Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Vairāk nekā puse pagājušajā nedēļā atklāto Covid-19 inficēto nezina, kur "saķēra" vīrusu
Slimību profilakses un kontroles centra Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs. (Foto: LETA)

Vairāk nekā puse pagājušajā nedēļā atklāto Covid-19 inficēto nezina, kur "saķēra" vīrusu

Esi vesels
16. novembrī 14:06 2020. gada 16. novembrī 14:06
  Jauns.lv / LETA
Vairāk nekā pusei jeb kopumā 53% pagājušajā nedēļā atklāto Covid-19 pacientu patlaban nav zināms inficēšanās avots, žurnālistiem pavēstīja Slimību profilakses un kontroles centra Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Tas nozīmē, ka kopš novembra pirmās nedēļas - no 2. līdz 8.novembrim - ir pieaudzis to saslimušo īpatsvars, kuriem nav atrasti inficēšanās avoti.

Savukārt no tiem 47%, kuriem inficēšanās avotu var atrast, lielākā daļa jeb 38% inficējušies ģimenes locekļu vidū. Vēl 19% inficējušies darbavietās.

Epidemiologs vērsa uzmanību, ka ievērojami pieaudzis ārstniecības iestādēs inficējušos cilvēku īpatsvars. Ja vēl novembra pirmajā nedēļā šis īpatsvars bija 13,5%, tad patlaban tas jau ir pieaudzis līdz 17%.

Tikmēr izglītības iestādēs inficējušies 9% no visiem Covid-19 pacientiem, kuriem ir zināms inficēšanās avots. Vienlaikus SPKC eksperts uzsvēra, ka novērots arī pieaugums to Covid-19 pacientu īpatsvarā, kuri inficējušies privātos pasākumos. Patlaban 6% izsekojamo gadījumu inficēšanās avots ir saistīts ar privātu pasākumu.

Kā ziņots, nedēļā no 2. līdz 8.novembrim 52% gadījumu varēja noteikt inficēšanās avotu. No visiem izsekojamajiem gadījumiem mājsaimniecībās bija inficējušies 37,4%, darbā - 23,4%, bet ārstniecības iestādēs 13,5%. Ja salīdzina ar nedēļu iepriekš, tad lielākās izmaiņas pirms nedēļas tika novērotas tieši ārstniecības iestādēs, jo pirms divām nedēļām šajās vietās bija inficējušies 8%.

Tāpat aizvadītajā nedēļā 8,9% inficējušies izglītības iestādēs, 6% sociālās aprūpes centros, 2,2% privātos pasākumos, 0,9% atpūtas, izklaides pasākumos, 0,5% kultūras, reliģiskos pasākumos, 0,3% ieslodzījumā, 0,2% ar interešu izglītību saistītos pasākumos un 0,2% sporta pasākumos.

Citi šobrīd lasa

Purvciema veikala pārdevēja: "Dažreiz šķiet, ka neizturēšu un sabrukšu" 20
VIDEO: banketu zālē pēkšņi atveras visas durvis, un darbinieki tic, ka to darījis spoks
VIDEO: sarūgušus bumbierus saēdusies vāvere reibumā gandrīz nokrīt no galda 1
Pievienot komentāru

Мелания Трамп с новым цветом волос начала готовиться к последнему Рождеству в Белом доме

Лопез показала лицо без макияжа утром и разочаровала поклонников