjomu, žurnālistiem skaidroja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) pārstāvis Jurijs Perevoščikovs.

Pēdējās septiņās dienās jauno Covid-19 gadījumu skaits pieaudzis par 12%, dienā vidēji identificējot 980 jaunus saslimšanas gadījumus, vienlaikus būtiski pieaugot arī Covid-19 testu skaitam. 

"Var teikt pietiekami droši, ka pozitīvo paraugu skaits pieaudzis, jo veikts vairāk testu," atzīmēja Perevoščikovs.

Pozitīvo testu īpatsvars pēdējo septiņu dienu laikā bija vidēji 9,4%, kas ir nedaudz mazāk nekā iepriekš.

Vērojot to, kā Covid-19 izplatība attīstās visā Eiropas Savienībā (ES), Latvijā, salīdzinot ar citām valstīm, tā dēvētais Covid-19 otrais vilnis sagaidīts ievērojami vēlāk, sacīja Perevoščikovs. Vienlaikus eksperts uzsvēra, ka virkne stingru pasākumu daudzās ES deva pozitīvu efektu un ir noticis saslimstības rādītāju samazinājums, lai gan Latvijā joprojām ir pieauguma tendence.

"Citās ES valstīs situācija ir stabila vai saslimšanas gadījumi iet mazumā, izņemot septiņas valstis, kur ir novērots pieaugums," norādīja Perevoščikovs.

SPKC eksperts skaidroja, ka ar ārzemju braucieniem saistīto pozitīvo Covid-19 gadījumu skaits līdz šim bijis pietiekami stabils - apmēram 30 līdz 40 gadījumi nedēļā.

"Valstu saraksts ir ļoti plašs - teju visa pasaules ģeogrāfija atspoguļota. Tomēr lielākoties gadījumi saistīti ar Eiropu vai kaimiņiem uz austrumiem," viņš teica.

Perevoščikovs uzsvēra, ka ceļotājiem vajadzētu rēķināties ne tikai ar to, ka testēšanas pārskats ārvalstīs varētu nebūt pieejams, bet arī ar to, ka tests var izrādīties pozitīvs, kas nozīmēs ievērot katrā konkrētajā valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus un pašizolēties. "Katram jābūt gatavam arī šādam scenārijam," brīdināja eksperts.

Citi šobrīd lasa

"Es nebiju tas spicākais zīmulītis kastītē," - kas ir šovbiznesa zvaigžņu iecienītais zobārsts Raivis Sietnieks
Latvijā atklāti vēl četri jauni krietni lipīgākā Covid-19 varianta gadījumi 4
Svētdien Latvijā atklāti 244 jauni Covid-19 gadījumi; 5 cilvēki miruši
Pievienot komentāru

«Судьба связала нас»: Пугачева в пикантном платье публично обратилась к Паулсу

Ветеринар, организатор свадеб или похорон: кем звезды хотели стать в детстве