Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Krievijas prezidents Vladimirs Putins (Foto: AP/Scanpix)

Krievija plāno būt pirmā un jau pavisam drīz apstiprināt Covid-19 vakcīnu. Bažas par tās drošumu 14

Esi vesels
29. jūlijā 12:36 2020. gada 29. jūlijā 12:36
  Jauns.lv
CNN ziņo, ka Krievija plāno jau tuvāko divu nedēļu laikā laist apritē Covid-19 vakcīnu, kaut arī pastāv bažas, ka tās klīniskie izmēģinājumi uz cilvēkiem nav līdz galam pabeigti.

Krievijas amatpersonas CNN apstiprinājušas, ka tiek strādāts pie tā, lai jau 10. augustā vai pat agrāk apstiprinātu Covid-19 vakcīnu, kuru ir izstrādājis Maskavā bāzētais Gamalejas institūts.

Vakcīna tikšot apstiprināta publiskai lietošanai, un vispirms to saņemšot veselības aprūpes darbinieki.

Vakcīnas izstrādāšanas procesu finansē Krievijas Tiešo investīciju fonds. Tā ģenerāldirektors Kirils Dmitrijevs vakcīnas izstrādi un tās plānoto apstiprināšanu salīdzinājis ar Maskavas panākumiem pirmā Zemes mākslīgā pavadoņa "Sputnik-1" palaišanā 1957.gadā. "Tas ir "Sputniķa" brīdis. Amerikāņi bija pārsteigti, izdzirdot "Sputņika" signālu. Tāpat ir ar šo vakcīnu. Krievija būs pirmā," solīja Dmitrijevs.

Tomēr Krievija nav publiskojusi nekādus zinātniskus datus par šo vakcīnu pārbaudēm, tāpēc ir neiespējami pārliecināties par to drošumu vai efektivitāti. Kritiķi saka, ka Kremlis izdara spiedienu, cenšoties attēlot Krieviju kā globālu zinātnisku spēku. Pastāv arī bažas, ka vakcīnas pārbaude uz cilvēkiem nemaz nav pabeigta.

Visā pasaulē notiek desmitiem vakcīnu izmēģinājumu, taču vairums izstrādātāju ir brīdinājuši, ka pirms vakcīnu apstiprināšanas priekšā vēl ir daudz darba.

Kamēr dažas globālās vakcīnas ir jau izmēģinājumu trešajā posmā, Krievijas vakcīnai vēl jāpabeidz otrā fāze. Izstrādātāji plāno pabeigt šo posmu līdz 3. augustam un pēc tam veikt trešo pārbaudes posmu, paralēli jau vakcinējot medicīnas darbiniekus.

Krievijas Aizsardzības ministrija paziņojusi, ka krievu karavīri pieteikušies kā brīvprātīgie vakcīnas izmēģinājumos uz cilvēkiem. Arī projekta direktors Aleksandrs Ginsburgs CNN pavēstījis, ka pats sev jau injicējis vakcīnu.

Amatpersonas apgalvo, ka zinātniskie dati patlaban tiek apkopoti, un tie būs pieejami pārskatīšanai un publicēšanai augusta sākumā.

Saistītās ziņas

Krievijas elite jau esot saņēmusi Covid-19 vakcīnu 11
Divas vakcīnas pret koronavīrusu apstiprinātas kā drošas un radījušas spēcīgu imunitāti 14
"Zagt nav jēgas" - Krievija atbild uz pārmetumiem par hakeru uzbrukumu Covid-19 vakcīnas izstrādātājiem 2

Līdz šim Krievijā oficiāli reģistrēti vairāk nekā 827 tūkstoši Covid-19 gadījumu. Ar slimību miruši 13 642 cilvēki.

Citi šobrīd lasa

Rebeka Koha nav vienīgā jeb Latvijas sporta daiļavas, kas ieskatījušās ārzemniekos
Autobuss, kurā brauca Autotransporta direkcijas pārstāvji, nonāvē velosipēdistu 35
Timmas mīļotās Sedokovas fani sāk apspriest viņas ķermeņa formas 3
Skatīt visus komentārus

Дружба или нечто большее? Брэдли Купера застали на пляже с экс-женой Бена Аффлека

"Что за бабка!": Поклонники ужаснулись от вида Ксении Собчак в Италии