Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Viņķele skaidro, kas notiks ar epidemioloģisko izmeklēšanu, ja krasi pieaugs Covid-19 izplatība

Par veselību
2020. gada 16. novembrī 08:50 2020. gada 16. novembrī 08:50
  Jauns.lv / LETA
Pārlieku lielas Covid-19 izplatības gadījumā Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) prioritāri nodrošinātu epidemioloģisko izmeklēšanu sabiedrības veselībai un drošībai būtiskos un kritiskos infrastruktūras objektos, aģentūrai LETA skaidroja veselības ministre Ilze Viņķele (AP).

Viņa norādīja, ka SPKC epidemioloģisko izmeklēšanu veiks neatkarīgi no atklāto Covid-19 gadījumu skaita apmēra. Tas nozīmē, ka pie pārlieku liela Covid-19 gadījumu skaita SPKC izmeklēšana prioritāri notiktu vietās, kas ir nozīmīgas sabiedrības veselībai un drošībai, kā arī tur, kur inficēšanās var atstāt vislielāko multiplicējošo iespaidu sabiedrībai.

Veselības ministre Ilze Viņķele norādīja, ka SPKC epidemioloģisko izmeklēšanu veiks neatkarīgi no atklāto Covid-19 gadījumu skaita apmēra. (Foto: Evija Trifanova/LETA)

"Tās ir ārstniecības iestādes, sociālās aprūpes centri, policija, armija, slēgtas iestādes kā cietumi, kā arī izglītības iestādes," skaidroja ministre.

Tāpat politiķe atzīmēja, ka, "ja tie skaitļi būs tik lieli, ka vairs nav iespējams un nav arī jēgas izsekot katram individuāli, tad SPKC pienākumos jebkurā gadījumā paliks epidemioloģiskā izmeklēšana ārstniecības iestādēs un citviet". Pēc viņas sacītā, tādā gadījumā, vadoties pēc citu valstu pieredzes, varētu potenciāli izstrādāt rīcības algoritmu, proti, soļus, kas pašiem inficētajiem ir jāveic, tostarp apzinot savus tuviniekus.

Jau ziņots, ka sakarā ar pieaugošo Covid-19 gadījumu skaitu SPKC iepriekš tika piešķirts papildu finansējums, tostarp ar mērķi izveidot papildu nodaļu.

Citi šobrīd lasa

Dzīve bez privātuma. Eksperimentā izdodas nopirkt datus par 100 000 Rīgas un Pierīgas iedzīvotājiem 3
"Amorālā ģimenīte izkropļo savrupmāju": Viktorija un Deivids Bekhemi nokaitinājuši britus 1
Aizvadītajā naktī aizturēti agresīvi komandantstundas neievērotāji; spraigi notikumi Liepājā, Smiltenē un Jūrmalā 9
Pievienot komentāru

«Мы с женой стали жертвами»: принц Гарри сделал резкое заявление

Внешность 15-летней дочери Волочковой разочаровала поклонников