Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Latvijas Ārstu biedrības prezidente Ilze Aizsilniece paziņoja, ka privāto ārstniecības iestāžu personālu vajadzības gadījumā novirzīt koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 apkarošanai. (Foto: Paula Čurkste/LETA)

Privāto ārstniecības iestāžu personāls nepieciešamības gadījumā sola palīdzību Covid-19 apkarošanā 2

Par veselību
25. martā 13:36 2020. gada 25. martā 13:36
  Jauns.lv / LETA
Apzinoties medicīnas darbinieku trūkumu Latvijā, privātās ārstniecības iestādes nepieciešamības gadījumā ir gatavas palīdzēt nodrošināt cilvēkresursus, cīnoties pret Covid-19 infekcijas izplatību Latvijā, šāda informācija izskanējusi vakar notikušajā Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) valdes sēdē.

Biedrības prezidente Ilze Aizsilniece paziņoja, ka LĀB pārrunājusi ieteikums, kā privāto ārstniecības iestāžu personālu vajadzības gadījumā novirzīt koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 apkarošanai.

Mediķi īpaši uzsvēruši nepieciešamību iespējami samazināt ārstniecības personu strādāšanu paralēli vairākās ārstniecības iestādēs. Sēdē atzīmēts, ka gan Itālijā, gan Ķīnā par vienu no galvenajiem jaunā koronavīrusa izplatīšanās iemesliem kļuva medicīnas darbinieku inficēšanās.

Lai novērstu šādu iespējamību, Latvijā tiek akcentēta nepieciešamība pastiprināti testēt tieši mediķus, norādīja Aizsilniece.

LĀB valdes sēdē tika uzklausīta Jelgavas ģimenes ārste Ilva Koškina, kura marta sākumā sociālajā tīklā "Facebook" likusi noprast, ka nepakļausies drošības pasākumiem pēc atgriešanās no ceļojuma Itālijā, raisot iedzīvotājos bažas par pacientu drošību. Sēdē ārste esot atkārtoti apliecinājusi, ka drošības pasākumus ievēro. "Viņa ir sapratusi savu nostāju. (..) Viņa visu ievēro," sacīja Aizsilniece.

Biedrība arī turpmāk aicina ārstus būt atbildīgiem savā profesionālajā darbībā un publiskajā komunikācijā. Kā norādīja LĀB prezidente, gan šajā, gan arī citos analoģiskos gadījumos, kas potenciāli varētu parādīties nākotnē, organizācija ļoti aktīvi iesaistīsies, lai gādātu par mediķu un pacientu drošību.

Kā ziņots, LĀB valdes sēdē tika lemts par to, kā efektīvāk informēt kolēģus par saskaņotu rīcību, lai nodrošinātu profesionālu veselības aprūpi esošajā situācijā, kā arī adekvāti reaģētu uz epidemioloģiskajiem pasākumiem un ieteikumiem veselības aprūpē strādājošiem, vienlaicīgi mazinot neziņu, neizpratni un satraukumu pacientu vidū.

Lai ierobežotu Covid-19 izplatību, valstī no 13.marta līdz 14.aprīlim izsludināta ārkārtējā situācija un noteikta virkne aizliegumu un ierobežojumu, tai skaitā apturēti starptautiskie pasažieru pārvadājumi, aizliegti publiski pasākumi un vairāk nekā 50 cilvēku pulcēšanās vienkopus. Minēto ierobežojumu dēļ vairākos biznesos iestājusies dīkstāve un tie cieš zaudējumus.

Saeima pagājušajā nedēļā pieņēma speciālu likumu, kurā ietverts plašu valsts atbalsta pasākumu klāsts krīzē cietušo uzņēmēju atbalstam, tostarp dīkstāves pabalstu izmaksa darba ņēmējiem.

Citi šobrīd lasa

Samanta Tīna atklāj piecus noslēpumus par sevi: runā arī par plastiskajām operācijām
Trīs mēneši gadā, kad dzimst paši skaistākie puikas 5
Arī Aminatai ir kas sakāms par Džordža Floida nonāvēšanu: "Mēs izliekamies, ka dzīvojam civilizētā pasaulē" 10
Tēmas: Koronavīruss
Skatīt visus komentārus

"Грудь вывалилась": Агата Муцениеце шокировала снимком с продюсером "Интернов"

Отец Жанны Фриске пожаловался на тяжелое материальное положение